Skocz do zawartości


Najbardziej lubiana zawartość


#6 Regulamin

Napisany przez Daniel Sosnowski na 21 październik 2013 - 01:49

Regulamin forum.

 

1. Forum w całości poświęcone jest wyczynowemu wędkarstwu spławikowemu.

a. Wyjątek stanowi dyscyplina podlodowa również o charakterze sportowym czyli dotyczy metody połowu ryb na mormyszkę.

b. Ewentualne tematy nie związane z tematyką forum należy zamieszczać w dziale WSZYSTKO INNE.

 

2. Zakładanie tematów i odpowiadanie na już istniejące wymaga rejestracji.

a. Użytkownicy niezalogowani mogą jedynie śledzić wpisy na forum bez możliwości wypowiadania się.

b.UWAGA! Ze względu na nasze doświadczenia na innych tego typu forach wymagamy loginu, który zawiera nazwisko np. jkowalski, J*kowalski, Jan Kowalski, jan_kowalski itp.

 

3. Wymaga się wzajemnego szacunku użytkowników forum. Posty w sposób nieuzasadniony obrażające drugą osobę lub grupę osób będą moderowane lub usuwane.

a. Użytkownicy nagminnie nie stosujący się do regulaminu forum będą blokowani.

 

4. Tematy należy zakładać w odpowiednich dla wątku działach.

a. Treść zakładanego tematu musi w sposób jednoznaczny określać jego sens np. "Zanęta na płoć", "Zawody o Puchar Sklepu Okoń", "Tyczka dla juniora".

b. Przed założeniem nowego tematu korzystając z opcji SZUKAJ sprawdźmy czu już takowy nie istnieje.

c. Zabrania się tworzenia wątków komercyjnych niezwiązanych z tematyką forum.

 

5. Od użytkowników wymaga się dbałości o porządek na forum.

a. Nie cytujmy całych bardzo długich wypowiedzi lecz zwroty, które chcemy skomentować lub na nie odpowiedzieć.

b. Posty niezgodne z tematem będą przenoszone do właściwego wątku lub w przypadku braku takiej możliwości usuwane.

c. Zabrania się:

- tzw. "nabijania postów" pod wypowiedziami innych użytkowników typu; rozumiem, acha, ok itp.,
- powielania jednego wątku w innych tematach lub działach na forum,
- pisania dwóch postów na ten sam temat jeden po drugim, w razie potrzeby korzystając z opcji edycji możemy zmienić treść wiadomości.

d. Wielkość umieszczanych na forum zdjęć i plików nie możę przekraczać 60kb.

 

6. Tworząc posty i tematy starajmy się używać wyłącznie polskich znaków.

a. Niedopuszczalne jest pisanie całych zdań wielkimi literami z włączonym Caps Lock'iem lub pogrubioną czcionką.

b. W miarę swoich możliwości należy dbać o ortografię i interpunkcję oraz samą formę stylistyczną wypowiedzi.

 

7. Zamieszczane linki i banery do stron nie związanych z tematyką forum będą usuwane.

 

8. Zabrania się wykorzystywania forum do celów komercyjnych i zarobkowych poza działem HANDEL.

a. Wątki zakładane przez przedsiębiorców odnoszące się do stron internetowych zawierających ich ofertę handlową będą usuwane.

 

9. W dziale GIEŁDA zabrania się ponawiania ofert sprzedaży lub kupna częściej niż raz na 7 dni. Wyjątkiem jest zamieszczanie informacji o nieaktualności oferty.

 

10. Dział HANDEL stworzony został dla sponsorów PLWS oraz przedsiębiorców, którzy odpłatnie chcą zareklamować ofertę swojej firmy.

a. Chęć założenia swojego wątku w tym dziale należy zgłosić do administratora forum.


 • Artur Byczkowski, xristo0405, slawek kowalski i 1 inna osoba lubi to


#2094 Odległościówka

Napisany przez Michał P na 20 styczeń 2016 - 06:59

Witam serdecznie.

\Mam Pytanie w sprawie odległościówki. Przymierzam się do kupna wędziska do metody odległościowej, interesuje mnie kij, którym spokojnie mogę rzucać na odległość 40 m i dalej, ważnym jest aby z tak dalekiej odległości można było efektywnie zaciąć rybę. Mam na oku Jaxon Silver Shadow Match 4,20m 5-20g. Proszę o opinie na temat tego wędziska lub może ktoś doradzi jaki kij kupić. Zwracam uwagę że mój budżet jest strasznie ograniczony max 200 zł. :(  Z góry dzięki i pozdrawiam.


 • Zig, mt2866 i mt2412 lubi to


#910 Do/dla początkujących

Napisany przez Merkusz na 05 marzec 2015 - 05:24

Może jakiś dział dla początkujących : co gdzie ? kiedy ?  na co ? a przede wszystkim jakim sprzętem ???? . Może jakieś testy sprzętu którego używacie , polecacie ?? 

Kacper może wypowiedz się jak ty zaczynałeś ?  :)

 

Pozdrawiam

Marek


 • Harriettgal i MaryAnngal lubi to


#866 Robinson Cup 2015

Napisany przez Marek Machowiak na 27 luty 2015 - 07:00

Odświeżam...

 

Aktualny Link http://www.robinson....015/cup2015.htm


 • Zig i mt2807 lubi to


#771 Robinson Cup 2015

Napisany przez Kacper Górecki na 18 luty 2015 - 06:31

Pojawił się terminarz 2015

 

http://www.robinson....014/cup2014.htm

 

Jest chwilowo opublikowany na starej stronie, jeśli komuś nie wskoczy wystarczy odświeżyć przeglądarkę. Lada dzień ma powstać już oficjalna strona 2015.

 

 


 • Zig i mt2807 lubi to


#3760 Plws 2017

Napisany przez darstar-osta na 27 marzec 2017 - 07:57

Panowie, ponieważ pomagam trochę w organizacji tych zawodów. Kilka wyjaśnień. - Nie organizujemy zawodów po raz pierwszy.ja osobiście łowię ponad 30 lat.  Doskonale znamy te łowiska - dlatego wiemy gdzie i na którym brzegu jak można połowić. Gdzie kiedy biorą ryby. Staramy się to tak poustawiać żeby były równe szanse dla wszystkich (sami też przecież będziemy startować ) . - Stąd szukanie łowiska - dopasowanego do pory roku tak aby były dobre i równe wyniki. Moglibyśmy wsadzić wszystkich np na Dzięczynę, Pawłowice czy Pudliszki  i nie martwić się co będzie z wynikami.Dla nas organizacyjnie byłoby to łatwiejsze. ! Wzrosła nam liczba chętnych drużyn i na niektórych łowiskach i np. Pawłowice już trudniej ustawić 2 równe sektory (czasem brakuje dosłownie 3-4 stanowisk by wszyscy łowili w jednej linii) - Przecież na Dzięczynę na "sportowy spokojnie wejdzie 40 osób ! - ale będzie wtedy baardzo nierówno jedni połowią po 10 kg inni będą mieli po 1,5kg.i to nie dlatego, że nie potrafią łowić, taki to zbiornik na wiosnę. Bartek objechał 4 zbiorniki sprawdzał warunki liczył stanowiska. Wszystko robimy by było równo i wygrali najlepiej radzący sobie zawodnicy. Co do kwestii transportu ( gdy 2óch zawodników przyjeżdża jednym autem ). Kolega ma do dyspozycji busa i  myślę, że nie będzie problemu wrzucić do auta zawodników którzy jechaliby na Pudliszki, więc tę sprawę też da się załatwić. Ogólnie panowie więcej zrozumienia proszę !  - Ubiegłoroczna rywalizacja myślę udowodniła, że organizatorzy podołali zadaniu i w efekcie końcowym  było wiele ciepłych słów i podziękowań. A to co tu czasem zostanie niegrzecznie napisane niepotrzebne psuje atmosferę przed samymi zawodami. Z wędkarskim pozdrowieniem Dariusz Starosta.


 • Jacek Denkiewicz i Artur Bąk lubi to


#3736 Plws 2017

Napisany przez Ł.Aksamit na 22 marzec 2017 - 04:29

Z tego co widze pomysl oryginalny zycze powodzenia dwa rozne lowiska oddalone od siebie okolo 7km plus minus i o innym charakterze z tego co jest opisane wiec jak to sie nastawic taktycznie plus do tego transport jak jest druzyna jednym transportem pierwszy raz widze i slysze o takim pomysle oryginalne hehe powodzenia
 • Artur Bąk i mjacek lubi to


#3625 Regulamin PLWS 2017

Napisany przez Kacper Górecki na 01 marzec 2017 - 10:42

1. W zawodach eliminacyjnych/wojewódzkich PLWS mogą brać udział drużyny 2 lub 3 osobowe.
2. Każda drużyna ma prawo do jednego zawodnika rezerwowego. Zawodnik rezerwowy może wziąć udział w finale pod warunkiem udziału w co najmniej jednych zawodach eliminacyjnych lub jeśli do eliminacji zgłosił się jeszcze przed ich rozpoczęciem.
3. Wojewódzki koordynator decyduje o formule rozgrywania poszczególnych zawodów np. jedne eliminacje rozgrywane są w systemie boksów, pozostałe w sektorach.
4. Do klasyfikacji końcowej eliminacji w pierwszej kolejności liczone są punkty duże (za miejsce drużyny w zawodach), w drugiej punkty wagowe.
5. Do finału 2017 awansują 3 najlepsze drużyny z każdej ligi wojewódzkiej. Jeśli średnia frekwencja danej ligi wyniesie poniżej 25 zawodników, traci ona jedno miejsce w finale.
6. W przypadku rezygnacji z udziału w finale prawo startu mają kolejne drużyny według rocznej klasyfikacji ligi.
7. W przypadku powstania/zwolnienia miejsc w finale będą one kolejno (po jednym miejscu) przydzielane dla lig na podstawie liczebności zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich zawodach eliminacyjnych. Na ten punkt regulaminu nie mają wpływu zawodnicy rezerwowi.
8. Organizator Finału ma prawo udzielenia jednej tzw. "dzikiej karty" w Finale PLWS 2017 dowolnej drużynie, która wzięła udział we wszystkich zawodach eliminacyjnych. 
9. Jeden zawodnik w ciągu jednego sezonu może wystartować w rozgrywkach jednej ligi.

 • Margaretgal i WarrenLard lubi to


#1885 Luźna konwersacja o PLWS 2016

Napisany przez Kacper Górecki na 15 grudzień 2015 - 05:04

Witam,

 

O proporcjonalnym rozkładzie miejsc w finale myślę już od dłuższego czasu i prawdopodobnie taki zapis znajdzie się w regulaminie. Prawo startu w finale wstępnie planuję dla 40 drużyn. Wakaty będą uzupełniane kolejnymi drużynami według klasyfikacji.

 

Odnośnie "gości prywatnych" to kolega chyba się troszkę zagalopował. Dziwie się, że są osoby, które nie życzą sobie wędkowania ramie w ramię z zawodnikami światowego formatu. To niecodzienna, bezcenna lekcja wędkarstwa na najwyższym poziomie! Z własnego doświadczenia wiem, że kilka godzin u boku prawdziwego Mistrza może nauczyć więcej niż udział w dziesiątkach zawodów. Didier i Baptiste zostali bardzo miło przyjęci przez wszystkich zawodników, nie słyszałem, by komuś Ich obecność w sektorze przeszkadzała. Nie zabrali głównej nagrody, natomiast przysłali do Nowego Miasta dwie palety sprzętu o wartości ponad 20 tys. zł. To były nagrody dla zawodników, a nie dla "osoby prywatnej", która Ich zaprosiła. 

 

Jeśli kolega wyżej wspomniał już o tym, że zawodnicy PŁACĄ to przedstawię krótkie rozliczenie podstawowych kosztów finału:

 

50zł opłata za łowisko (za 3 dni)

50zł obiady (za 2 dni) - nie były to zaparzone w styropianie schabowe, tylko za każdym razem pyszny, obfity dwudaniowy obiad w bardzo fajnej knajpce.

 

Pozostało 40zł wpisowego od osoby czyli 2800zł. 

 

Toy Toy,e 1000zł, obiady dla sędziów i osób zaangażowanych w pomoc 500zł, puchary i medale 1800zł. Do tego doszło mnóstwo drobnych kosztów, których już nie wymieniam. Z powyższego rachunku wynika, że środków z wpisowego nie starczyło na pokrycie podstawowych kosztów organizacji zawodów. W takim razie kto pokrył resztę wydatków??? 

 

Bartku nie byłeś na finale więc może nie wiesz. Pula nagród była naprawdę mega, niespotykana na zawodach spławikowych. Organizator tych zawodów, czyli moja osoba z prywatnego budżetu ufundowała główną nagrodę - 2 x kosz Rive Drennan. Dodam, że w przeciwieństwie do innych popularnych cykli zawodów przez rok nie zbierałem pieniędzy od zawodników, by potem za te środki wypchnąć zalegający w magazynie towar. W nazwie PLWS nie ma ani jednego słowa o mojej firmie, a wszyscy lokalni działacze organizują eliminacje bezinteresownie. 

 

Przykro się robi jeśli w coś wkłada się tak wiele poświęcenia a potem słyszy, że to przecież zawodnicy za wszystko płacili. A może stanowiska rozstawiły się same, ryby zważyły się same, wyniki policzyły się same, a nagrody spadły z nieba? 

 

To nie były prywatne zawody, nie było prywatnych gości, natomiast prywatny był czas, który bezinteresownie poświeciło bardzo wiele osób dla dobra PLWS.

 

 

Pozdrawiam


 • darekbarański i Denis Sęczkowski lubi to


#930 Do/dla początkujących

Napisany przez Marek Bany na 08 marzec 2015 - 02:04

Ja przed przyjazdem do Włoch byłem spiningistom. Poznałem nawet czołówkę tej dyscypliny. Jednak los chciał, abym przeprowadził sie do Włoch. Zamieszkałym kilkaset metrów od rzeki Greve. pomyślałem, wymarzone miejsce, zaczniemy walczyć na poważnie. Poszedłem do sklepu wędkarskiego aby zakupić sztuczne przynęty na ukochane okonie i szczupaki i... Koniec! Tu takich ryb nie ma! Co robić, rzeka blisko a łowić sie nie da? Postanowiłem, zacznę łowić karpie ich tu pełno. I dawaj wędki, kulki, i wszystko co możliwe. Rezultaty dobre, jednak mało satysfakcji. Pewnej niedzieli przechadzalem sie nad rzeka Arno i zauważyłem ludzi lowiacych czymś dziwnym. Były to długie kije, których nie podnosili tylko przesuwali do tylu. Byłem bardzo zdziwiony a zarazem zaciekawiony tym zupełnie nowym zjawiskiem. Za tydzień, znów podgladalem i znów i tak co niedziela. Zaczolem szukać informacji na temat tego sposobu wędkowania. Znalazłem- roubasienne! Nie spałem, chciałem to mieć. Jednak, przerażała mnie cena. Pewnego dnia na włoskim ebayu znalazłem ogłoszenie. Sprzedam Trabucco FISHERY CARP za 250 euro. Nie interesowała mnie firma, kij itd. Cena była przystępna. Mam pierwsza moja ruba. Co teraz? Dałem radę. Początki były trudne, wszystkiego musiałem uczyć sie sam. Pózniej był pierwszy klub i kilka osob, które mi pomogły. Kupiłem prawdziwy wyczynowym kij Sarfix NG MATCH (upadłość tej firmy to wielka strata dla wedkarstwa) i zaczęły sie zawody. Miałem to szczęście, ze należałem i należę do klubu wielkich mistrzów. Pomagał i pomaga Francesco CASINI. Doskonałych rad zawsze udziela ALESANDRO Magio, twórca szybkosciowego połowu ryb i wielu innych. To opowieść o początkach mojej przygody z tyczka! PAMIĘTAJCIE! Nie ważne jak i czym, NAJWAŻNIEJSZA JEST PASJA. Reszta przyjdzie z czasem.
 • Łukasz Macała lubi to


#769 Niwa - seria extreme

Napisany przez Kacper Górecki na 18 luty 2015 - 04:03

To są dobre zanęty. Z przyzwyczajenia używam serii Platinum, nie mniej kiedyś dysponując mniejszym budżetem mieszałem 2 części extreme z 1 częścią platinum. Leszcz rzeka to najcięższa i najbradziej wiążąca znana mi zanęta. Kiedyś mieszając ją 1 do 1 z argilą wygrałem dwa razy zawody na rzece elbląg łowiąc duże krąpie. Rzekę trzeba nawilżać powoli bo ma bardzo dużo kleju. Płoć, krap leszcz nigdy nie używałem, a jezioro idealnie komponuije się z platinum płoć duża. Generalnie jak są ryby tymi zanętami spokojnie można wygrywać nawet na zawodach.


 • Rafał Pawluczuk lubi to


#536 Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2015

Napisany przez Tomek Samoń na 03 luty 2015 - 09:01

Oto terminarz Lubelskiej Ligi Spławikowej PLWS na rok 2015. Daty i łowiska są pewne na 99%, także spokojnie możecie sobie rezerwować terminy.

1 tura - 12 kwiecień niedziela- Łacha Stężycka (Okręg PZW Lublin)
2 tura - 16 maj sobota - zalew Krynice bądź zbiornik Jacnia (Okręg PZW Zamość)
3 tura - 18 lipiec sobota - rzeka Bug w Woli Uhruskiej (Okręg PZW Chełm)

odnośnie 2 tury. Wybór łowiska zostanie ogłoszony najpóźniej pod koniec kwietnia. Przez ten czas będą prowadzone obserwacje łowisk i wytypowane zostanie te, na którym przynajmniej teoretycznie osiągniemy większe wyniki.

Wyniki, galerie zdjęć oraz relacje z zawodów będą prezentowane w tym temacie.

Szczegółowe komunikaty odnośnie zawodów pojawią się nie później niż 10 dni przed datą zawodów.

Krótkie opisy łowisk (mapa dojazdu, rybostan itp) pojawią się przed szczegółowymi komunikatami zawodów.
 • Januszek45vex lubi to


#4135 Haczyki do łowiena w rzece

Napisany przez vanseba14 na 3 tygodni temu

Witam, ja polecę ci haczyki Colmic BS 5000 oraz Colmic B900 i z Drennana Carbon Feeder, Wide Gape Match i jeszcze Colmic MR 300


 • Łukasz W. lubi to


#3676 Plws 2017

Napisany przez Michael Golon na 07 marzec 2017 - 06:30

Witam.

Kolego Arturze w czwartek rozmawiałem z prezesem koła Tarnowo Podgórne i sytuacja jest nie ciekawa.Ktoś zanieczyścił olejem mały staw.Oczyszczenie trochę potrwa ponieważ trzeba upuścić 1,5 m wody i zebrać warstwę ziemi.Duży staw póki co nie ucierpiał ale GPXO może być przeniesione na małe Radzyny.Ale gdyby się udało to jestem za.

Pozdrawiam 

Michael Golon


 • Artur Bąk lubi to


#3330 Sprzęt na Wigilia Master 2016

Napisany przez Rafał Zuba na 23 grudzień 2016 - 09:38

Pytanie do Kacpra: Jakimi tyczkami łowiliście Ty i Adaś?


 • Randalllgal lubi to


#283 Lubuskie

Napisany przez Jacek Denkiewicz na 27 styczeń 2014 - 06:30

Witam nazywam się Jacek Denkiewicz i powierzono mi przeprowadzenie eliminacji PLWS na naszym terenie .

Proponuję ,aby pierwsze zawody rozegrać już na przełomie Marca i Kwietnia na kanale portowym w Słubicach .Drugie zawody na terenie Okręgu.Z.Góra do uzgodnienia(pewne wieści ,są ale czekam na dalsze) i trzecie w Świerkocinie "Ściana" Warta.Te zawody muszą się odbyć ze względu na minimum regulaminowe.Terminy do ustalenia .Jeśli chodzi o dodatkowe (pamiętajmy ,że tylko trzy się wliczają)można je zorganizować o ile terminy pozwolą.

Zachęcam do tworzenia drużyn i zgłaszania ich do mnie tel.501508125 lub pocztą den6@wp.pl

Wszystkie inne propozycje organizatorów oraz łowisk są mile widziane i będą poważnie rozpatrywane.


 • TapyDaymn lubi to


#2714 Teminarz,organizacja, komunikaty o zawodach 2016

Napisany przez Ryszard Fronczkowski na 13 kwiecień 2016 - 05:59

Proponuję zawody o uścisk ręki organizatora,będzie mniejsze ciśnienie a fajniejsza Liga.Pieniądze z wpisowego przeznaczyć na Dom Dziecka.Przelew poszedł-Hitman Team.
 • Filip Kletschka lubi to


#2046 gliny

Napisany przez Bartłomiej Stasiak na 07 styczeń 2016 - 05:17

Witam,

 

Chodzi o proporcję i jaki będzie stosunek jednej gliny do drugiej. Jedna część to może być pół paczki, paczka albo dwie paczki tak samo jak może to być pół litra czy litr. Kwestia jednostek miary jakie przyjmiesz Wszystko uzależnione ile gliny potrzebujesz przygotować pod dane zawody czy trening.

 

Pozdrawiam,

Bartłomiej


 • g.wolski lubi to


#1433 Dowilżanie gliny i zanęty po kontroli

Napisany przez Krzysiek Panasiuk na 16 czerwiec 2015 - 11:25

Przeglądając ostatnio galerię i wyniki GP Polski, które odbyły się  w Świbnie, które zamieścił Kacper Górecki  zacząłem się zastanawiać jak zawodnicy na takich zawodach radzą sobie z zanętą po kontroli.  Ogólnie twierdzę, że ten zapis o zakazie dowilżania zanęty po kontroli sędziów nie jest zbyt przyjemny, szczególnie, gdy okazuje się, że zanęta nam przysycha gdy jest upał. Jak sobie w takiej sytuacji radzicie.


 • Harriettgal lubi to


#1244 TYCZKA MAVER SIGNATURE 400 13m

Napisany przez Piotrek Babiarz na 21 kwiecień 2015 - 05:47

dzięki za pozdrowienia.


 • Dorian Pitera lubi to