Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS

Kacper Górecki

Administrator
 • Zawartość

  347
 • Rejestracja

 • Ostatnio

 • Wygrane dni

  19

Kacper Górecki wygrał w ostatnim dniu 7 Styczeń

Kacper Górecki ma najbardziej lubianą zawartość!

O Kacper Górecki

 • Ranga
  Administrator

Contact Methods

 • Strona WWW
  http://www.gorek-gliny.pl

Profile Information

 • Płeć
  Facet

Ostatnio na profilu byli

1619 wyświetleń profilu
 1. Kacper Górecki

  Drużyny WMLS 2018

  1. Wonder BLACK ORNETA Szwejkowski Ireneusz Akimowicz Bogdan 2. MASTERS Kostrzewa Andrzej Purtak Sławomir 3. Mistrzowie z Elbląga Marinow Janko Mikuła Fabian 4. 2KC Orneta Lenkowski Łukasza Zamyślewski Grzegorz 5. Miłośnicy PERŁY Kobuszewski Marek Lewandowski Adam 6. Kilerów dwóch Wlazło Paweł Górecki Kacper 7. Tych dwóch Tekliński Jarosław Sosnowski Daniel 8. Shark Elbląg Chodziński Tomasz Hryckiewicz Adam 9. Chłopaki z Ełku Parzych Mariusz Kruszewski Andrzej 10. Tata i syn Migdalski Dariusz Stasiak Łukasz 11. SARS TEAM Pawlikowski Stanisław Mocarski Arkadiusz 12. Rusałka Diabła Groński Rafał Kubiak Justyna 13. ERROR TEAM Szczytno Błaszczyk Dominik Zieliński Marek 14. Zachwyceni urokiem leszcza Maruszewski Leszek Petniunas Maciej 15. Pasymiacy Ptaszkowski Marcin Sitko Roman 16. Nieznani Alefierowicz Marek Tajemniczy kolega Marka 17. Tadek i Janek Sawczuk Jan Wiziecki Tadeusz 18. Boluś i spółka Włoszczak Waldemar Wiśniewski Paweł 19. ERROR Team Żydaczek Przemysław Adamowski Łukasz 20. ERROR Team II Kozłowski Robert Błażewicz Grzegorz 21. Górek TEAM Miłomłyn Krzykowski Andrzej Szczudło Wojciech 22. Jaro Team Worowiec Jarosław Wróblewski Janusz
 2. Kacper Górecki

  Terminarz i zapisy WMLS 2018

  Przez organizatora tych zawodów.
 3. Kacper Górecki

  Terminarz i zapisy WMLS 2018

  https://gorek-gliny.pl/wmls-2018-terminarz-zapisy/
 4. Kacper Górecki

  Finał PLWS 2018 / termin i łowisko

  Termin: 19-21.10.2018 r. Miejsce: Kanał Szymoński, miejscowość Szymonka Organizator: Kacper Górecki Kanał w tym okresie to zdecydowanie inne łowisko niż te powszechnie znane. Wynika to z niemal całkowitego braku licznie przemieszczających się w pełni sezonu łodzi. Rybą dominującą w okresie jesieni jest płoć i w zależności od warunków pogodowych jest jej w kanale umiarkowanie dużo lub bardzo dużo. Podczas finału nie będzie stanowisk skrajnych, ponieważ będą one obsadzone lokalnymi zawodnikami, którzy nie będą klasyfikowani. Dodatkowo biorąc pod uwagę to, że cała linia będzie zanęcona podczas piątkowego treningu + idealnie równe ukształtowanie dna + idealnie stała głębokość kanału = będzie to wybitnie równe i sportowe łowisko. Baza noclegowa w okolicach Mikołajek jest ogromna i każdy znajdzie coś dla siebie. Zdaję sobie sprawę, że wielu finalistów będzie musiało przemierzyć wiele kilometrów, ale urok Mazur i Kanału Szymońskiego powinny to w całości wynagrodzić.
 5. Witam, Poniżej prawdopodobny terminarz WMLS 2018 25.03. Rzeka Elbląg 16.06. Kanał Szymoński 05.08 Jezioro Szczycionek Oficjalne potwierdzenie pojawi się w ciągu tygodnia, podobnie jak termin i miejsce Finału PLWS 2018. Pozdrawiam
 6. Kacper Górecki

  "Kompościaki czy dendrobena?

  Witam, dendrobeny różnią się tylko tym, że czasem zamiast pomóc zaszkodzą. Przy robakach kompostowych można uznać, że są mniej ryzykowne, mogą rybom nie odpowiadać, ale nie szkodzić. Ogólnie w sklepach kupujemy dendrobeny niezależnie od tego co jest napisane na opakowaniu. Z doświadczenia uważam, że jak ryby chcą tego typu pokarm to nie ma większej różnicy czy to dendrobena czy robak kompostowy. A jak nie wiadomo czy chcą to lepiej nie podawać ani jednego ani drugiego. Nigdy się nie zastanawiałem czy odsączać je po cięciu czy nie, po prostu dodaję je do gliny czy zanęty i tyle.
 7. Kacper Górecki

  Haczyki do łowiena w rzece

  Z mojego doświadczenia wynika, że o skuteczności w mniejszym stopniu decyduje haczyk w sensie konkretnego modelu (zakładając, że jest poprawnie dobrany), a w większym spasowanie amortyzatora i wielkości haczyka do przynęty. Najczęstsze błędy to zbyt cienka, miękka guma oraz stosowanie asekuracyjnie zbyt małych haczyków w odniesieniu do przynęty. Wszystkie wyżej wymienione haczyki są bardzo dobre, wystarczy spasować rozmiar i dobrać do niego odpowiednią gumę. W praktyce stosuję gumy (poza sporadycznymi wyjątkami): pełną 1,15-1,28 lub pustą 1,8. Tą drugą preferuję tam gdzie jest głęboko lub przyłowami są duże ryby, w pozostałych warunkach pełna 1,2 w zależności od napięcia jest dobra do każdego mocnego haczyka z przedziału 12-16 (w najmocniejszych modelach nawet 18). Znam dobrze haczyk 132s i on już przy rozmiarze 16 wymaga gumy 1,2 i to dość wyraźnie dopiętej, w przeciwnym razie nie osadza sie odpowiednio dobrze i ryby potrafią z niego spadać. Na tym haczyku hol musi być pewny i zdecydowany i wówczas daje on naprawdę zaskakującą skuteczność.
 8. Kacper Górecki

  Kołowrotek do matcha

  Witaj, Podeślij zdjęcia na nasz email, sam zobaczę i przekażę jeszcze do Rive z zapytaniem. Szczerze mówiąc nigdy nie zwracałem na to uwagi.
 9. Kacper Górecki

  Mivardi 13000

  Łowiłem po jednym lub dwa sezony modelami 9000 i 13000 i moim zdaniem 13000 jest lepszą wędką pod każdym względem (choć nie są to różnice duże). Co prawda ani jednej ani drugiej nigdy nie złamałem, ale odczucia z wędkowania tyczką 13000 są niesamowite, a 9000 bardzo pozytywne. Moim zdaniem Mivardi przekombinowało, bo różnice między modelami 9, 11 i 13 są niewielkie, a model 7000 jest tak potężnie mocny, iż 5000 też już nie za bardzo ma sens ze względu na niewielką różnicę w cenie. Gdybym to ja był decydentem oferty tyczek Mivardi to byłyby tylko dwa modele 7000 jako uniwersalna i 9000 jako wędka dla bardziej zaawansowanych użytkowników. Ewentualnie sens miałby jeszcze model 13000 jako już coś z najwyższej półki pod każdym względem. Jeśli szukałbym tych wyższych modeli na rynku wtórnym to nie kierowałbym sie napisem na tyczce a stanem wędki bo to on bedzie miał najwiekszy wpływ na jej zachowanie. Odnośnie pytania o topy - zawsze ma sens zakładać lżejsze topy do mocnej wędki, natomiast niekoniecznie w drugą stronę. Nie mniej pamiętam, że przy umiarkowanych uciągach i w dni bez mocnego wiatru do modelu 9000 stosowałem pierwsze 3 elementy topu od 7000 dla lepszego samopoczucia i wędka nie traciła wiele ze swojej szybkiej akcji. Bardzo często w wietrzne dni łowiłem modelem 7000, ale z topami od wyższych modeli, które znacząco wysztywniały tyczkę (poza oczywiście rzekami). W naszym sklepie pod nazwą 9/11/13 sprzedajemy topy od modelu 13000.
 10. Kacper Górecki

  Jakie spławiki do metody odległościowej

  Wagglery zaprojektowane pod moje osobiste doświadczenia z odległościówką i produkowane przez Darka są znacznie lepsze jakościowo niż Rive, w zasadzie są niezniszczalne przy właściwej eksploatacji. Jedynie w co warto zainwestować to system Rive do mocowania wagglerów na stałe, robi naprawdę ogromną różnice względem tradycyjnego mocowania jeśli chodzi o powtarzalną celność rzutów. Nie przepadam za spławikami crazy boys, ponieważ obszerna węglowa antena niezbyt korzystnie wpływa na wyważenie i nie latają one aż tak idealnie jak wagglery z pawim piórem. W zasadzie to ich jedyna wada, a największą zaletą jest niezniszczalność i szeroki wachlarz antenek naprawdę na każde warunki. Większość z nich pasuje również do naszych wagglerów. Osobiście od dawna stosuję już tylko ten jeden model spławika odległościowego na wszystkie łowiska dopasowując się jedynie antenami, ich wyważeniem i budową zestawu. Dla początkujących polecam ograniczyć się do jednej podstawowej anteny czyli tej fabrycznej nakładki zasklepionej z góry. Ciągła zmiana anten ogranicza nabywanie umiejętności wyczucia sygnalizacji brań przez co trudno podnosić skuteczność. Nie ma też sensu nauka tej metody powyżej dystansu 30 metrów. 35 i 40m warto trenować dopiero w momencie nabycia podstawowych umiejętności. Do łowienia na 30m wystarczą wagglery 8, 10 i 14g (8 na bezwietrzną pogodę, 10 na wiatr, 14 na silny wiatr). Od 2 lub 3 lat nie łowiłem już sliderem i nie zapowiada się bym wrócił do tego systemu, którego jedyną zaletą jest ogromna stabilność zestawu. Stosowanie klasycznego systemu na stałe + system czeski ma tę zaletę, że oba obsługujemy tą samą żyłką - 0,14-0,16 lub jeśli stosuje się żyłki Rive 0,16 - 0,18 - ta niższa granica jest dla wprawnych wędkarzy, wyższa dla początkujących. Slider natomiast wymaga już żyłek w granicach 0,20-0,23 mm.
 11. Kacper Górecki

  Mivardi 13000

  W tym roku widziałem jak kolega z Czech podczas treningu w Libechovie na tyczkę 13000 łowił dyskiem 50 gram na stopa Złowił kilka 1,5 - 2 kg leszczy i wielkich cert. Wędka ku mojemu potężnemu zdziwieniu nie złamała się. Może kolega nie bał się użyć tej wędki gdyż jest właścicielem Mivardi i elementów mu nie brakuje, a może faktycznie ma ona aż tak ogromną moc. Przy umiejętnym operowaniu można nią śmiało łowić z komfortem psychicznym zestawami do 20g. Istotna jednak jest stosowana technika. Jeśli ktoś nie trzyma tyczki pod łokciem i zacina dynamicznie na zasadzie dźwigni to jest w stanie połamać niemal każdy sprzęt, a lekka i sztywna tyczka ma marne szanse na przetrwanie. Te tyczki produkowane są w starej, ale sprawdzonej i solidnej technologii. Przy obciętych szczytówkach mają one 12,3 długości jednak 11-13000 z dopalaczem do pełnej 13stki są naprawdę dalej niezwykle sztywne i szybkie czego nie można powiedzieć o 7000, która po dopaleniu ostatniego elementu traci już cały swój urok.
 12. Kacper Górecki

  Finał 2017 - podsumowanie.

  Bardzo wszystkim dziękuję za sportową rywalizację i wspaniały "luźny" klimat. Wyrazy uznania dla Bartka za nadzwyczaj sprawną, rzeczową i konkretną organizację. Duże wrażenie zrobił na mnie również gospodarz wody, który bardzo pozytywnie zaangażował się w IV Finał PLWS. Wynik ostatniej drużyny IV Finału był mniej więcej taki jak zwycięzców III Finału - łowisko w Miejskiej Górce można śmiało określić mianem "zupy rybnej". Ogólnie Balaton to naprawdę optymalna woda pod organizację zawodów wędkarskich. Jeszcze raz dziękuję i do zobaczenia MAM NADZIEJĘ na V Finale PLWS!
 13. Kacper Górecki

  Klasyfikacja końcowa Finału PLWS 2017

  http://gorek-gliny.pl/wp-content/uploads/2017/10/Wyniki.pdf
 14. Kacper Górecki

  Nagrody dla zwycięzców Finału 2017

  I. 2 x Kosz Rive ST8 Complet HSP d36 Full Black II. 2 x tyczka Mivardi 7000 III. 2 x Kosz Rive d25 Club Classic IV-X. cenne nagrody rzeczowe Łączna wartość przewidzianych nagród to ok. 20 000 zł
 15. Kacper Górecki

  Łowisko Finałowe

  Z tego co wiem na treningu nie będzie jedzenia. Komunikat z harmonogramem pojawi się jutro, natomiast już dziś chciałbym przypomnieć, że trening jest obowiązkowy. Zdając sobie sprawę, że nie każdy jest w stanie być już w piątek proszę by takie osoby zadbały o to by ich stanowisko zostało w jakiś sposób zanęcone. Chyba nikt z nas nie chce przejechać pół Polski, wydać mnóstwo pieniędzy by później wylosować niezanęcone stanowisko i na starcie przekreślić swoje szanse.
×