Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS

Tomek Samoń

Moderator
 • Zawartość

  309
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  4

Tomek Samoń wygrał w ostatnim dniu 18 Listopad 2017

Tomek Samoń ma najbardziej lubianą zawartość!

O Tomek Samoń

 • Ranga
  Forumowicz
 • Urodziny 30.05.1981

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://wedkarstwo-lublin.pl

Profile Information

 • Płeć
  Facet
 • Skąd:
  Lublin
 • Okręg
  Lublin

Ostatnio na profilu byli

740 wyświetleń profilu
 1. Tomek Samoń

  Regulamin PLWS Lubelskie 2019

  Tak ostatnio robimy. Zmniejszylismy wpisowe, zrezygnowaliśmy z nagród, po opłaceniu kosztów posiłków i pucharków reszta wraca do najlepszych drużyn.
 2. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  wyniki po 2 turach: http://wedkarstwo-lublin.pl/wp-content/uploads/2019/06/po2tPLWS19.pdf
 3. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  2 tura, wyniki: http://wedkarstwo-lublin.pl/wp-content/uploads/2019/06/2tPLWS19.pdf
 4. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Mapka łowiska: kolor czerwony - stanowiska kolor zółty - parking i miejsce zbiórki kolor różowy - kierunek Dorohusk Przypominam, że zbiórka o 5:30. Planujemy rozpocząć łowienie o 8:30 i mam ndadzieję, że uda się dotrzymać tej godziny. Nie ma możliwości wjazdu samochodem na/za stanowiska.
 5. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Przypominam o zmianie łowiska- 2 tura odbędzie się na zbiorniku Husynne (okręg pzw Chełm). Opłaty jak na 1 turę- zawody macie opłacone, wczesniejszy trening 10zł przelew na konto okręgu w Chełmie. Zbiórka o godzinie 5.30. Później wkleję mapkę z zaznaczonym miejscem zbiórki.
 6. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Zmiana łowiska! Husynne na 100% woda na Bugu nie spadła, a nawet kilka cm poszła w górę. Zbiórka będzie wcześniej 5:30 czy 6? Ustale z organizatorem i dam znać. Lepiej wcześniej przyjechać i krócej się smażyć. Na zbiorniku Husynne konieczne są układy transportowe - brak wjazdu samochodem na stanowiska, więc czasu musi być więcej, tym samym byłbym nawet za 5.30 jesli chodzi o zbiórkę.
 7. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  KOMUNIKAT 2 TURY POLSKIEJ LIGI WĘDKARSTWA SPŁAWIKOWEGO W WOJEWÓDZTWIE LUBELSKIM 1. ORGANIZATOR Koło PZW Dorohusk 2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW Zawody odbędą się w sobotę 15 czerwca 2019 roku na rzece Bug w Dorohusku. W przypadku wysokiego poziomu rzeki, zawody zostaną przeniesione na zbiornik rezerwowy - Husynne. Informacja o wyborze miejsca łowiska będzie podana w tym temacie najpóźniej 10 czerwca 2019. 3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA Średnia głębokość jest zależna od stanu wody w rzece. Przy suchych latach wynosi ona około metra, jednak średnio należy się szykować na głębokość od 1,5 do 4 metrów. Szerokość rzeki w tym miejscu wynosi 25-35 metrów. Uciąg w granicach 5 - 15 gram. Dno twarde, bez roślinności, jednak należy dokładnie wygruntować czy nie ma twardego zaczepu (korzeń). Należy pamiętać, że jest to dzika, nieregulowana rzeka i dużo zależy od stanu wody (głębokość, uciąg), także warunki podczas zawodów mogą się nieco różnić od tych podanych. Teren zawodów rozciąga się od znaku 986 do znaku 987 uwaga za znakiem 987 jest zakaz przebywania (pobliże mostu kolejowego i przejścia granicznego) i połowu ryb (ostoja ryb) zakaz jest całoroczny!!!! Podstawowe gatunki ryb to: krąp, leszcz, ukleja. Gatunki towarzyszące to wszelkie ryby żyjące w rzekach. Prosimy zawodników o możliwie długie sztyce, siatki oraz linki do zakotwiczenia kombajnów. Wszystko może się przydać. 4. UCZESTNICY W zawodach mają prawo wziąć udział jedynie drużyny zgłoszone do cyklu zawodów Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego w województwie lubelskim. 5. INFORMACJE DODATKOWE Łowisko jest wodą Okręgu PZW Chełm, jest to woda ogólnodostępna bez dodatkowych opłat. W związku z tym, że będziemy przebywać w strefie przygranicznej, przed wędkowaniem swoją obecność należy zgłosić telefonicznie (dotyczy treningów) do najbliższej placówki Straży Granicznej - Dorohusk nr.tel. 82 5666 241 lub 250 Podczas zawodów samochody będą się znajdowały blisko stanowisk wędkarskich, nie ma potrzeby używania systemów transportowych. Stanowiska zostaną przygotowane na kilka dni przed zawodami, dla tych co chcą potrenować wcześniej - niektóre stanowiska mogą być trudniej dostępne (np. wysoka trawa przy brzegu bądź brak dojazdu nad samo stanowisko). Łowimy zgodnie z ZOSW i RAPR. Po zawodach wszystkie ryby wracają do wody. W związku z tym, że w 1 turze mieliśmy podsektory, to kontynuujemy taki podział w kolejnych turach, bez względu na liczbę drużyn. Dodatkowy posiłek można zamówić najpóźniej do 13.06.2019 dzwoniąc do Rafała - 503 405 128 Poniżej na mapkach pokazano najlepszy dojazd na łowisko oraz orientacyjnie wyznaczone sektory zawodów PLWS. (mapkę dodam później) 6. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW Zbiórka o godzinie 6:45 Następnie kilka słów wstępu, losowanie oraz podanie harmonogramu zawodów.
 8. Tomek Samoń

  V Puchar Piscari - Dratów 03.05.2019

  Producent zanęt wędkarskich PISCARI zaprasza na V edycję spławikowych zawodów wędkarskich o PUCHAR PISCARI. Zawody odbędą się dnia 03.05.2019 roku na łowisku „Dratów”. Zbiórka o godz. 6:00 – prosimy o punktualne przybycie. Zawody rozegrane będą w jednej, 4-godzinnej turze. Ilość miejsc ograniczona (78 stanowisk) Pula nagród to ponad 25.000 zł Nagroda główna za I miejsce 5.000 zł za II miejsce 3.000 zł za III miejsce 2.000 zł Puchary dla 3 pierwszych miejsc w każdym sektorze. Każdy z uczestników otrzyma „kocioł” 45l marki PISCARI, wypełniony zanętami, dodatkami i glinami oraz pamiątki i gadżety wędkarskie. Całość zawodów będzie filmowana „z lotu ptaka” dronem. Wśród wszystkich uczestników rozlosowane będą nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów – wędki, kołowrotki, sprzęt wędkarski, bony towarowe itp. Główną nagrodą rzeczową do rozlosowania wśród wszystkich uczestników będzie kosz wędkarski. Zapisy prowadzi Tomasz Samoń tel. 507-328-973 (najlepiej sms) lub e-mail: klubpiscari@gmail.com Warunkiem uczestnictwa w zawodach jest wpłata opłaty startowej w wysokości 150 zł w dniu zawodów. Gościem specjalnym będzie redaktor Wiadomości Wędkarskich – Piotr Berger Robaki można zamawiać w Sklepie Wędkarskim PINKA w Lublinie. Właścicielem marki PISCARI jest Info-Centrum Konsulting Spółka z o.o. z siedzibą w Warszawie przy ul. Kłobucka 13, Oddział w Lublinie ul. Peowiaków 6, NIP 712-322-98-50, KRS 0000368696
 9. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Pełne wyniki zawodów 1 tury Lubelskiej PLWS http://wedkarstwo-lublin.pl/wp-content/uploads/2019/04/1tPLWS19.pdf
 10. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Jeszcze Tomek Niećko był 6 a nie 5, źle wpisałem z kartki. Będzie poprawione przy dodaniu sektorów.
 11. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Wyniki z 1 tury w załączniku, w środę wieczorem powinny pojawić się wyniki poszczególnych podsektorów. Chyba po raz pierwszy trafiliśmy na tak świetne sportowo łowisko, równo pod każdym względem, można było się wykazać. Dzięki Maciek i ekipa organizatorów! 1tPLWS19.doc
 12. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Tak i tak ;-)
 13. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Jeśli ktoś chciałby potrenować - przypominam o opłacie 10zł i wydrukowanym zezwoleniu (pkt 5 komunikatu powyżej). Przedstawiam prawdopodobne rozłożenie stanowisk na zawody 7 kwietnia.
 14. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY 1 TURY POLSKIEJ LIGI WĘDKARSTWA SPŁAWIKOWEGO - WOJEWÓDZTWO LUBELSKIE 1. ORGANIZATOR Koło PZW Krasnystaw Miasto 2. DATA I MIEJSCE ZAWODÓW Niedziela, 7 kwietnia 2019r, miejscem zawodów jest zbiornik Lubańki w Krasnymstawie 3. CHARAKTERYSTYKA ŁOWISKA Zbiornik retencyjny o powierzchni około 5ha, dość młody bo oddany do użytku w 2014r. Wał ziemny, pod ukosem, możliwa konieczność mocowania koszy szpilkami. Za plecami alejka wyłożona kostką. Głębokość na 13 metrze w granicach 1,5-2 metrów. Dno lekko muliste, do około 5cm mułu. Dominującym gatunkiem ryb na początku kwietnia powinna być płotka z przedziału 10-20cm, ryby pojawiające się: leszcz, krąp, karaś, lin, okoń. 4. UCZESTNICY Uczestnikami zawodów są wędkarze zgłoszeni do Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego - województwo lubelskie. 5. INFORMACJE DODATKOWE Łowisko należy do Okręgu PZW Chełm i jest łowiskiem za dodatkową opłatą roczną 80zł. Istnieje możliwość treningu w weekend, tydzień przed zawodami po wykupieniu zezwolenia w kwocie 10zł, kwotę tą należy przelać na numer bankowy Okręgu PZW Chełm. Podczas wędkowania należy mieć przy sobie potwierdzenie przelewu oraz wydrukowane i wypełnione zezwolenie (nr konta na zezwoleniu) http://www.pzw.org.pl/pliki/prezentacje/17/cms/szablony/12471/pliki/zezwolenie_okresowe_2019.pdf Podczas ewentualnego treningu należy mieć system transportowy. W dniu zawodów uczestnicy nie ponoszą żadnych kosztów związanych z dodatkową opłatą za łowisko - zezwolenia zostaną opłacone jednym przelewem, za wszystkich uczestników zawodów. W dniu zawodów będzie możliwość wjazdu samochodami na stanowiska. W związku z ilością zawodników, zawody będą podzielone na 2 sektory, a każdy z sektorów na 2 podsektory (czyli A1 i A2 oraz B1 i B2). Jeśli kilka zespołów nie przyjedzie i ich liczba nie będzie większa niż 15 to wtedy nie będzie podziału na podsektory. Łowimy zgodnie z ZOSW i RAPR. Po zawodach wszystkie ryby wracają do wody. 6. PROGRAM GODZINOWY ZAWODÓW Zbiórka o godzinie 7.00. Po szybkim omówieniu spraw, rozpoczniemy losowanie stanowisk. Wszystkie czasy odnośnie zawodów wg.ZOSW. Nie będzie kontroli zanęt i przynęt.
 15. Tomek Samoń

  Terminarz, wyniki, relacje z zawodów 2019

  Kilka informacji na temat łowiska z 1 tury: Zbiornik retencyjny o powierzchni około 5ha, dość młody bo oddany do użytku w 2014r. Wał ziemny, pod ukosem, możliwa konieczność mocowania koszy szpilkami. za plecami alejka wyłożona kostką. Powinniśmy mieć możliwość wjazdu samochodami na stanowisko (wg. kolejności wylosowanych stanowisk), ale o tym w kolejn komunikacie zawodów. Głębokość na 13 metrze w granicach 1,5-2 metrów. Dno lekko muliste, do około 5cm mułu. Dominującym gatunkiem ryb na początku kwietnia powinna być płotka z przedziału 10-20cm, ryby pojawiające się: leszcz, krąp, karaś, lin, okoń. Łowisko należy do okręgu PZW Chełm, aby tam łowić należy posiadać zezwolenie (możliwa opcja porozumienia między okręgami) oraz dodatkową opłatę w kwocie 80zł. http://www.pzw.org.pl/chelm/cms/1377/wykaz_wod Dla nas możliwy będzie trening tydzień przed zawodami za opłatą 10zł za osobę. Ale o tym jeszcze dam znać, będę miał 100% pewności to napiszę komunikat odnośnie treningu. Ewentualną opłatę za zawody biorę na siebie. Turaj mapa jak dotrzeć do zbiornika https://www.google.pl/maps/search/lubańki/@50.990915,23.1897069,16.43z a tak wyglądał zbiornik w lipcu 2017r
×