Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrM

Spinające się leszcze

Polecane posty

Witam 

Chciałbym się Was poradzić w sprawie spadających leszczy z haczyka. Mam problem, że często po zacięciu ryba siedzi 3-5 sekund i się wypina. Dotyczy to głównie większych sztuk takich powyżej 1kg, mniejsze zazwyczaj holuje bez problemu. Nie wiem czy błędem jest zbyt szybkie zacinanie, czy źle dobieram haki(chodzi mi o wielkość, model). Proszę kolegów i koleżanki o poradę w tej sprawie

Z góry dziękuje

Faktycznie, chodzi mi o łowienie tyczka. Dodam że do delikatnych haczyków stosowałem gumy 0,6-0,7 a do haków mocniejszych 0,87.

Guma 0,7 nada się do haczyka 305 20, ale do 18 już powinna być 0,9. Do red bream 16 1,0 - 1,1, 18-20 1,0. Nie można przesadzać ze zbyt cienkimi gumami bo haczyk nie osadza się odpowiednio i ryby się wypinają. Szczególnie większe ryby mają twardą tkankę i nie sposób ich dopiąć na "gumce od majtek".

Gdy już nie ma okazji wymiany gum (trwają zawody) to zwiększenie naciągu gumy bądź zacięcie z tzw. ważeniem (po zacieciu pozostawiamy kij w górze na moment w celu pewniejszego wbicia haka) tez powinno pomóc

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. A w kwesti momentu zacięcia, łowiąc przegruntowanym zestawem o przypon 20-25cm i mając branie wykladane zacinamy odrazu czy chwile czekamy w celu zassania przynęty?

W tej kwesti nie ma reguły, musisz sprawdzić sam metodą prób i błędów, wyczuć rybę, tam gdzie ja wędkuję, zacinam głównie przy wystawianiu ale są też sytuacje gdzie czekam. Różnie sie to kończy. Generalnie trening czyni mistrzem. Pozdrawiam i połamania.

Dziękuję za wszystkie podpowiedzi. A w kwesti momentu zacięcia, łowiąc przegruntowanym zestawem o przypon 20-25cm i mając branie wykladane zacinamy odrazu czy chwile czekamy w celu zassania przynęty?

Zawsze licz do 3 i będziesz zadowolony z efektu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować