Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Machowiak

Kanał Bydgoski

Polecane posty

Witam.

Proszę aby ktoś z miejscowych napisał parę słów na temat tego łowiska (śr. głębokość, ryby najczęściej występujące + ewentualne bonusy, miejsca zbiórek "jakaś mapka").

W sieci dowiedziałem się, że jak na większości łowisk w Polsce nastawiać się trzeba na płotkę,- niestety bardzo drobną.

Podobno ratować się można uklejami...

Dowiedziałem się również, że kanał raz płynie a raz stoi- jak to jest dokładnie?

Z góry dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Rok temu udało mi się wygrać Robinsona (wylosowałem jeden z otworków) na tym łowisku i wówczas dominowały ukleje, pod tyczką ryb było mało. Jako, że kanał nie bedzie wcześniej nęcony obstawiam, że w przyszłą sobotę wyniki mogą być marne, a znowu wygra ukleja. Srednia głębokość i w sumie stała to coś nieco ponad 2 metry jeśli dobrze pamiętam. Teoretycznie dominuje płotka, ale zazwyczaj zawody wygrywa albo ukleja albo spora ilość bonówsów - leszczyków i jazi. Kanał zazwyczaj płynie bardzo leniwie lub stoi. Pamiętam jednak zawody gdzie woda raz w lewo raz w prawo płynęła na 2 gramy. Generalnie to bardzo wymagające łowisko, jedno z najtrudniejszych w kraju. 

O kurde.

No muszę przyznać, że nie są to dla mnie pocieszające wiadomości gdyż o łowieniu uklei wiem tyle co o fizyce kwantowej (niewiele).

Jednakże cieszę się, że jak na moderatora przystało otrzymałem bardzo rzetelne informacje i postaram się powalczyć o bonusy-jezeli nie tyczka to odleglosciówką.

Chyba, że to zły pomysł?

Edytowano przez Marek Machowiak

Na własnej skórze przekonałem się, że to bardzo trudny zbiornik. 

Brak treningu, źle dobrana mieszanka, mrożony Jokers, bardzo małe doświadczenie oraz nieumiejętność posługiwania się uklejówkami. 

Niektóre akweny potrafią wybaczyć parę błędów- ten na pewno nie.

Tylko szkoda, że nie potrafię robić tego "na gorąco" podczas trwania tury. Może kiedyś uda mi się podpatrzec, porozmawiać z jakimś doświadczonym zawodnikiem, który będzie wedkował właśnie na tak trudnym akwenie. Może nawet na tym.

Może nie będzie to łatwe. Już podczas zawodów większość zawodnikow mówiła do siebie "szeptem"...

Dziękuję za zainteresowanie :)

Edytowano przez Marek Machowiak

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować