Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek Samoń

Ogólnie o naszej lidze

Polecane posty

Jeśli macie jakieś pytania, spostrzeżenia, to piszemy o tym tutaj.

 

Jeśli będzie duże zainteresowanie rozgrywkami w tym roku (ponad 15 drużyn) i jeszcze większe w następnym to koniecznie musimy uzgodnić jak ma wyglądać liga w przyszłości.

 

Na pewno nie powinniśmy dopuszczać więcej niż 15 drużyn (3 osobowych). Wydaje mi się, że to jest optimum. A dalej opcji jest kilka:

- najlepsze 10 drużyn z poprzedniego sezonu ma pewny start, a pozostałe (5) wraz z nowymi drużynami biorą udział w eliminacjach (powiedzmy 2 tury jednodniowe na 2 łowiskach) i najlepsze dołączają do tych 10 i ruszamy już z głównym cyklem (3 tury);

- podział na dwie ligi, I i II wraz z awansami i spadkami. Oczywiście tylko najlepsze drużyny z I ligi mają awans do finału ogólnopolskiego. Ligi trwają równolegle, najlepsze ekipy z 2 ligi awansują do 1 na następny sezon;

- podział na 2 grupy (powiedzmy na drużyny parzyste i nieparzyste z poprzedniego sezonu), po 3 turach robimy wojewódzki finał z najlepszymi drużynami i dopiero najlepsi z tego finału awansują do finału ogólnopolskiego;

- podział na 2 grupy (powiedzmy na drużyny parzyste i nieparzyste z poprzedniego sezonu) i po jednych zawodach po 7 najlepszych ekip (drużyna mistrzowska ma pewny udział w głównej fazie) przystępuje do głównej fazy cyklu - czyli 3 tury jednodniowe.

 

Oczywiście to tylko takie moje przemyślenia "na gorąco", liczby drużyn jak i sposób rozgrywek może być zupełnie inny. Jeśli jednak liga będzie się nadal rozwijać, to myślę że szybciej czy później staniemy przed takim dylematem. Lepiej, jakbyśmy jakieś rozwiązanie mieli już gotowe.

 

Postaram się przygotować jakąś małą ankietę(papierową bądź mailową) na pierwsze zawody, ze wszystkimi na pewno nie porozmawiam, a tak będę już znał Wasze zdanie. Bo to liga jest dla Was i wy kreujecie jej wygląd ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze mam dla Was pewne fajne rozwiązanie, które można zastosować mając 4 bardzo chętnych na starty zawodników (a wiadomo, że miejsc w drużynie na zawody jest 3). Nazwijmy zawodników A, B, C i D. W 1 turze rezerwowym jest D. W 2 turze zawodnik D zastępuje tego z najgorszym wynikiem podczas 1 tury, czyli np B. Podczas 3 tury rezerwowym jest A albo C, ponieważ nikt z nich nie był jeszcze rezerwowym, więc na ławkę siada ten z tej dwójki, który osiągnął gorszy wynik w ostatniej turze bądź w dwóch turach razem.

W taki sposób każdy z 4 zawodników startuje, jeden 3 razy i trzech po 2. W miarę równo ;-) W mojej drużynie postaram się wprowadzić właśnie taki schemat ;-) Ale to tylko w przypadku, gdy jest was 4, każdy ma czas i chęci ;-)

 

Oczywiście możecie mieć "żelaznego" rezerwowego, który wkracza do akcji tylko w razie nagłej potrzeby, bądź z góry możecie zaplanować kto w jakiej turze odpoczywa. Tak czy inaczej - rezerwowego mieć warto ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie drużyny właśnie wypłacają startowe, można pomyśleć o nagrodach.

Pod uwagę biorę kilka spraw - będą to solidne rzeczy, ale ani najtańsze ani najdroższe. Nagrody z przedziału od 50 do 300zl.

 

Proponuję taki system rozdawania nagród rzeczowych po każdej z tur (nagrody z puli startowego dla każdej z tur są identyczne co do ilości jak i wartości):

- pierwsi nagrodę wybierają indywidualni zwycięzcy sektorów,o kolejności decyduje wynik punktowy (wagowy);

- następnie 3 nagrody wybiera 1wsza drużyna zawodów, w kolejności od jej najlepszego zawodnika (biorąc pod uwagę punkty sektorowe i w razie równości punkty za wagę);

- następnie 3 nagrody wybiera 2ga drużyna zawodów w kolejności jak wyżej;

- następnie 3 nagrody wybiera 3cia drużyna zawodów w kolejności jak wyżej.

 

Jeśli zwycięzca sektora znajdzie się w składzie 3 najlepszych drużyn - po raz drugi wybiera nagrodę.

 

W tym momencie w puli nagród powinno zostać około 12-15 nagród, które zostaną rozlosowane wśród pozostałych zawodników. W losowaniu nie biorą udziału Ci, którzy już wywalczyli nagrodę dzięki wynikowi indywidualnemu bądź drużyny.

 

Jeśli organizatorowi pojedynczych zawodów uda się pozyskać dodatkowych sponsorów, to będą one rozdane na tych samych zawodach wg. uznania organizatora.

 

Najlepsza drużyna każdych zawodów otrzyma dodatkowo puchar za 1 miejsce.

 

Jak tylko dotrze do mnie zamówienie (początek kwietnia) opublikuje listę nagród, abyście wiedzieli o co walczycie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogłaszam konkurs życzeń dla zarejestrowanych. Wybierzcie sobie sami nagrody ;-) Ktoś czegoś nie ma? Może będzie to nagrodą na naszych zawodach? :-)
Są tylko dwa warunki:
- sprzęt musi być z logo Milo

- sprzęt musi się zawierać w granicach 50 - 350zł

 

można wklejać linki ze sklepu matchpro.pl

 

Konkurs życzeń trwa do 20 marca włącznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

żyłka na zestawy, amortyzator (pusty) średnica 2,4 chyba, rolki - to jest przewidziane ;-)

Będzie sporo rzeczy z przedziału ponad 100 do ponad 200zł, także Ci którzy dobrze zapunktują powinni być zadowoleni.

 

Na powyższe rzeczy będziesz miał 3 okazje, bo każda z powyższych nagród występuje w takiej liczbie, także w każdej z tur pojawi się raz.

 

Takie roleczki pasują? ;-)

http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11014_rolki-grzebienie-statywy/Produkt/53727_rullo-gerardix-maxi-milo-50cm-55-100cm-rolka-859vv0068.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można zaproponować to może coś z toreb (termiczne, na siatkę, na drobiazgi) coś z uklejówek, pokrowiec na wędki typu (milo paglia) kocioł 40l, sita, nabierak do wody.Jeśli chodzi o drobne nagrody to osobiście poszedł bym w rzeczy trwałe haczyki, ołów, spławiki itp  Sklep matchpro ma w ofercie bony prezentowe może to jest najlepsze rozwiązanie. Jest w czym wybierać, ale przecież nie o nagrody nam chodzi. Pozdrawiam 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

torby na szpargały, pokrowce, zamiast kotła zestawy wiadro 25L + miska + przykrywka.

 

Z rzeczy typu spławiki, haczyki, gumy zrezygnowałem. Jak w przypadku toreb, pokrowców czy siatek myślę, że obojętny jest nam napis. Ma być funkcjonalne dla nas i jak spełnia takie wymagania to może się nazywać X czy Y.

 

W przypadku haczyków czy splawików raczej każdy z nas ma już jakieś ulubione, wybrane modele. I tu są też drobne różnice, spławik DIK firmy X jest ciut inny niż DIK Y.kto lubi i łowi X raczej nie będzie stosował Y. Także z takich rzeczy zrezygnowałem.

 

Bony fajna rzecz, zobaczę czy da radę to dołączyć.

 

A i bardziej skłaniam się do nagród za 100+ niż iść w ilość i rozdawać nożyczki, haczyki, kubeczki, wypychacze i inne drobnostki. Liczę, ze na drobnostki znajdą się dodatkowi, drobniejsi sponsorzy, a co! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zanim skrzyżujemy nasze tyczki na Krynicach zapraszam do dyskusji. Jest rok 2016 i mamy więcej chętnych drużyn do startu niż miejsc (co jest prawdopodobne). Co robimy?

Przed zawodami wspominałem, że pierwsze 10 drużyn z tego roku będzie miało zapewniony udział w rozgrywkach w 2016 roku. Co z resztą, czyli 5 drużyn + ewentualnie nowe? Jakieś wiosenne eliminacje? 1 tura? 5 wchodzi do rozgrywek, a pozostałe? Jak będzie ich nie mniej niż 7-8 (czyli eliminacje na poziomie 12-13 drużyn) to może pomyśleć o 2 lidze i wtedy jechać sezon ze spadkami/awansami. Ale czy znajdą się chętni na organizację tur dla 2 ligi, która właściwie walczy tylko o awans do głównych rozgrywek w roku następnym? I czy rezygnujemy wtedy z wpisowego i zostawiamy tylko jakieś 10zł od zawodnika na jedzenie po zawodach? Zawody z tak niskim wpisowym może zwiększyłoby frekwencje, wiadomo, że najlepszym treningiem są zawody, więc czemu nie startować na zapleczu Ligi?

A co jak nowych drużyn będzie 3-5? Wtedy tyle samo drużyn zostaje, nie widzę sensu ich na siłę dołączać do rozgrywek bo zawody dla 45 to jest moim zdaniem MAX. Czyli będą czekać rok by znów mieć swoją szansę?

 

Czekam na Wasze propozycje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jedną wiadomość średnio-dobrą, a drugą raczej dobrą. Od której zacząć? ;-)

 

Średnio dobra jest taka, że trochę dałem ciała podczas 1 tury i... zaplątała mi się w domu nagroda - matnia do podbieraka, także w Zamościu do puli nagród dołączają 2 matnie do podbieraka, a w Chełmie już normalnie - 1sztuka. Pula pozostałych nagród na każdą z tur pozostaje taka sama.

 

Raczej dobra wiadomość jest natomiast taka, że do naszych zawodów dołącza pewien sponsor, który  rzuci Wam trochę swoich produktów. Jak dostanę paczkę - zdradzę markę. Na razie milczę, by nie zapeszyć ;-)

I na koniec... Indywidualny zwycięzca klasyfikacji 3turowej dostanie nagrodę specjalną:

http://www.matchpro.pl/Sklep/2767_2514_produkty/11019_odleglosciowki/Produkt/50748_g-dix-proxim-waggler-match-power-45m-10-40g-milo-306gd0450.aspx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem, że prawdopodobnie dołączy do naszej zabawy sponsor i tak też się stało. Firma SARS przesłała mi paczkę ze swoimi produktami i tym samym z najbliższych zawodów nikt nie odjedzie do domu z pustymi rękami ;-)

 

post-20-0-97559100-1431034921_thumb.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W imieniu Teamu Wydra - Nowa Osada dzięki za mile spędzone trzy tury lubelskiej ligi w 2015 roku. Gratulacje dla wszystkich drużyn za osiągnięte wyniki i podziękowania dla osób, które pozwoliły by liga się odbyła na dobrym poziomie.

P.S. Flaszka dla Saja przy następnej okazji za szczególne zaangażowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie ;-) Pora rozpoczynać na poważnie przygotowania do sezonu 2016 ;-) Dziś kilka wiadomości wstępnych:

 

- w grudniu będą się pojawiały oficjalne komunikaty odnośnie zapisów, teminów, łowisk, regulaminu, itp

- regulamin się nie zmienia, walczymy w drużynach 3-osobowych, w 3 sektorach

- wpisowe się nie zmienia i będzie wynosiło tyle co w sezonie 2015

- pierwsze 10 drużyn z sezonu 2015 ma zapewniony start (jeśli się zgłoszą do dalszej rywalizacji w PLWS) w lidze

- drużyny z miejsc 11-15 z sezonu 2015 oraz nowe drużyny będą walczyły w eliminacjach

- w lidze wystartuje 15 drużyn

- raczej już mamy sponsora głównego, zmieniamy barwy ;-)

- zawody eliminacyjne przewiduję mniej więcej w okresie początek kwietnia - połowa kwietnia

- łowiskiem eliminacyjnym będzie Majdan Zahorodyński (jeśli brzegi, a raczej oczyszczone stanowiska pozwolą pomieścić zawodników) albo zbiornik w Poniatowej.

- tury PLWS w naszym województwie odbędą się prawdopodobnie na łowiskach: Krynice, Dratów, rz.Bug w Dorohusku.

 

Będą dogadane terminarze najważniejszych zawodów okręgowych - zacznę z organizatorami szukać dogodnych terminów, wtedy już będzie można ruszać oficjalnie ze zgłaszaniem drużyn.

 

 

Stęsknieni? ;-) Gotowi? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żółto mi się zrobiło - TUBERTINI :)

 

A ma jeszcze jedno pytanie

a co w przypadku jak do eliminacje stanie 6 zespołów 5 starych i jeden nowy - dopuścisz całą szóstkę czy jedną drużynę odstrzelisz?

 

pozd NOREK

Edytowano przez Marcin Długosz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w eliminacjach stanie 6 to wyjątkowo dopuszczę wszystkie bez eliminacji - jeszcze na was popadnie i szkoda by było, aby was zabrakło ;-) ale podobno będzie więcej niż 6 drużyn w eliminacjach, tak się zapowiada - zobaczymy.

 

Tubertini nie, ale będą nagrody tej firmy również ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadłeś kolego to dwa amury i karp złowione na system Pulla bunga.Amury 10,3kg i 7,2kg no i karpik 3,3kg.Pozdrawiam.

 

ps.żółto-czarny krąp to nazwa sponsora,więcej nie zdradze próbujcie dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×