Skocz do zawartości
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Filip_Śleszyński

Zawody i brak jokersa

Polecane posty

Witam, 12.04 mam zawody o mistrzostwo koła. Okazało się, że nie można nigdzie dostać jokersa ani ochotki spowodowane świętami na wschodzie. Jest to nie duży zbiornik głębokości 1,2m z mulistym dnie. Rybostan to dużo płoci, w mniejszej ilości leszcze, karpie z jesiennego zarybienia oraz przyłowy w postaci jazi, kleni, linów. W związku z brakiem robaków planuję na 11.5 m podać mieszankę wyłącznie pod płoć z pinką i na 13 m obok zanęcić niewielką ilością zanęty oraz ciętymi gnojakami, martwą pinką i kukurydzą w oczekiwaniu na jakieś bonusy. 

Zanęta jaką mam zamiar używać to :

Sensas Gross Gardons

Sensas Black Lake

Epiceine

Konopie prażone

Ziemia torfowa bełchatowska doklejona w trzech różnych konsystencjach 

Czekam na wasze propozycje i zastrzeżenia co do mojej taktyki. Pozdrawiam Filip

Kacper masz rację że trzeba mieć zapas mrożonego, no ale jak bywa zawsze człowiek obudzi się z ręką w  nocniku tak jak ja się obudziłem przed zawodami w tą niedzielę. U mnie tez problem jak u wszystkich - B R A K   O C H O T K I  zanętowej. Ta sytuacja mnie nie zraża będę walczył bez i też dam sobie radę bo wierzę w to. pozdrawiam

kiedyś też nie było tak łatwo o ochotkę ( tj xxx lat temu)  i zawody się odbywały.

Jak to mówią człowiek mądry po szkodzie. Czy mógłbym Pana prosić o jakąś fachową poradę co do mojej taktyki 

Przy takim rybostanie jokers nie jest potrzebny. Wystarczy odległościówka kilogram zanęty, paczka ziemi, paczka gliny +garstka posiekanych drobno czerwonych robaków i pinka w odmiennym kolorze  od tego na który zamierzamy wędkować.

Dołączę się do konwersacji , u nas też "bieda" z jokiem , nawet mrożonki rozkupione, w tym te dla ryb akwariowych :D . Co do mrożenia, ja robię to z pomocą glinki Bum bum, jok zachowuje swój kolor, "kształt" a rozmrażanie trwa kilka minut, nie mówiąc już o tym że mamy gratisowy dodatek smużący w mieszance :) pozdrawiam

na taka ewentualność mam zawsze pół litra jokersa w zamrażarce, do mrożenia używam rozpraszacza Decole, dodaje go o 50% więcej niż potrzeba i do zamrażarki, rozmraża się w około godzinę, odsiewam nadmiar na drobnym sicie przed dodaniem do gliny/zanety,

zaleta: Decole pochłania całą wilgoć powstałą w czasie zamrażanie i rozmrażania,

W glince Bum Bum, czy jakiejś innej suchej, mocno pylącej nie próbowałem, znalazłem ostatnio w garażu dwie paczki gliki River Górka, spróbuje tego specyfiku :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować