Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Bartłomiej Stasiak

PLWS 2016 - woj. łódzkie

Polecane posty

Witam serdecznie,

Chciałbym w tym temacie porozmawiać z kolegami z województwa łódzkiego na temat ligi PLWS w roku 2016. Niechlubną już tradycją stało się to, że jesteśmy jednym z niewielu regionów, które nie miały swoich przedstawicieli na ogólnopolskim finale w postaci walczących tam drużyn. Chciałbym żebyśmy razem tutaj ustalili czy chcemy to zmienić i powalczyć między sobą o przepustkę do finału w nadchodzącym sezonie. Będąc zaangażowany w organizację tegorocznego finału miałem okazję rozmawiać z organizatorami poszczególnych lig wojewódzkich i uzyskać od nich cenne informacje jak do tematu podejść. Kolejne rozmowy z Kacprem zaowocowały tym, że zostałem mianowany koordynatorem rozgrywek wojewódzkich w nadchodzącym roku i będę starał się ze wszystkich sił by rozgrywki wystartowały.

Przechodząc do konkretów. Potrzebujemy 3 różnych łowisk na terenie województwa łódzkiego. Najlepiej gdyby łowiska spełniały takie kryteria jak możliwość rozegrania zawodów w boxach. Przekonałem się, że ta forma rywalizacji niesie ze sobą zupełnie nowe wędkarskie doświadczenia i chciałbym, żeby całe rozgrywki odbywały się w tej formule.

Chciałbym również zaznaczyć, że mam wytypowane 3 łowiska na terenie okręgu sieradzkiego z wstępnymi terminami, które pozwolą na przeprowadzenie rozgrywek. Wychodząc jednak na przeciw kolegom z pozostałych okręgów w woj. łódzkim i by nikogo nie dyskryminować proponuję organizację eliminacji w pozostałych okręgach i poszukiwane są osoby, które mogłyby się podjąć tego zadania.

Chciałbym, żeby osoby mogące zaoferować konkrety - mam na myśli tutaj potencjalnych organizatorów poszczególnych eliminacji kontaktowały się ze mną osobiście w prywatnych wiadomościach, gdzie będziemy mogli wypracować plan działania. 

Zwracam się również do samych zawodników, których rozgrywki interesują. Zgłaszajcie proszę chęć udziału w eliminacjach do mnie, byśmy mogli oszacować wstępną ilość zainteresowanych drużyn. Przypominam, że są to zespoły składające się z dwóch zawodników.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o wiadomości do mnie. 

Pozdrawiam,

Bartłomiej

Edytowano przez Bartłomiej Stasiak

Witam,

Zainteresowanie ze strony drużyn chcących wystartować jest wyraźne. Mam zadeklarowanych kilka drużyn. Ciężko jednak wymagać od zawodników, by zgłaszali już oficjalnie zespoły do rozgrywek, które w tej chwili nie posiadają regulaminu i nie jest znany terminarz. Na to przyjdzie jeszcze czas. Póki co większym problemem jest brak odzewu ze strony osób, które pomogłyby w organizacji. Nasze województwo charakteryzuje się tym, że jest mnóstwo osób, które chciałyby wystartować, ale stawiają przy tym warunki, które organizatorom trudno jest spełnić.

W inny temacie pojawiły się komentarze, że kolejny organizator, że to wprowadza nieład, że komuś zależy by rozgrywki się nie odbyły etc. 

Chciałbym podkreślić, że nie jestem samozwańczym organizatorem rozgrywek, a jak pokreśliłem w pierwszym wpisie - koordynatorem. Przez ostatnie dwa lata nie znalazła się osoba, która chciałaby przeprowadzić ligę w pełnym wymiarze. Jest to zrozumiałe, ponieważ wymaga to sporego nakładu sił i wolnego czasu. Ten rok ma być próbą zorganizowania ligi w porozumieniu i na zasadzie połączenia sił. Niech w każdym z okręgów znajdzie się grupa osób, która zorganizuję jedną eliminację. Zweryfikujemy łowiska, ich pojemność, możliwość rozgrywania zawodów w boxach, na końcu omówimy terminarz, przygotujemy regulamin, zaprosimy drużyny do zapisów. 

Jeśli mam odpowiedzieć na sugestię, że komuś zależy na tym, by rozgrywki się nie odbyły to są to sami zainteresowani zawodnicy. Każdy chce startować, ale nikt nie chce wziąć na siebie ciężaru organizacji. Kolejną kwestią jest to o czym wspomniałem wcześniej - mam na myśli stawiane warunków na jakich kto wystartuje. Jedni nie chcą boxów, inni nie chcą daleko jeździć i przykłady można mnożyć. Pojawił się komentarz, że nieład jest przez to, że pojawił się kolejny organizator. Otóż nie. Nieład jest przez to, że nie ma żadnych osób, które mogłyby coś zaoferować od siebie, jeśli chodzi o organizację.  Ja widzę brak organizatorów, a nie ich nadmiar. Pomysłami można rzucać bardzo sprawnie, ale gorzej jest później z ich realizacją. Każdy chciałby na gotowe. Jeśli formuła boxów zniechęca część osób to równie dobrze możemy stwierdzić, że nie brakuje zniechęconych wizją ich braku w rozgrywkach. To zawodnicy będą musieli się dostosować do warunków zaproponowanych przez organizatorów, nie odwrotnie. Ci którym zależy na starcie i dobrej zabawie na pewno będą w stanie iść na różne kompromisy. Niech wystartują osoby, które podpiszą się obiema rękoma pod regulaminem, który się pojawi. Nawet jeśli ma się to odbić na frekwencji i wielkości ligi to myślę, że warto przeprowadzić rozgrywki z przekonanymi osobami do ich formuły.

Mogę wszystkich zapewnić, że nikt nie weźmie na siebie ciężaru organizacji ligi ze świadomością, że ludzie będą wieszać na nim psy, bo nie chce dogodzić wszystkim. Samo gadanie, które ma tutaj miejsce zniechęca potencjalnych organizatorów, bo mają już przedsmak tego co ich czeka. 

Zakładam, że koniec stycznia będzie terminem gdzie będzie można przeczytać informację z moim komunikatem w którym przedstawię aktualny stan rzeczy i będzie wiadomo jakie są szanse na PLWS w woj. łódzkim w 2016 roku.

Pozdrawiam,

Bartłomiej

Witam

Już w zeszłym roku zgłaszałem aspekt pomocy w zorganizowaniu PLWS w woj. łódzkim.Wyszło tak że główny organizator (wiadomo wszystkim kto) wytłumaczył się brakiem czasu na zorganizowanie takich zawodów.Z okręgu skierniewickiego było chętnych kilka drużyn (jedna z nich wzięła udział w eliminacjach w woj. mazowieckim i weszła do finału) lecz z braku jakichkolwiek konkretów wycofali swój aspekt nieco zniesmaczeni tym,że w naszym województwie nie ma nikogo kto by się podjął wyzwania.Jeżeli nic się nie zmieni,to służę pomocą organizacyjną w naszym okręgu skierniewickim.

Witam

Marku S. mimo chęci udziału w PLWS w woj. łódzkim służę Ci pomocą w organizacji ligi. :)

Edytowano przez pablo74

Myślę, że jest szansa, by tak się stało. Jesteśmy z Markiem w kontakcie i są nadzieję na jedną turę w Skierniewicach. Wtedy na pewno każda pomoc się przyda. 

Temat niech służy nam do przekazywania konkretnych informacji, resztę spraw załatwiajmy we wiadomościach prywatnych - tak by temat był przejrzysty i zawierał całą esencję.

Pozdrawiam,

Bartłomiej

Rozumiem kolegę Pawła,bo chce on zarazem wystartować jak i pomóc w organizacji.Co do pomocy w organizacji będę kontaktował się na priv tak jak to kolega Bartek napisał.Tymczasem dogadujemy szczegóły,gdy będzie wszystko ustalone na pewno pojawi się tu oficjalny wpis.

Pozdrawiam

Marek 

Witam kolegów,

Chciałbym poinformować zainteresowanych ligą w naszym województwie, że na chwilę obecną niemalże z całą pewnością mogę stwierdzić, że rozgrywki zostaną przeprowadzone.

Niestety muszę podkreślić, że nie znalazła się żadna osoba, która wsparłaby moje działania poza Panem Markiem Sobczakiem ze Skierniewic i podjęłaby się organizacji. Właśnie w Skierniewicach na zbiorniku Zadębie zaplanowana jest jedna z trzech tur. Kolejny łowiskami mają być Zalew Miejski w Łęczycy oraz zbiornik "Kępina" w Zduńskiej Woli. 

W chwili obecnej jestem na etapie potwierdzania terminów i ustalania warunków na jakich będziemy mogli skorzystać z ww. łowisk.

Myślę, że w drugiej połowie lutego będę już w stanie podać gotowy regulamin wraz z terminarzem. Na dzień dzisiejszy mogę powiedzieć, że maksymalna liczba drużyn, podyktowana pojemnością łowisk wyniesie 16. Z informacji jakich do mnie docierają może wynikać, że liga bez problemów powinna zostać obsadzona i wystartujemy z kompletem zespołów.

Pozdrawiam,

Bartek

Nie krzyczcie na mnie ale mam pytanie dlaczego jest tak wysoka cena startowego? W innych regionach jest kwota ustalona na 50 czy 60 zł od zawodnika.

Edytowano przez PAT-FISH

Witam,

Jest kilka czynników, które sprawiły, że kwota wpisowego jest na tym poziomie. Po rozmowach z zainteresowanymi zawodnikami doszedłem do wniosku, że oczekują oni zawodów na najwyższym poziomie - na wzór zawodów komercyjnych. Kwota wpisowego została ustalona właśnie na poziomie takich zawodów, by te oczekiwania spełnić. Niestety nie zostaliśmy zwolnieni z opłat za łowiska, a to generuje już spore koszty, dodatkowe koszty to posiłki, wiadomo, że trofea dla najlepszych drużyn w eliminacjach i w finale. Na zakończenie cyklu przy wpisowym na tym poziomie najlepsze drużyny będą mogły zostać nagrodzone wartościowym sprzętem. Lepiej nie potrafię tego wytłumaczyć. Należy pamiętać, że pieniądze te są pieniędzmi zawodników i na koniec rozgrywek wrócą one właśnie do nich - w nieco innej formie. Oczywiście nie do wszystkich, ale na tym polegają te zawody i są pewnego rodzaju zakładem. Wchodzimy za 300 zł i  możemy skończyć z 0 i bagażem wędkarskich doświadczeń, a z drugiej strony mamy możliwość pomnożyć tą kwotę i wejść do finału, gdzie będą czekały naprawdę solidne nagrody. 

Dziękuje za wyczerpująca odpowiedź. Wszystko się zgadza, tylko Kacper wychodząc z takim pomysłem zapisał wpisowe jako miałoby być symboliczne pozwolę sobie wrzucić takie zdanie autorstwa właśnie Kacpra " Wpisowe na takich zawodach byłoby symboliczne (20 zł), miałoby pokryć koszty pucharów i posiłków."  Zgadzam się Mariusz, że wszystkim się nie dogodzi jednak miały być to konkursy dla wszystkich a nie tylko dla elity. Myślę, że gdyby to wpisowe było mniejsze byłoby bardziej dostępne dla wędkarzy trochę mniej zamożnych a i myślę, że przyciągnęłoby to większą rzesze naszego sportu. Przecież tu chodzi o zdobywanie wiedzy i samodoskonalenie a nie walka o nagrody. Zaraz dojdziemy do wpisowego jak na GPP bo ktoś chce się obłowić w nagrody. Jak ktoś chce wygrywać kosze, wędki to przecież jest Sensas, Robinson i wiele innych konkursów gdzie są oferowane pokaźne nagrody i to nie tylko w finale ale i w eliminacjach. To jest tylko moje spostrzeżenie i proszę się na mnie nie denerwować ja tylko pisze swoją opinie.

Pozdrawiam PAT-FISH

Edytowano przez PAT-FISH

Darku, nawiązując do mojej pierwszej wypowiedzi w temacie organizacji PLWS w woj. łódzkim chciałem przypomnieć, że ta szeroko rozumiana pomoc organizacyjna dotyczyła osób lub jakieś większej społeczności, która wzięłaby na siebie całkowicie ciężar organizacji poszczególnych eliminacji na swoich wodach i to podkreśliłem. Umieściłem taką prośbę i uzyskałem wsparcie Marka Sobczaka, który zorganizuje II eliminacje w Skierniewicach, poza nim nie zgłosił się nikt. Teraz przyznam Ci rację, że zaoferowałeś swoją pomoc. Rozmawialiśmy, że w trakcie wszystkich tur będzie potrzebna pomoc w rozstawianiu stanowisk, ważeniu ryb, robieniu klasyfikacji i prowadzeniu spraw na miejscu, by wszystko przebiegało sprawnie. Zarówno Ty, jak i jeszcze kilku kolegów z okręgu udzieliło mi wsparcia i zapewniło, że będę mógł na nich liczyć za co jestem wdzięczny. Na pewno wszystkie osoby zaangażowane w organizacje ligi wojewódzkiej w odpowiednim czasie zostaną wymienione i uzyskają podziękowanie za wysiłek w to włożony. 

Pozdrawiam,

Bartek

Chciałbym stanąć w obronie Bartka bo to dobry chłopak i jestem przekonany, że w najbliższych latach wpłynie na rozwój wędkarstwa nie tylko w swoim regionie. Osobiście jakąkolwiek organizacją sportu spławikowego zajmuję się od kilku lat. Po tym czasie już wiem, że zdecydowana większość zainteresowanych nie szanuje trudu, czasu i pracy organizatorów. Czego byśmy nie zrobili zawsze będziemy mieli tyle samo zwolenników co przeciwników i krytykantów. W praktyce sprowadza się to do zwyczajnego obrabiania d*** przez osoby, które nigdy w życiu nic nie zrobiły bezinteresownie. W związku z tym jeśli ktoś chce podejmować się organizacji zawodów wędkarskich MUSI być gruboskórny i konsekwentny. Czytam czasem tematy Lig wojewódzkich i współczuję organizatorom, którzy gimnastykują się, by wszystkim dogodzić - a to przecież NIEMOŻLIWE. Każda osoba to inne zwyczaje, inne przyzwyczajenia, inne oczekiwania i potrzeby. Organizator jest od tego, by zrealizować określoną wizję. W tym przypadku Bartek podobnie jak inni "wojewódzcy szefowie" nie ma odgórnie zbyt wielu wytycznych, z tego względu, by mógł się zwyczajnie wykazać. Mamy obecnie w zasięgu ręki mnóstwo zawodów. Jeśli nie jestem w stanie czegoś zaakceptować to nie biorę w tym udziału. Jeśli krytykuję to pod warunkiem, że w tym uczestniczyłem i uważam, że coś było źle lub powinno być znacznie lepiej.

Nie warto teraz przytaczać pierwotnej idei PLWS i co kiedyś zostało przeze mnie napisane. Pierwotna idea PLWS runęła u podstaw, czyli bezinteresownej pracy na rzecz dobra ogółu. Mimo szumnych zapowiedzi i ogólnego podniecenia ostatecznie można było liczyć na grupkę prawdziwych wolontariuszy. Gdyby nie moja determinacja i pomoc kolegów z Gorzowa PLWS dawno by już nie było. Po dwóch sezonach mieliśmy już Finał z prawdziwego zdarzenia, a w trzecim sezonie Liga rusza w 13 województwach! 

Prywatnie uważam, że jeśli kogoś nie stać dołożyć w skali sezonu 150 zł i jednocześnie zależy tej osobie na uczestnictwie i jakimkolwiek rozwoju, to powinna sobie odpuścić udział w zawodach poza lokalnym podwórkiem. 

Można zorganizować zawody z wpisowym za 20-30zł, ale do tego potrzeba wolontariuszy, sponsorów i przychylności włodarzy łowisk, którzy nieodpłatnie by je udostępniali. Jeśli ktoś jest w stanie zorganizować cykl zawodów na takich warunkach to zapraszam do współpracy i z największą przyjemnością powierzę takiej osobie PLWS w całym możliwym zakresie. 

Bartek ustalił takie a nie inne wpisowe, bo nie chce podpisywać się pod "byle czym" i ja Go doskonale rozumiem. Środki stanowią dla Niego bufor bezpieczeństwa, który pozwali mu uniknąć powszechnego "dokładania" do zawodów.

Pozdrawiam

Dołożyć w skali sezonu 150 zł to i owszem można ale  wyłożyć 600 zł na samo wpisowe(chciałem wystartować ze swoim juniorem) to już dla niektórego budżetu znaczące pieniądze! Dlatego skoro temat wpisowego wypłyną również uważam że jest za duże !- ale jak napisał kolega wyżej to też  tylko moja opinia!

Edytowano przez Michał Bednarski

Jak wszystkim to wszystkim,niech i mi się dostanie jako współorganizatorowi.Po rozmowach i długich negocjacjach ustaliliśmy z Bartkiem takie a nie inne wpisowe. Być może jest ono duże jak na nasze stargane portfele. Myślę jednak,ze by zawody te były zorganizowane na dobrym poziomie,my uczestnicy musimy pokryć ich koszty,a to nie tylko nagrody(a będą zapewne ciekawe) to cały cykl kosztów,z pozwoleniami,posiłkiem dla zawodników (co w większym przypadku innych lig,ich nie ma),sędziów osób którzy pomogą (mam już dość dwudniowej pracy przy organizacji łowiska i jego zaplecza w pojedynkę,jeszcze start w zawodach a i tak dostaje zawsze jo....................by,bo to bo tamto,a po co to ? ) oraz innym pobocznym kosztom.Zapewne nic z tego nam nie wpłynie, to są wasze uczestników pieniądze i rzetelnie będą rozliczone.Na koniec mogę tylko dodać (Michał z Rawy) jeśli ja już coś robię to na 120 %.Kolejny kredyt zaufania i na mojej małej wodzie drugi raz z rzędu GPP u 14 i U 18.To chyba o czymś świadczy.Laury spija Okręg PZW a czarnym w nawiasie robolem jestem ja.Pozdrawiam wszystkich chętnych i do zobaczenia nad wodą :)

P.S

Wszystko co złe w tej idei biorę na klatę,bo mam twarde D :P

Marku tu nie chodzi o to by komukolwiek się  oberwało obojętnie za co. Szacunek dla Was (Bartek Marek) za podjęcie się tego wyzwania. Ja tylko zadałem pytanie i wyraziłem swoja opinie. Za wszelkie odpowiedzi i krytykę dziękuje. Co do organizacji i późniejszych roszczeń to Marku rozmawialiśmy chyba na pucharze Mundka w zeszłym roku i doskonale Cie rozumiem.

Pozdrawiam PAT-FISH

Marek jak już mnie wywołałeś z imienia i to jeszcze w nawiasie (ha ha ) to chcę Cię zapewnić że co do poziomu, atmosfery , rozliczenia kosztów  itp. to jestem całkowicie  pewny że wszystko będzie na najwyższym poziomie- sam rok do tyłu o tym pisałem na forum wskazując Ciebie na właściwą osobę do organizacji czy tez wpół organizacji ligi w naszym województwie! Ustaliliście takie wpisowe, poparliście je argumentami (jak najbardziej słusznymi) i tyle! Nikt nikogo nie zmusza!   Ale każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii!

Opinii im więcej,tym lepiej.Myślę,ze w pełni rozumiecie to co z Bartkiem założyliśmy.Jest tak a nie inaczej i rozliczyć nas będzie można po cyklu.Wiem mi tez jest teraz ciężko finansowo,lecz wole wydać pieniądze na te a nie inne zawody,bo myślę,że warto.Kto przybędzie,zobaczy potem skomentuje,a dla nas to będzie kolejnym bodźcem by było jeszcze lepiej,w kolejnych latach.My chcemy by było dla was jak najlepiej i jak najbardziej komfortowo oraz atrakcyjnie,jak wyjdzie sami ocenicie.

Pozdrawiam wszystkich i dziękuje za wyrażanie swoich opinii.

Witam.Mam pytanie odnośnie zalewu w Łęczycy.Kto zarządza tym zbiornikiem i gdzie załatwiać zgody na wędkowanie?

Pozdrawiam .

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować