Skocz do zawartości
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Michał P

Ochotka haczykowa

Polecane posty

Witam.

Kacper pytanie , w jaki sposób przechowujesz ochotkę haczykową?

Przechowywałem ją w pudełku tak jak ją kupiłem w sklepie wędkarskim, w piwnicy. Po paru dniach zgniła. Co zrobić aby dłużej zachowała swoją żywotność,

Pozdrawiam

Nie kupuj ochotki pakowanej w pudełka z torfem. Kup ochotkę w gazecie, a w domu nalej do kuwety lub jakiegoś pudełka wody i przepuść ochotkę przez sito (odrzuć martwe larwy które zostaną na sicie). Następnie zmieniaj wodę 2 razy dziennie za każdym razem przepuszczając ponownie hakówkę przez sito. Z efektu będziesz na pewno zadowolony.

Czasami, np zimą czy wczesną wiosną, ochotka w pudełkach jest b.dobrej kondycji więc nie widzę powodów, aby z niej rezygnować. Wystarczy po zakupie przesypać ją na sitko w pudełku z wodą - opisów obchodzenia z ochotką hakową w necie jest mnóstwo.

Ja ostatnio do przechowywania stosuję butelki kwadratowe po mleku. Jam mam czas to przepuszczam 3 razy dziennie przez sitko (jak nie mam to 1-2 razy koniecznie), podmieniam wodę (trzeba pamiętać o tej samej temperaturze wody) i do lodówki (cały czas kontrolując temperaturę). Butelka leżąc poziomo świetnie nadaje się na przechowywanie porcji ochotki (trzeba pamiętać, aby nie napchać jej za dużo, musi być luz i przestrzeń na dnie)

Ja też kupuję z torfem, bo u mnie jest problem z inną ale zawsze torf odsiewam na sicie a prawie czystą ochotkę przepuszczam 2-3 razy na sicie, jak mam ją dłużej przechwywać to wrzucam ją dp dużego wiadra z wodą, stawiam w chłodmym miejscu i co tydzień zmieniam wodę ( zależy od ilości tej ochotki) z czasem trzeba ochotkę przepuścić przez sito bo jakieś zawsze padną i psują wodę. W tej chwili przechpwuję tak ochotkę już ponad miesiąc, trochę padło, czasem im wodę za puźno zmieniłem bo nie trzymam jej tu gdzie mieszkam, ale spora część żyje.

A przewożenie ochotki na zawody ? Załóżmy, że trzymam ją w butelkach w lodówce,a potem ją wysuszę w ręczniku i przełożę w gazetę ?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować