Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Marek Bany

ITALICA- najlepsze tyczki w europie- czyli relacja z pokazu.

Polecane posty

Italica- Pierwsza firma, która opisała proces produkcyjny tyczek. Związana od zawsze z Francesco Casinim, wielkim mistrzem „spławika” w 2014 roku zmieniła swoje oblicze. Wówczas właśnie powstało pierwsze w europie w pełni wyposażone w super nowoczesny sprzęt  laboratorium do testowani materiałów i gotowych produktów (sprzęt wędkarski) tak chętnie przez nas używanych. To właśnie wtedy  na rynku pojawiła się tyczka uznawana za najlepszą w historii wędkarstwa- SENSIBILA 9041 LTD. Od dwóch lat numer jeden na ryku.

Wraz z nią , oświadczenie firmy. Proces produkcyjny nowej robasienne trwa trzy lata! Dlatego nasze nowe produkty będą wprowadzane na rynek nie prędzej niż trzy lata.

Proces produkcyjny to –Pomysł, testowanie nowych materiałów, produkcja prototypu, testy w laboratorium, poprawki, testy nad woda, poprawki, testy w laboratorium. Wdrożenie do produkcji, SPRZEDAZ. Teraz już wiemy, czym jest przemalowywanie tyczek, kiedy i kto tego dokonuje. Sprzedaż nowych RBS przekroczyła najśmielsze oczekiwania, właścicieli fabryki. W 2014 roku światło dzienne ujrzały R 9041, R 8041, Top Class carp a w 2015... to już w relacji z pokazu.

W niedziele 29 marca zostałem zaproszony na pokaz nowości Italici na 2015 rok i wszystkich produktów tej firmy. Skupmy się na tyczka. Nie ukrywam, iż jestem dobrym znajomym Casiniego i tyczki z 2014 roku znalem dobrze. Pojechałem aby obejrzeć ta jedna, nowa, i jak mnie przekonywano, doskonała- SENSIBILA ALL ROUND. Kto mnie zna lub czyta moje wypociny wie, ze uwazam/łem iż jeżeli cos jest do wszystkiego to jest do niczego. Jedyne tyczki uniwersalne, które mi się podobały to te angielskie czym już pisałem. Kurde, nawet nie wiem jak oddać tego co odczułem biorąc w ręce ten kij. Szok, niedowierzanie, zachwyt- można ująć to jednym słowem DOSKONALOSC! Reklamowana jest jako najlepsza All ROUND na rynku, to mało powiedziane. Do pięt jej nie dorastają najwyższe modele innych firm. Wyważona doskonale, sztywność i gotowość na najwyższym poziomie. Moim zdaniem nawet lepsza niż r8041 o R9041 niema co pisać to inna bajka. Za każdym razem jak trzymam ja w ręku, to czuje się jak bym miał w objęciach „Świeżo wybraną MIS POLONIA” Ja nazywam ja nie SENSIBILIA (uczuciowa, delikatna) a EXTASY! I jeszcze jedno relacja Jakości do ceny jeszcze przez długie lata pozostanie nieosiągalna przez inne firmy.

Krotki opis wszystkich modeli.

Zacznijmy od tego, ze wszystkie tyczki wyprodukowane są na tych samych blankach- i ich elementy są ze sobą kompatybilne. SREDNICA dolinka (bazy) 43 mm a 8 elementu 42 mm.

We wszystkich modelach zastosowane są te same PRAWDZIWE patenty chronione prawem.

1)      BIRATELAR JOINT- wzmocnienie złącz, które oprócz zwiększeniu wytrzymałości wędki powoduje mniejsze ich zniszczenie. 

2)      ULTRA HIGH MODULUS CARBON- japoński „węgiel” najwyższej jakości

3)      MULTI MODULUS SYSTEM- Rewolucyjny system nakładania na siebie poszczególnych warstw włókna węglowego. To pozwala na otrzymanie wędki lekkiej a zarazem sztywnej i wytrzymałej.

4)      AEROSPACE MATRIX- Najnowocześniejsza żywica (TORAY) wykorzystywana do klejenia. Najlepsza na rynku, wykorzystywana w przemyśle lotniczym. Italica jest jej największym producentem na świecie.

5)      ASG- Specjalna obróbka wierzchniej warstwy tyczki, powoduje to możliwość używania kija podczas deszczu (łatwość przesuwania) i zapobiega przyklejaniu się żyłki do topu nawet w ekstremalnych warunkach, deszcz, zanieczyszczenia.

6)      SES-  system mini przedłużek, pozwalający na używanie tyczki na każdej dlugosci. Od topu do elementu bazowego.

MODELE>

SENSIBILIA 9041 waga 900g.

SENSIBILIA 8041 waga 960g.

SENSIBILIA ALL ROUND waga 947g.

SENSIBILIA TOP CLASS CARP waga 980 g.

SENSIBILIA LEGEND CARP waga 997g

SENSIBILIA KILLER KARP 11,5m waga 925g

SENSABILIA MARGIN  8,60m waga 535g.

I super dodatek SAFETY POLE, zapasowa tyczka na wypadek uszkodzenia kompatybilna z każdym modelem.

Więcej informacji, ceny, dostępność, co w paku itd. Na priv.

Zdjęcia znajdziecie na FACEBOOK w grupie Używane Tyczki

Pozdrawiam Marek

Poza walorami tych tyczek chciałbym dowiedzieć się się ceny tych tyczek, bo zbliża się czas zmian tyczkowych w moim życiu(a mam ich trochę) ,a że nie jestem człowiekiem, który wymienia tyczki często ,więc chciałbym zainwestować  w fajną dobra tyczkę na najbliższe pięć lat . Mam nadzieję ,że mnie nie przerazi cena  ;)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować