Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS

a_krowicki

Forumowicz
 • Zawartość

  23
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O a_krowicki

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Skąd:
  środa śląska
 • Okręg
  wrocław
 1. a_krowicki

  Utrzymanie ryby podczas zawodów w łowisku

  Podstawa to robactwo, przedewszystkim jokers w ziemi/glinie.
 2. a_krowicki

  Ochotka haczykowa

  Ja też kupuję z torfem, bo u mnie jest problem z inną ale zawsze torf odsiewam na sicie a prawie czystą ochotkę przepuszczam 2-3 razy na sicie, jak mam ją dłużej przechwywać to wrzucam ją dp dużego wiadra z wodą, stawiam w chłodmym miejscu i co tydzień zmieniam wodę ( zależy od ilości tej ochotki) z czasem trzeba ochotkę przepuścić przez sito bo jakieś zawsze padną i psują wodę. W tej chwili przechpwuję tak ochotkę już ponad miesiąc, trochę padło, czasem im wodę za puźno zmieniłem bo nie trzymam jej tu gdzie mieszkam, ale spora część żyje.
 3. a_krowicki

  Zanęta na wody stojące

  O przepraszam ja nie łowię na sensasa.
 4. a_krowicki

  Haczyki uklejowe

  Ja używam stoperów z lakieru do paznokci i jeśli są dobrze wykonane to spisują się dobrze. Jeśli chodzi o zadzior to lepiej mi się łowiło jeśli go trochę przygiołem ale nie do końca, gdy biorą śledzie po 20-25cm lepiej zostawić zadzior.
 5. a_krowicki

  Własne zanęty

  W następnym sezonie zamierzam spróbować sam twożyć zanęty i zobaczyć co z tego wyjdzie. Man takie pytanie, jak długo można przechowywać składniki wcześniej przygotowane( np. prażona bułka tarta, prażone i zmielone konopie itp.) aby zachowały właściwości? Może ktoś ma jakieś wskazówki i ciekawe obserwacje dotyczące tematu.
 6. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Byłem, złowiłem, wypuściłem. Byłem dzisiaj próbować swoich sił i udało się. To było tak proste, że aż mi wstyd, że wcześniej tego nie sprawdziłem. Ale po kolei. Przyjechałem nad wodę ok.8. Zanęta to płociowa lorpio i lekka ziemia 1:3 + trochę mrożonego joka. Zaczynam łowienie od odległościówki ok.20m zanęciłem, 1 ochotka na haczyk, niecała godzina i tylko jeden mały okoń. Postanowiłem rozłożyć bata ( takie przeczucie ) zestaw taki jak poprzednio tylko przypon wymieniłem na 20cm, 0,06 i haczyk 24. Grunt JAK ZWYKLE NA STYK i nic, ale woda płynie dość mocno więc przegruntowuje o pół przyponu i złowiłem 1 jazgarza. Coś mnie podkusiło i zmniejszyłem grunt do 20 cm nad dnem i nagle branie za braniem, same grube 25-30 cm płocie. Zadecydował mały szczegół tak oczywisty o którym zapomniałem. Dzięki, że zmobilizowaliście mnie do kombinowania.
 7. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Może rzeczywiście spróbuję delikatnej odległościówki, w sobotę wypróbuję i napiszę jak poszło.
 8. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Dodam jeszcze, że tydzień temu byłem tam z batem 8m, używałem zanęty lorpio super płoć z mieszanką gliny i ziemi (glin było kilka nie pamiętam jakich, ale całość była raczej rorpraszająca), całość w proporcji ok. 1:3. Zrobiłem 3 konsystencje - lekko namoczona, normalnie i taka prawie plastelina, do tego dodałem jeszcze ok.200g jokersa zamrożonego w glinie rozpraszającej. Wrzuciłem 4 kule na głębokości ok. 2 m. Zestaw 0,8g przypon 25cm, 0,06mm, haczyk 20, łowiłem na pinkę bo nie miałem ochotki. Przesiedziałem 2,5 godziny bez brania, nawet okonia i jazgarza, było pochmurno, miałem wiatr w twarz. Co źle zrobiłem?
 9. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Ciekawa opcja, ale czy zestaw odległościowy będzie dostatecznie czuły, bo po rozmowie z innymi wędkarzami dowiedziałem się, że brania są bardzo delikatne, ryby zatapiają po kilka milimetrów antenki na zestawach 1g.
 10. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Dzięki za dokładną odpowiedź, jak ktoś ma jeszcze jakieś sposoby to chętnie przeczytam.
 11. a_krowicki

  Płocie w grudniu.

  Wędkuje na zbiorniku przepływowym, głebokość 0,8-2,2m, niewielka ilość mułu na dnie, dno równe. Jak w takim zbiorniku łowić płocie w grudniu? Jakie miejsce wybrać (głębokość, kierunek wiatru, w słońcu czy w cieniu)? Jaka zanęta (stosunek gliny/ziemi do zanęty, ile robactwa)? Jakie zestawy użyć? mam do wyboru baty, bolonkę i odległościówkę. Płocie średnio osiągają 25-35cm. Proszę o pomoc bo jakoś o tej porze nie idzie mi ich łowienie.
 12. a_krowicki

  Rady na kompletny brak brań przed zawodami.

  Dzięki za zainteresowanie się tematem na zawodach sprubuję może jeszcze z uklejami.
 13. a_krowicki

  Rady na kompletny brak brań przed zawodami.

  Ja używałem delikatnych zestawów- przypon 0,06, haczyk 20, na haku jedna mała pinka, jeśli tylko podniosłem przynętę nad dno to odrazu brał mały okoń. Nie mieliśmy nawet brania białej ryby, ale podejrzewam że przyczyną mogą być duże upały w mojej okolicy(30 i więcej stopni w cieniu ) zanęty mieliśmy bardzo drobne, ja odsiałem grubą frakcję a kolega używał drobnej zanęty kanałowej marcela, sprawdziliśmy różne opcje, byliśmy na treningach kilka razy osobno w różnych dniach ale to nie daje żadnych efektów.
 14. Za niedługo mam zawody na pobliskiej wodzie więc postanowiłem z kolegą skoczyć na kilka treningów, na pierwszy trening wybraliśmy odległościówki do 35m i jedyne ryby to kilka małych okoni, nęcenie było w miarę celne, zanęta leszczowa z gliną (1:1) i trochę pinki, więc na następny trening wybraliśmy baty 6 i 8m zanęta uniwersalna 1:2 z gliną, osobno glina z jokersem i ciętymi gnojakami i odrobina kastera i znowu nic. W stawie jest dużo ładnej płoci(20-30cm), krąpia(20cm), uklei( 20cm) i okonia zdarza się też leszcz, karp, lin i japoniec. Staw jest dość płytki (1,2-2,2m) woda mętna, niewielka ilość mułu na dnie. Z moich obserwacjicwynika, że ryby bardzo dobrze biorą wiosną a potem latem woda wydaje się bezrybna. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł jak złowić jakieś ryby w tych warunkach to proszę o pomoc.
 15. a_krowicki

  Wymiana przyponu

  Po co kombinować lepiej przygotować zapas przyponów i podczas wymiany przeciąć pętelkę na przyponie i założyć nowy. Wtedy mamy przypon jednorazowy ale zawsze świerzy i pewny. Szybko, pewnie i bez nerwów.
×