Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Machowiak

Zimny zbiornik Częstochowa

Polecane posty

Witam.

Z racji, że liga w moim województwie prawdopodobnie nie ruszy w tym roku (bardzo szkoda), postanowiłem dowiedzieć się czegoś o wspomnianym w temacie zbiorniku, gdyż już niedługo odbędą się tam inauguracyjne zawody Robinson Cup, w których mam nadzieję wezmę udział.

Po pierwsze, to czy zbiornik nie posiada/ posiadał innej nazwy "Elsen" ?? 

Akwen ten widziałem tylko na zdjęciach oraz na kanale youtube P. Kacpra, a dokładniej to relację z finału Sensasa z 2013 roku.

Słuchając opinii zawodników, śmiało można wywnioskować, iż nie jest to łatwa woda. Ryby były/są stanowiskowe, okonie bardzo przeszkadzały/przeszkadzają...

Chciałbym aby ktoś z forumowiczów opowiedział coś więcej, co się zmieniło przez zeszły (2014) sezon i czy może w tym sezonie już ktoś miał okazję tam łowić.

Z góry dziękuję za wszystkie wskazówki.

Populacja ploci na tym zbiorniku starzeje sie - dominujacy rocznik ploci jest wiekszy z roku na rok. Mysle ze obecnie bedzie to plotka blisko 20cm. Okonia jest sporo, glownie malego. Z ryb niechcianych jeszcze trzeba uwzglednic jazgary. Leszcze sa, jednak nie jest to ryba pewna -zbyt duze ryzyko ze nie wejdzie w zanete, dlatego malo kto sie na niego nastawia na zawodach. Jest tez troche lina, ktory czesto jest fajnym bonusem.

W ostatnim sezonie byla to trudna technicznie woda, gdzie trzeba bylo sie dobrac do ploci i odlawiac ja szybko i systematycznie, aby myslec o czolowej lokacie w sektorze.

Glebokosc okolo 3m, zalezy od rejonu zbiornika. W poludniowej -plytszej czesci, wystarczy top 3 el. 

Widzimy sie na robinsonie, pozdrawiam ;]

Edytowano przez Robert Mierzwa

Od momentu kiedy woda się zrobiła prawie przezroczysta zbiornik stał się bardzo trudny technicznie. Na początku sezonu wyniki powinny być dobre - sektory A i B od tamtej strony jest płytka woda. Znęcić płotkę unikać okoni - ilu zawodników tyle metod - choć uważam, że w marcu będzie się dobrze tą płotkę łowiło.

Pod większość stanowisk tak (około 50m do przejścia), chociaż jak zgłosiło się już ponad 90 zawodników to pewnie na drugim brzegu też będzie jakiś sektor, a tam trzeba maszerować już z "buta" :).

Byłem na wakacjach na tym zbiorniku, MP,  miałem Stanowisko na wale po jednej stronie woda i po drugiej, do zanęty dodałem barwnika czarnego i brązowego, najwięcej ludzie mieli byczków(sumików karłowatych) robiły wagę, ogólnie łowili leszcze, sporadycznie płotki, sumiki, okoni(było bardzo mało) i liny, ogólnie najlepiej łowić tyczką, zająłem 13 miejsce na 62 zawodników,  byłem 1 raz na Mistrzostwach Polski 

Witam czy ktoś wie jaką jest sytuacja na hucie ryby się ruszyły?Jaki jest stan wody? Niedługo zawody sensasa, czekam na wypowiedzi.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować