Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Michał P

Długość głównej żyłki

Polecane posty

Witam serdecznie.

Pytanie może banalne ale nigdzie znalazłem odpowiedzi, Może ktoś podpowie jaką dłuść powinna mieć główna żyłka przy zestawie do bata. Jeśli bat ma 7m to żyłka główna powinna mieć też 7m czy raczej krótsza, jesli tak to o ile?

Pozdrawiam

Wszystko zależy od bata, jego ugięcia,od gatunku poławianych ryb.Żyłka główna przy siedmiometrowym bacie nie może mieć siedem metrów,ponieważ trzeba wziąć poprawkę na ugięcie bata przy holu  i podebraniu ryby.Przy łowieniu np.płoci musisz wziąć pod uwagę średni ciężar poławianych ryb,wtedy będziesz mógł lądować rybę bezpośrednio do ręki.Przy większych rybach podbierak jest niezbędny.Podsumowując,odcinek żyłki głównej musi być krótszy od wędki o ile ,zależy jakie rybki będziesz łowił. Jest wiele filmów wędkarskich na ten temat.Mam nadzieje że mogłem pomóc.Pozdrawiam

Dzięki  L Bryła. Generalnie tak jak przypuszczałem, nie ma określonej długości żyłki głównej, zostaje ewentualnie zamontowanie amortyzatora i na 100% podbierak. Nigdy niewiadomo jaki bonus moze się tarfić .

Dzięki i pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować