Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ogólnie o naszej lidze

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
51 odpowiedzi na ten temat

#1 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 luty 2015 - 07:59

Jeśli macie jakieś pytania, spostrzeżenia, to piszemy o tym tutaj.

Jeśli będzie duże zainteresowanie rozgrywkami w tym roku (ponad 15 drużyn) i jeszcze większe w następnym to koniecznie musimy uzgodnić jak ma wyglądać liga w przyszłości.

Na pewno nie powinniśmy dopuszczać więcej niż 15 drużyn (3 osobowych). Wydaje mi się, że to jest optimum. A dalej opcji jest kilka:

- najlepsze 10 drużyn z poprzedniego sezonu ma pewny start, a pozostałe (5) wraz z nowymi drużynami biorą udział w eliminacjach (powiedzmy 2 tury jednodniowe na 2 łowiskach) i najlepsze dołączają do tych 10 i ruszamy już z głównym cyklem (3 tury);

- podział na dwie ligi, I i II wraz z awansami i spadkami. Oczywiście tylko najlepsze drużyny z I ligi mają awans do finału ogólnopolskiego. Ligi trwają równolegle, najlepsze ekipy z 2 ligi awansują do 1 na następny sezon;

- podział na 2 grupy (powiedzmy na drużyny parzyste i nieparzyste z poprzedniego sezonu), po 3 turach robimy wojewódzki finał z najlepszymi drużynami i dopiero najlepsi z tego finału awansują do finału ogólnopolskiego;

- podział na 2 grupy (powiedzmy na drużyny parzyste i nieparzyste z poprzedniego sezonu) i po jednych zawodach po 7 najlepszych ekip (drużyna mistrzowska ma pewny udział w głównej fazie) przystępuje do głównej fazy cyklu - czyli 3 tury jednodniowe.

Oczywiście to tylko takie moje przemyślenia "na gorąco", liczby drużyn jak i sposób rozgrywek może być zupełnie inny. Jeśli jednak liga będzie się nadal rozwijać, to myślę że szybciej czy później staniemy przed takim dylematem. Lepiej, jakbyśmy jakieś rozwiązanie mieli już gotowe.

Postaram się przygotować jakąś małą ankietę(papierową bądź mailową) na pierwsze zawody, ze wszystkimi na pewno nie porozmawiam, a tak będę już znał Wasze zdanie. Bo to liga jest dla Was i wy kreujecie jej wygląd ;-)

#2 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 luty 2015 - 08:10

I jeszcze mam dla Was pewne fajne rozwiązanie, które można zastosować mając 4 bardzo chętnych na starty zawodników (a wiadomo, że miejsc w drużynie na zawody jest 3). Nazwijmy zawodników A, B, C i D. W 1 turze rezerwowym jest D. W 2 turze zawodnik D zastępuje tego z najgorszym wynikiem podczas 1 tury, czyli np B. Podczas 3 tury rezerwowym jest A albo C, ponieważ nikt z nich nie był jeszcze rezerwowym, więc na ławkę siada ten z tej dwójki, który osiągnął gorszy wynik w ostatniej turze bądź w dwóch turach razem.

W taki sposób każdy z 4 zawodników startuje, jeden 3 razy i trzech po 2. W miarę równo ;-) W mojej drużynie postaram się wprowadzić właśnie taki schemat ;-) Ale to tylko w przypadku, gdy jest was 4, każdy ma czas i chęci ;-)

Oczywiście możecie mieć "żelaznego" rezerwowego, który wkracza do akcji tylko w razie nagłej potrzeby, bądź z góry możecie zaplanować kto w jakiej turze odpoczywa. Tak czy inaczej - rezerwowego mieć warto ;-)

#3 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 11 luty 2015 - 08:59

Relacje z zawodów, wyniki oraz zdjęcia (mam nadzieję) będą obszernie publikowane na Lubelskim Portalu Wędkarskim, co wskazuje poniższy link:

http://wedkarstwo-lu...plawikowa-2015/

Długo nie musiałem przekonywać administratora LPW aby się tym zająć hehehe :-D

#4 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 03 marzec 2015 - 02:46

Ostatnie drużyny właśnie wypłacają startowe, można pomyśleć o nagrodach.
Pod uwagę biorę kilka spraw - będą to solidne rzeczy, ale ani najtańsze ani najdroższe. Nagrody z przedziału od 50 do 300zl.

Proponuję taki system rozdawania nagród rzeczowych po każdej z tur (nagrody z puli startowego dla każdej z tur są identyczne co do ilości jak i wartości):
- pierwsi nagrodę wybierają indywidualni zwycięzcy sektorów,o kolejności decyduje wynik punktowy (wagowy);
- następnie 3 nagrody wybiera 1wsza drużyna zawodów, w kolejności od jej najlepszego zawodnika (biorąc pod uwagę punkty sektorowe i w razie równości punkty za wagę);
- następnie 3 nagrody wybiera 2ga drużyna zawodów w kolejności jak wyżej;
- następnie 3 nagrody wybiera 3cia drużyna zawodów w kolejności jak wyżej.

Jeśli zwycięzca sektora znajdzie się w składzie 3 najlepszych drużyn - po raz drugi wybiera nagrodę.

W tym momencie w puli nagród powinno zostać około 12-15 nagród, które zostaną rozlosowane wśród pozostałych zawodników. W losowaniu nie biorą udziału Ci, którzy już wywalczyli nagrodę dzięki wynikowi indywidualnemu bądź drużyny.

Jeśli organizatorowi pojedynczych zawodów uda się pozyskać dodatkowych sponsorów, to będą one rozdane na tych samych zawodach wg. uznania organizatora.

Najlepsza drużyna każdych zawodów otrzyma dodatkowo puchar za 1 miejsce.

Jak tylko dotrze do mnie zamówienie (początek kwietnia) opublikuje listę nagród, abyście wiedzieli o co walczycie :-D

#5 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 02:40

Ogłaszam konkurs życzeń dla zarejestrowanych. Wybierzcie sobie sami nagrody ;-) Ktoś czegoś nie ma? Może będzie to nagrodą na naszych zawodach? :-)
Są tylko dwa warunki:
- sprzęt musi być z logo Milo

- sprzęt musi się zawierać w granicach 50 - 350zł

można wklejać linki ze sklepu matchpro.pl

Konkurs życzeń trwa do 20 marca włącznie ;-)

#6 Piotrek Babiarz

Piotrek Babiarz

Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów
  • Okręg:Zamość

Napisany 16 marzec 2015 - 04:05

moze jakieś zestawy spławików? ja bym chciał rolki nowe;)

a takie amortyzatory czy żyłki co w tamtym roku były to sie przydają teraz:D

#7 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 05:00

żyłka na zestawy, amortyzator (pusty) średnica 2,4 chyba, rolki - to jest przewidziane ;-)

Będzie sporo rzeczy z przedziału ponad 100 do ponad 200zł, także Ci którzy dobrze zapunktują powinni być zadowoleni.

Na powyższe rzeczy będziesz miał 3 okazje, bo każda z powyższych nagród występuje w takiej liczbie, także w każdej z tur pojawi się raz.

Takie roleczki pasują? ;-)

http://www.matchpro....-859vv0068.aspx

#8 PiotrB

PiotrB

Użytkownik

• Moderator
  • PipPip
  • 13 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:27

Jeśli można zaproponować to może coś z toreb (termiczne, na siatkę, na drobiazgi) coś z uklejówek, pokrowiec na wędki typu (milo paglia) kocioł 40l, sita, nabierak do wody.Jeśli chodzi o drobne nagrody to osobiście poszedł bym w rzeczy trwałe haczyki, ołów, spławiki itp  Sklep matchpro ma w ofercie bony prezentowe może to jest najlepsze rozwiązanie. Jest w czym wybierać, ale przecież nie o nagrody nam chodzi. Pozdrawiam 

0

#9 Piotrek Babiarz

Piotrek Babiarz

Forumowicz

• Forumowicz
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 08:33

właśnie takie rolki mi trzeba:P jeszcze ustalimy gdzie mi przydzielisz stanowisko i będziemy dogadani:D

#10 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 16 marzec 2015 - 10:24

torby na szpargały, pokrowce, zamiast kotła zestawy wiadro 25L + miska + przykrywka.

Z rzeczy typu spławiki, haczyki, gumy zrezygnowałem. Jak w przypadku toreb, pokrowców czy siatek myślę, że obojętny jest nam napis. Ma być funkcjonalne dla nas i jak spełnia takie wymagania to może się nazywać X czy Y.

W przypadku haczyków czy splawików raczej każdy z nas ma już jakieś ulubione, wybrane modele. I tu są też drobne różnice, spławik DIK firmy X jest ciut inny niż DIK Y.kto lubi i łowi X raczej nie będzie stosował Y. Także z takich rzeczy zrezygnowałem.

Bony fajna rzecz, zobaczę czy da radę to dołączyć.

A i bardziej skłaniam się do nagród za 100+ niż iść w ilość i rozdawać nożyczki, haczyki, kubeczki, wypychacze i inne drobnostki. Liczę, ze na drobnostki znajdą się dodatkowi, drobniejsi sponsorzy, a co! ;-)

#11 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 15 kwiecień 2015 - 07:10

Zanim skrzyżujemy nasze tyczki na Krynicach zapraszam do dyskusji. Jest rok 2016 i mamy więcej chętnych drużyn do startu niż miejsc (co jest prawdopodobne). Co robimy?

Przed zawodami wspominałem, że pierwsze 10 drużyn z tego roku będzie miało zapewniony udział w rozgrywkach w 2016 roku. Co z resztą, czyli 5 drużyn + ewentualnie nowe? Jakieś wiosenne eliminacje? 1 tura? 5 wchodzi do rozgrywek, a pozostałe? Jak będzie ich nie mniej niż 7-8 (czyli eliminacje na poziomie 12-13 drużyn) to może pomyśleć o 2 lidze i wtedy jechać sezon ze spadkami/awansami. Ale czy znajdą się chętni na organizację tur dla 2 ligi, która właściwie walczy tylko o awans do głównych rozgrywek w roku następnym? I czy rezygnujemy wtedy z wpisowego i zostawiamy tylko jakieś 10zł od zawodnika na jedzenie po zawodach? Zawody z tak niskim wpisowym może zwiększyłoby frekwencje, wiadomo, że najlepszym treningiem są zawody, więc czemu nie startować na zapleczu Ligi?

A co jak nowych drużyn będzie 3-5? Wtedy tyle samo drużyn zostaje, nie widzę sensu ich na siłę dołączać do rozgrywek bo zawody dla 45 to jest moim zdaniem MAX. Czyli będą czekać rok by znów mieć swoją szansę?

Czekam na Wasze propozycje ;-)

#12 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 22 kwiecień 2015 - 08:19

Mam jedną wiadomość średnio-dobrą, a drugą raczej dobrą. Od której zacząć? ;-)

Średnio dobra jest taka, że trochę dałem ciała podczas 1 tury i... zaplątała mi się w domu nagroda - matnia do podbieraka, także w Zamościu do puli nagród dołączają 2 matnie do podbieraka, a w Chełmie już normalnie - 1sztuka. Pula pozostałych nagród na każdą z tur pozostaje taka sama.

Raczej dobra wiadomość jest natomiast taka, że do naszych zawodów dołącza pewien sponsor, który  rzuci Wam trochę swoich produktów. Jak dostanę paczkę - zdradzę markę. Na razie milczę, by nie zapeszyć ;-)

I na koniec... Indywidualny zwycięzca klasyfikacji 3turowej dostanie nagrodę specjalną:

http://www.matchpro....-306gd0450.aspx

#13 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 07 maj 2015 - 10:44

Wspominałem, że prawdopodobnie dołączy do naszej zabawy sponsor i tak też się stało. Firma SARS przesłała mi paczkę ze swoimi produktami i tym samym z najbliższych zawodów nikt nie odjedzie do domu z pustymi rękami ;-)

Załączony plik  sarslogo.png   14,1KB   6 pobrań

#14 lukasz_krawczyk

lukasz_krawczyk

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 19 postów

Napisany 22 lipiec 2015 - 07:57

W imieniu Teamu Wydra - Nowa Osada dzięki za mile spędzone trzy tury lubelskiej ligi w 2015 roku. Gratulacje dla wszystkich drużyn za osiągnięte wyniki i podziękowania dla osób, które pozwoliły by liga się odbyła na dobrym poziomie.

P.S. Flaszka dla Saja przy następnej okazji za szczególne zaangażowanie :)

#15 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 24 listopad 2015 - 10:58

Witam po przerwie ;-) Pora rozpoczynać na poważnie przygotowania do sezonu 2016 ;-) Dziś kilka wiadomości wstępnych:

- w grudniu będą się pojawiały oficjalne komunikaty odnośnie zapisów, teminów, łowisk, regulaminu, itp

- regulamin się nie zmienia, walczymy w drużynach 3-osobowych, w 3 sektorach

- wpisowe się nie zmienia i będzie wynosiło tyle co w sezonie 2015

- pierwsze 10 drużyn z sezonu 2015 ma zapewniony start (jeśli się zgłoszą do dalszej rywalizacji w PLWS) w lidze

- drużyny z miejsc 11-15 z sezonu 2015 oraz nowe drużyny będą walczyły w eliminacjach

- w lidze wystartuje 15 drużyn

- raczej już mamy sponsora głównego, zmieniamy barwy ;-)

- zawody eliminacyjne przewiduję mniej więcej w okresie początek kwietnia - połowa kwietnia

- łowiskiem eliminacyjnym będzie Majdan Zahorodyński (jeśli brzegi, a raczej oczyszczone stanowiska pozwolą pomieścić zawodników) albo zbiornik w Poniatowej.

- tury PLWS w naszym województwie odbędą się prawdopodobnie na łowiskach: Krynice, Dratów, rz.Bug w Dorohusku.

Będą dogadane terminarze najważniejszych zawodów okręgowych - zacznę z organizatorami szukać dogodnych terminów, wtedy już będzie można ruszać oficjalnie ze zgłaszaniem drużyn.

Stęsknieni? ;-) Gotowi? ;-)

#16 Kamil Kołodyński

Kamil Kołodyński

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 8 postów
  • Okręg:Lubelski

Napisany 27 listopad 2015 - 03:55

- raczej już mamy sponsora głównego, zmieniamy barwy ;-)

Na zielony kolor?  :D

#17 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 28 listopad 2015 - 10:55

pudło !

bawimy się dalej ;-)

#18 Marcin Długosz

Marcin Długosz

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 21 postów
  • Okręg:PZW Zamość

Napisany 03 grudzień 2015 - 09:34

Żółto mi się zrobiło - TUBERTINI :)

A ma jeszcze jedno pytanie

a co w przypadku jak do eliminacje stanie 6 zespołów 5 starych i jeden nowy - dopuścisz całą szóstkę czy jedną drużynę odstrzelisz?

pozd NOREK

Edytowany przez Marcin Długosz, 03 grudzień 2015 - 09:37 .

#19 T.Michalak

T.Michalak

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 7 postów
  • Okręg:lubelski

Napisany 03 grudzień 2015 - 11:13

raczej nie tubertini

#20 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 246 postów

Napisany 04 grudzień 2015 - 07:57

Jeśli w eliminacjach stanie 6 to wyjątkowo dopuszczę wszystkie bez eliminacji - jeszcze na was popadnie i szkoda by było, aby was zabrakło ;-) ale podobno będzie więcej niż 6 drużyn w eliminacjach, tak się zapowiada - zobaczymy.

Tubertini nie, ale będą nagrody tej firmy również ;-)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników