Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek Samoń

Regulamin PLWS Lubelskie 2019

Polecane posty

1. Zawody Polskiej Ligi Wędkarstwa Spławikowego w województwie lubelskim (Lubelska Liga Wędkarstwa Spławikowego) będą przeprowadzone w formie drużyn 2 osobowych - 2 odrębne sektory. W przypadku, gdy do zawodów przystąpi więcej niż 15 drużyn sektory zostaną podzielone na podsektory.

 

2. Prawo startu w lidze mają wszystkie drużyny z roku 2018 oraz drużyny, w składzie których będzie przynajmniej 1 zawodnik biorący udział w zawodach w roku 2018. W przypadku, gdy zgłosi się więcej niż 20 drużyn zostaną rozegrane Eliminacje, w których udział wezmą wszystkie nowe drużyny zgłoszone do rozgrywek w 2019 roku. Główna faza zawodów przewiduje nie więcej niż 20 drużyn.

 

3. W składach startujących drużyn mogą łowić tylko zgłoszeni zawodnicy (2+1 rezerwowy). Skład podajemy 2 bądź 3 osobowy, składu nie wolno zmieniać po 31.03.2019. W przypadku składów 2 osobowych istnieje możliwość dopisania zawodnika w późniejszym czasie (nawet w czasie trwania cyklu zawodów). Składy podaje kapitan drużyny, on też decyduje o nazwie drużyny i składzie personalnym. Należy podać składy zarówno drużyn, które mają zapewnione prawo startu w cyklu zawodów jak i te przystępujące do eliminacji.

 

4. Wpisowe na każdą turę wynosi 30zł od zawodnika, czyli 60zł za turę od drużyny. Daje to kwotę 180zł za wszystkie tury i po opłaceniu tej kwoty drużyna zostaje oficjalnie zgłoszona i zatwierdzona do startu.

 

5. Z kwoty wpisowego 15zł (przy każdej turze) na osobę zostanie przekazane na posiłek oraz sprawy organizacyjne, pozostałe pieniądze zostaną podzielone na 3 równe części i przekazane na puchary/dyplomy/nagrody.

 

6.  Istnieje możliwość dodatkowych, drobnych nagród na wybrane tury, jeśli znajdzie się sponsor (sponsorzy) wspomagający organizację danych zawodów. Nagrody będą rozdzielane na każdej z tur wg. następującej kolejności:

- zwycięska drużyna zawodów;

- indywidualni zwycięzcy sektorów;

- drużyny, które zajęły 2 i 3 miejsce w zawodach;

- w drodze losowania.

 

Taki schemat podziału nagród powinien zadowolić najlepszych zawodników zawodów, najlepsze drużyny, jak i tych, którym sportowo szczęście nie dopisało (może uda im się w losowaniu).

 

7. Ostateczny termin zgłoszeń i wpłat wpisowego upłynie 31 marca 2019 roku

 

8. Wszelkie pytania proszę kierować tu na forum, do mnie mailowo bądź telefonicznie. Składy drużyn zgłaszamy wyłącznie u mnie mailowo bądź telefonicznie i dopiero wtedy ustalamy sprawy związane z opłatą startowego.

 

9. W przypadku zawodów Eliminacyjnych (jeśli będą konieczne) obowiązuje opłata startowa 15zł. Ilość miejsc, które da awans do głównego cyklu rozgrywek zależna jest od ilości zgłoszeń drużyn biorących udział w zawodach w 2018 roku.

 

10. W przypadku, gdy do dnia 31.12.2018 wstępnie nie zgłosi zainteresowania startem 10 drużyn (2 osobowych), w roku 2019 rozgrywki PLWS w województwie lubelskim nie odbędą się.

 

Pozdrawiam,

Tomasz Samoń

tel. 507 328 973

sajo81@gmail.com

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Chciałbym zaproponować "debatę" nad zapisem dotyczącym treningów nad wodą, na której odbędą się zawody następnego dnia. Jak to wyglądało do tej pory w latach poprzednich? Może warto byłoby ustalić pewne kwestie. Opcja:
1. Jeśli trenujemy dzień przed to tylko w miejscach gdzie nie będą wyznaczone sektory (wtedy przed zawodami z większym wyprzedzeniem jest potrzebna mapka i ostateczne info dla tych co będą mieli daleko i będą organizować noclegi);
2. Nie trenujemy dzień wcześniej - zakaz;
3. Trening odbywa się jak się chce, gdzie się chce i kiedy się chce.
Mam nadzieję, że dążymy do jak najuczciwszych zawodów, jednak zawsze w koleżeńskiej atmosferze, lecz zawsze w kierunku profesjonalnego podejścia do tematu.
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory obowiązywało rozwiązanie 3.

Czekam na Wasze opinie bo to Wasza liga i Wasze ustalenia. Jeśli tutaj nie będzie dużego odzewu, warto wrócić do tematu podczas 1 tury (zawsze jest trochę czasu na rozmowy przed losowaniem czy tuż po zawodach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jeżeli chodzi o treningi dzień przed zawodami, to uważam, że nie ma sensu nie dopuszczać miejsca rozgrywania zawodów, taki trening na wielu łowiskach sprzyja wyższym, bądź jakimkolwiek wynikom podczas tury.
Jedyny szczegół który nie jest sprawiedliwy w takiej sytuacji to ten, że w przeddzień zawodów nie przyjadą wszystkie ekipy, więc tylko część stanowisk będzie zanęconych.

 

Całkowity zakaz treningu dzień wcześniej byłoby może o ten szczegół bardziej sprawiedliwy, ale dla osób które mogą przeznaczyć tylko dany weekend, w sytuacji gdy zawody rozgrywane są w sobotę pozbawia ich możliwości tego treningu. 

Pozostawienie zawodnikom wolnej ręki w kwestii treningów według mnie przy tego typu rywalizacji jest dobrym kompromisem. 


Myślę, że większość ekip, które trenują przed LLWS robią to w sposób minimalistyczny, bez rozkładania wszystkich topów, matchy, uklejówek, bez kompletów robactwa i 20L zanęty, więc raczej towar który wrzucimy podczas sprawdzania wody zostanie w większości wymieciony z dna zbiornika przez drobne ryby , bądź uciąg.

 

Koniec końców będzie miało to naprawdę niewielki wpływ na dane stanowisko, czy sektor, a co za tym idzie rywalizacja nadal będzie możliwie jak na wędkarstwo sprawiedliwa, a tylko od nas zależy czy podejdziemy do tematu profesjonalnie, czy też nie.
Pozdrawiam.
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×