Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
tSwiderski

Kanał Ulgi Konin

Polecane posty

Witam, jak w temacie interesują mnie wiadomości na temat tego kanału szczególnie jeśli chodzi o okres wiosenny. Jeżeli któryś z kolegów mógłby podzielić się swoimi informacjami byłbym bardzo wdzięczny. Chodzi mi najbardziej o uciąg, głębokość i dno. Występujące i dominujące rybki. Czy występuje dużo uklei? każda cenna informacja będzie przydatna mówię tutaj głownie pod kątem zawodów. Pozdrawiam

Z moich obserwacji wynika że uciąg jest różny tzn patrząc od strony wlotu z rzeki warty uciąg jest 0,8-1gr, w środkowej części jest 1,2-1,5gr a przy ujściu z racji zwężenia jest ok 3gr.

Głębokość 130-180 myślę, dno nierówne, dużo górek i dołków. raczej twarde

Rybki to standard: leszczyki (w tym roku łowiłem same do 200gr), krąp, płotka. Ukleja póki co nie odgrywa większej roli i jest jej niewiele.

No dziękuję kolego za odpowiedź na pewno będzie troszkę łatwiej:) w połowie kwietnia mam tam zawody a nigdy wcześniej tam nie byłem. Niestety przyjadę na zawody z marszu i nie połowie wcześniej. Szczerze przyznam że w mojej sytuacji na stawiałem się na łowienie głównie uklei:)czyli lepsze będzie rozumiem ustawienie się pod krapia leszczyka niż plotkę?

ja mam tam zawody 12.04, wynik buduje się raczej leszczykami, próbowałem raz łowić same płotki to po pół h wchodzi leszczyk i tak i płotka znika...

łowiąc tyczka ukleja mi w ogóle nie przeszkadzała i rzadko się trafiała, nie wiem co by było gdyby ustawić się pod nie, na zawodach w ubiegłą niedzielę z tego co mi wiadomo nie łowili uklei. Woda bardzo przyjemna i ja tam bardzo lubię łowić ponieważ robi się coraz bardziej wymagająca.

Dzięki wielkie kolego za odpowiedzi i za trafne podpowiedzi;) w takim razie życzę powodzenia na zawodach a jeżeli chciałbyś podzielić się jeszcze spostrzeżeniami po zawodach to byłaby rewelacja bo moje prawdopodobnie odbędą się 19 tydzień później... Tak czy tak jeszcze raz wielkie dzięki za fatygę i podpowiedzi.  

Popieram przedmowce, ja prawie zawsze nastawiam się na plotki a lowie leszczyki albo krapie.

Plotki preferują konopie gotowane jeśli ktoś koniecznie chce je łowić.

Moje wyniki to zeszłej jesieni prawie 6 kg, a 3 tyg temu niecałe 4 kg.

Co do zestawów to najczęściej spławiki od 0.8 g do 1.5 g i zawsze z metalową antena. (tak z przyzwyczajenia) :)

Edytowano przez Marek Machowiak

Również dzięki kolego za podpowiedzi. Troszkę w główce się rozjaśnia ;) cieszy mnie jak wcześniej pisał kolega że uklei nie jest tak uciążliwa bo w zeszłym roku na kanale licheńskim nie dawała połowić ani donęcać bo nie szło się przez nią przebić do krąpi, które były ale do łowienia dopiero w drugiej części zawodów jak uklei trochę odpuściła. A może jakieś wskazówki co do jedzonka? Oprócz konopi dla płotek coś jeszcze rybki szczególnego preferują na tym kanale czy raczej standardowo jokers, kaster, pinka?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować