Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Staszek Skałecki

Majdan Zachorodyński woj.lubelskie

Polecane posty

Pytanie dotyczy zbiornika z tematu.

Na jaką rybę w przewadze można liczyć.

Jaka z zaneta, przynęta, grunt do 13m, technika.

Jest to łowisko specjalne, trochę zawodów zaplanowane w tym roku ( łącznie z eliminacja mi PLWS) wiec myślę że temacik fajnie się rozwinie.

Pozdrawiam

Majdan Zahorodyński był podstawowym łowiskiem spławikowym w Okręgu PZW Chełm do 2012r. Piszę do, ponieważ od 2012 czy 2013 roku łowisko przeszło "w ręce" PZW Lublin i... przestało się dziać cokolwiek. Żadnych poważnych zawodów, jedynie okoliczne Koło robiło tam sobie zawody oraz dosłownie kilka kół było tam z małymi zawodami kołowymi.

Majdan Zahorodyński był areną zmagań najlepszych zawodników spławikowych w Okręgu PZW Chełm, robiono tam zawody na wiosnę (kwiecień) ze względu na spore zarastanie dna zbiornika (nie znam się na roślinach, ale na dnie rozrastają się dywany roślinności dennej). Na wiosnę spokojnie można połowić.

Oczywiście rekreacyjnie da radę połowić cały rok, jednak na zawody spławikowe w okresie późniejszym niż maj już nie polecam.

W 2014 miały tam się odbyć tury Spławikowego GP Okręgu PZW Lublin, jednak organizator zrezygnował, gdyż za dużo stanowisk było zarośniętych (trzcina przybrzeżna). Obecnie trwa dalsze rozrastanie się trzciny, właściwie żadne zawody powyżej 20 osób nie są możliwe.

Kolega na wiosnę 2015 roku połowił tak, miał w łowisku jeszcze karpika 27cm i kilka ryb, których nie udało się wyciągnąć (był przyszykowany na mikro płotki i uklejki). Czyli zbiornik potrafi zaskoczyć, a może trafił się TAKI dzień?

Wędkowałem tam kilka razy, uważam że łowisko ma super potencjał. Jest sporo fajnej płotki, jest uklejka, z ryb "przeszkadzajek" zdarza się mikro-okoń.

201505281_srnwppx.jpg

Obecnie wraz z kolegami z klubu SARS Haczyk postanowiliśmy "obudzić" łowisko do życia. Za zgodą właściciela zbiornika (PZW jest tylko użytkownikiem, który w mojej ocenie obecnie zupełnie nie wykorzystuje potencjału tego zbiornika i nawet się za bardzo nim nie zajmuje) szykujemy łowisko pod średnie zawody. Średnie, specjalnie, aby Okręg nie mógł wejść na gotowe. Mam nadzieję, że wyniki z Grand Prix Zaprzyjaźnionych Kół (3 kwiecień) oraz z Eliminacji PLWS (9 kwiecień) zachęcą Okręg PZW Lublin do zainwestowania w zbiornik. Szybko można go przystosować do dużych zawodów Okręgowych (wystarczy zająć się przybrzeżnymi trzcinkami, które przez lata nieużytkowania zawodniczo-spławikowego porozrastały się). Na te zawody co jestem organizatorem łowisko przygotuję, ale jeleniem nie jestem.

Co rozumiem pod pojęciem dobre wyniki? Wiem, że wynik z zakresu 5000 punktów jest raczej nie możliwy, będę się cieszył, jak każdy z zawodników zrobi wynik z przedziału 1500-3000 punktów. Jest możliwość wjazdu samochodem - oczywiście tylko podczas zawodów (podczas zawodów samochód jest niemal za plecami), jest bardzo równa linia brzegowa, jest niemal identyczna głębokość, a przynajmniej nie ma miejsc bankowych i tych bardzo słabych. Ryby są równe, a łowić je można w zakresie od 5 metrów do 13, wiec jest zabawa i są różne opcje.

Na forum jest zarejestrowana osoba, która mieszka blisko i łowi tam dość często, zbiornik zna lepiej niż własną kieszeń ;-) Może podzieli się z wami swoimi uwagami, on jest najbardziej kompetentną osobą (nie tylko tam często łowi, ale i często wygrywa zawody mimo młodego wieku).

Także moim zdaniem trudno coś napisać o tym zbiorniku, bo od dawna nie widział poważnych zawodów. Jestem przekonany, że po tym roku się to w końcu zmieni ;-)

Witam,z powodu braków czasu dopiero dziś zauważyłem temat o łowisku,na którym łowię bardzo często,z okna widzę wodę.:)

Będąc jeszcze w okręgu PZW Chełm, uczestniczyłem w zawodach okręgowych tam rozgrywanych na przełomie ostatnich 2 lat władania tego okręgu tj. 2011 i 2012.

W 2011 roku na zawodach było ponad 65 zawodników,wtedy złowiono ogółem 220 kg ryb,głównie płotki. Najlepszy zawodnik złowił wtedy niemalże równo po 4,5 kg ryb na turę ( 2 tury były rozgrywane jednego dnia),wtedy byłem jeszcze w kategori mieszanej i łowiłem na mieszance zaneta /ziemia/glina bez robactwa. Pogoda była ładna,ryby żerowały dobrze.

W roku 2012 najlepszy zawodnik miał już ok. 2,5 kg ryb na turę.

Potem duże zawody zniknęły z tego zbiornika,natomiast ja co roku mam tam zawody kołowe :).

Tak jak pisze kolega wyżej ,myślę że jeśli zawodnicy na zawodach zrobią tam wynik w przedziale 1500-3000 to będzie bardzo dobry wynik na ten zbiornik. Płotki jest mniej niż kiedyś,aczkolwiek możemy ją spotkać na każdym stanowisku,i jest to rybka wielkości 12-18 cm. Male plotki takie do 10 cm nie biorą, dużo drapieżnika jest w zbiorniku i to on załatwia sprawę. Plotki są bardzo ostrożne,wszystko zalezy od pogody jak i od podania towaru. Dno jest ciemne,głębokość dość równa,dno z przewagą miękkiego osadu mulistego.Jest także mikro okonek :) i "trudna" uklejka. Są leszcze,aktywne od maja. Raz trafiłem na zawodach bonus w postaci 25 cm krapia. Zdarzają sie dni ze zbiornik zaskakuje,i możemy złowić kilka bonusów,nie nastawiałem sie na grubsze ryby na zawodach,więc ciężko mi coś o tym mówić. Mogę także dodać że ostatnimi czasy zbiornik bardzo zaskakuje i brania tych ryb których się nie spodziewamy następują w jak najmniej oczekiwanym momencie :)

Roślinność pojawia sie od maja i zarasta niemalże 85% zbiornika.

Juz pojawiają się pojedyncze zielka,jednak nie przeszkadzają w łowieniu.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować