Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS

Jurek Kowalski

Forumowicz
 • Zawartość

  20
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Jurek Kowalski

 • Ranga
  Użytkownik

Profile Information

 • Skąd:
  Płock
 • Okręg
  Wa-wa
 1. Jurek Kowalski

  Torba do platformy

  No i chyba kupię jakiś wózek bo ceny za systemy transportowe są... zaporowe .
 2. Jurek Kowalski

  Torba do platformy

  No właśnie mam mniejszą torbę Competiton ale delikatnie mówiąc wku(*& mnie fakt, że mimo mojego wzrostu to i tak idąc wzdłuż brzegu muszę ciąglę trzymać tą torbę na ugiętym ramieniu a po kilometrze mam serdecznie dość. Nawet łowienia.
 3. Jurek Kowalski

  Torba do platformy

  Hej, mam pytanie jak sobie radzicie z przenoszeniem dużych akcesoriów np. platformy bocznej? Lubię łowić nad rzeką w miejscach gdzie nie ma wędkarzy ale mam za to święty spokój a co za tym idzie muszę nieść bagaże 1-1.5km.
 4. Jurek Kowalski

  Donęcanie

  Dzięki za odpowiedź Klasycznie woda stojąca głębokość 2.5-3m z bardzo równym dnem. Rybostan jest bardzo bogaty i w wodzie pływają piękne egzemplarze płoci, leszcza (z dużą przewagą leszcza), występują pozostałe gatunki ryb spokojnego żeru ale w mniejszej ilości. Na tą chwilę uczę się wyczynu, kombinuje ale nie zawsze wiem co i jak. Zazwyczaj przygotowuje 2 opakowania ziemi/gliny competition z GN i 1kg do 1,5kg zanęty (zazwyczaj staram się złowić z biegu ładnego leszcza i stosuje ukierunkowane zanęty w tym kierunku najczęściej to Moudial Powermix lub Lorpio Magnetic) robactwo w ciepłych porach roku to zazwyczaj biały robak (uśmiercony) i/lub pinka 250ml. Często dodaje kukurydzę ale na taką ilość zanęty dodaje 1/3 max 1/2 puszki. Problem rozpoczyna się jednak w od momentu gdy zanęta trafi do wody przy wstępnym nęceniu. Ponieważ ryby są bardzo ostrożne (lub nie potrafię łowić ) i czasami trzeba czekać godzinę na pierwsze brania. Brania przyśpiesza dodanie jokersa lub ochotki ale szału to nie robi a czami się to kończy braniami jazgarzy i babek. Problem polega na tym, że nie wiem gdzie leży problem. Czy żerowanie ryb w okresie letnim jest dużo słabsze niż w okresie wiosennym, czy podaję za dużo spożywki za dużo pytań i nie wiem czy przez przypadek płoszę ryby w łowisku zbyt częstym donęcaniem.
 5. Jurek Kowalski

  Donęcanie

  Witam, mam pytanie, kiedy i w jakich warunkach decydujecie się na donęcanie? Pytanie prozaiczne choć niekoniecznie. Łowię odległościówką w płytkim łowisku (2,5-3m) i zazwyczaj moja technika nęcenia opiera się o podanie 1/3 towaru z niewielką ilością robactwa w łowisko a potem cyklicznie donęcam z większą ilością robactwa. Jutro postaram się spróbować nieco inaczej tzn. 3/4 idzie do wody z niewielką ilośćią białego i joka a reszta z większą ilością robactwa.
 6. Jurek Kowalski

  Sprzedam spławiki i wiadro na noge

  Witam, sprzedam spławiki odległościowe: https://www.olx.pl/oferta/splawiki-odleglosciowe-CID767-IDlzxX4.html oraz wiadro GNT trabucco: https://www.olx.pl/oferta/wiadro-gnt-trabucco-z-uchwytem-na-kosz-CID767-IDlroG6.html Do cen należy doliczyć kosz wysyłki zgodnie z cennikiem PP.
 7. Jurek Kowalski

  Pellet w zanęcie

  Dzięki za fachową pomoc! Tego mi było trzeba
 8. Jurek Kowalski

  Pellet w zanęcie

  Sam jestem negatywnie nastawiony ale chciałem sprawdzić i poznać opinie wśród wędkarzy. Cały YT przeleciałem i jedynie brytole łowiący na komercji z dużym zacięciem używają pelletów, zarówno nęcąc jak i używając jako przynęty haczykowej. Może się to faktycznie sprawdzi gdy woda się ogrzeje i większe klenie czy jazie będą intensywnie żerowały. Może w niedalekiej przyszłości sprawdzę, jakie wyniki uzyskam nęcąc pelletem, ziarnem konopi, kukurydzy i pinki.... ale to nie jest już wyczyn
 9. Jurek Kowalski

  Pellet w zanęcie

  Dzięki za odpowiedź. Sam nie wiem co mam myśleć o pellecie... sytuacja jest następująca. Mam łowisko gdzie 60% wędkarzy stanowią wielbiciele feedera i odłamu tzn. Methody. Mają bardzo dobre rezultaty łowiąc tylko i wyłącznie na pellety, no i na groch. Oczywiście klasyczna zanęta tzn. glina, spożywka i jokers dają pozytywne rezultaty ale chcę sprawdzić czy da się tą przynętą/zanętą ściągnąć pod tyczke i zachęcić do żerowania np. leszcze. Ciekawi mnie to czy ktoś, kiedyś próbował... bo w internecie dużo piszą ale nie zawsze piszą to ludzie niezależni.
 10. Jurek Kowalski

  Pellet w zanęcie

  Witam, jakie macie zdanie na temat pelletu w zanęcie? Nie chodzi mi o podanie, takiej zanęty w łowisku komercyjnym a podczas łowienia w rzece czy jeziorze "dzikich" ryb. Kupiłem trochę drobnego pelletu Lorpio i chce się nim pobawić w najbliższym czasie ale sam nie wiem czego się spodziewać.
 11. Jurek Kowalski

  Żyłka przyponowa

  Używam także Super Cup i mam pozytywną opinię na temat tej żyłeczki. Ma ona dodatkową zaletę, że można ją nabyć prawie wszędzie. Odradzam żyłeczki Trapera, wytrzymałość jest ok ale odkształcanie plus łatwość z jaką można zmiażdżyć żyłkę naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Za wyjątkiem tej żyłki używałem żyłeczki Trabucco T-Force Competition Pro, bardzo mała rozciągliwość eliminuje sens wiązania na niej delikatnych haczyków, jest mocna (bo pewnie ma większą średnice niż w/g specyfikacji ale trudno).
 12. Jurek Kowalski

  ŁOWISKA I DATY 2017

  Hej, mam takie pytanie, dlaczego nie są organizowane zawody na bulwarze Filadelfijskim w Toruniu? Prawie 6 lat spędziłem w tym mieście i często wybierałem się z wędką nad tą stronę Wisły, choć używałem sztucznych przynęt i castingu to wydawało mi się to idealne miejsce na zawody.
 13. Jurek Kowalski

  Napięcie gumy

  Sam sobie odpowiedziałeś. Nie ma miernika napięcia gumy bo gumę i jej napięcie dobiera się do haczyka. Sądzisz, że można łowić taką samą gumą z takim samym napięciem i różnymi haczykami np. Drennan Fine Match 22 i np. Drennan Red Bream 16? A napięcie trzeba samemu dobrać do sytuacji.
 14. Jurek Kowalski

  Spławiki z węglową antenką

  ooo! Dzięki za odpowiedź... muszę koniecznie sprawdzić w przyszłym roku obie konstrukcje a mam takie pytanie jeszcze, można gdzieś kupić pręciki węglowe, które możemy wykorzystać do budowy antenki węglowej?
 15. Jurek Kowalski

  Spławiki z węglową antenką

  No ok a jak ma się do takich spławików, spławik Carbon Match od Crazy Boys? Chciałbym wypróbować kilka konstrukcji a ten pancerny spławik zainteresował mnie, jednak nie wiem czy sprawdzi się przy wystawianych braniach.
×