Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Kacper Górecki

I eliminacje WMLS 2015

Polecane posty

Witam,

 

Chciałbym przedstawić system losowania jaki będzie w tym roku testowany na zawodach WMLS. Idea podpatrzona przeze mnie na zawodach w Czechach. Jest bardzo prosta, nie ma możliwości, by dwóch zawodników z drużyny miało "super" losowanie i to ono w największym stopniu zadecydowało o końcowej klasyfikacji. Jeśli jeden zawodnik losuje otworek drugi musi siedzieć w środku i dalej analogicznie. Poniżej prezentuję jak to będzie wyglądało na konkretnym przykładnie sobotnich zawodów.

 

Przypomnę, że w piątek w drodze losowania rozdzielimy zawodników z poszczególnych drużyn na dwa sektory: A Kanał Mioduński, B Kanał Grunwaldzki.

 

W sobotę na wspólnej zbiórce (nad kanałem grunwaldzkim) każda drużyna wylosuje 1 zestaw stanowisk dla siebie. Poniżej publikuję zestawy:

 

zestawy.jpg

 

Jak widać mamy 4 skrajne stanowiska (po 2 w każdym sektorze oznaczone pogrubioną czcionką). W tych zestawach jeden zawodnik ma otworek drugi siedzi dokładnie w środku sektora. Analogicznie zostały przygotowane pozostałe zestawy - jeśli w sektorze A zawodnik oddala się od "skraja" w sektorze B się do niego zbliża.

 

Dodam, że w każdym sektorze będą dwa podsektory:

 

A1 1-9 / A2 10-17

B1 1-9 / B2 10-17

 

Zawodnicy ze stanowisk nr. 9 zgodnie z regulaminem FIPSED są w tym przypadku (ze względu na nierówna liczbę zawodników w podsektorach) tzw. zawodnikami wyrównawczymi. Oznacza to, że zaliczani są do podsektora pierwszego, ale zabierają punkty zawodnikom z mniejszą wagą z drugiego podsektora. 

 

Przykład:

 

Jarek jak zazwyczaj losuje środek sektora czyli stanowisko nr 9. Z wynikiem 2000 pkt zajmuje 7 miejsce w podsektorze i tyle punktów ma liczone do klasyfikacji drużynowej. Jego wynik bez konsekwencji dla niego samego jest wliczany także do klasyfikacji drugiego podsektora. 2000 pkt w drugim podsektorze klasyfikuje się powiedzmy na 5 miejscu. Czyli zawodnicy z miejsc 5-8 drugiego podsektora automatycznie mają po 1 pkt sektorowym więcej, odpowiednio 6, 7, 8 i 9pkt bo uzyskali gorszy wynik od Jarka.

 

Przypomnę, że stanowisko wyrównawcze jest tylko wówczas, gdy liczba zawodników w sektorze jest nieparzysta. Jesli liczba jest parzysta oba podsektory maja tą samą liczbę zawodników, więc sprawa jest oczywista. Cały sens tego polega na tym by łączna liczba punktów w obu podsektorach była dokładnie taka sama. Mam nadzieję, że jest to dla wszystkich w pełni zrozumiałe. 

 

Mimo, że do ligi zgłosiło się się 18 drużyn, jedna niestety nie może wystartować w 1 eliminacjach - stad 17 zestawów stanowisk. Na wszelki wypadek przygotuję też zestawy stanowisk dla 16 drużyn jeśli któraś z przyczyn losowych nie dotarłaby na zbiórkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boksy zostawiamy na finał. Taki system jest już tak naprawde na gpp przy czym nie odgrywa aż takiej roli bo tam ilośc "otworków" jest znikoma. Ma to natomiast o tyle znaczenie, że samo losowanie trwa dosłownie chwilę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jaka ryba i sposób łowienia dominował. Czy bardziej nastawialiście się na drobnicę z brzegu czy może pod tyczkę, a widząc po zdjęciach czy sprawdziła się odległościówka czy nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×