Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ochotka haczykowa

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
5 odpowiedzi na ten temat

#1 Michał P

Michał P

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 17 postów
  • Okręg:poznański

Napisany 11 marzec 2016 - 10:21

Witam.

Kacper pytanie , w jaki sposób przechowujesz ochotkę haczykową?

Przechowywałem ją w pudełku tak jak ją kupiłem w sklepie wędkarskim, w piwnicy. Po paru dniach zgniła. Co zrobić aby dłużej zachowała swoją żywotność,

Pozdrawiam

#2 Mateusz Dubik

Mateusz Dubik

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 100 postów
  • Okręg:Wałbrzych

Napisany 11 marzec 2016 - 11:50

Nie kupuj ochotki pakowanej w pudełka z torfem. Kup ochotkę w gazecie, a w domu nalej do kuwety lub jakiegoś pudełka wody i przepuść ochotkę przez sito (odrzuć martwe larwy które zostaną na sicie). Następnie zmieniaj wodę 2 razy dziennie za każdym razem przepuszczając ponownie hakówkę przez sito. Z efektu będziesz na pewno zadowolony.

#3 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 261 postów

Napisany 12 marzec 2016 - 09:20

Czasami, np zimą czy wczesną wiosną, ochotka w pudełkach jest b.dobrej kondycji więc nie widzę powodów, aby z niej rezygnować. Wystarczy po zakupie przesypać ją na sitko w pudełku z wodą - opisów obchodzenia z ochotką hakową w necie jest mnóstwo.

Ja ostatnio do przechowywania stosuję butelki kwadratowe po mleku. Jam mam czas to przepuszczam 3 razy dziennie przez sitko (jak nie mam to 1-2 razy koniecznie), podmieniam wodę (trzeba pamiętać o tej samej temperaturze wody) i do lodówki (cały czas kontrolując temperaturę). Butelka leżąc poziomo świetnie nadaje się na przechowywanie porcji ochotki (trzeba pamiętać, aby nie napchać jej za dużo, musi być luz i przestrzeń na dnie)

#4 a_krowicki

a_krowicki

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 23 postów
  • Okręg:wrocław

Napisany 12 marzec 2016 - 09:53

Ja też kupuję z torfem, bo u mnie jest problem z inną ale zawsze torf odsiewam na sicie a prawie czystą ochotkę przepuszczam 2-3 razy na sicie, jak mam ją dłużej przechwywać to wrzucam ją dp dużego wiadra z wodą, stawiam w chłodmym miejscu i co tydzień zmieniam wodę ( zależy od ilości tej ochotki) z czasem trzeba ochotkę przepuścić przez sito bo jakieś zawsze padną i psują wodę. W tej chwili przechpwuję tak ochotkę już ponad miesiąc, trochę padło, czasem im wodę za puźno zmieniłem bo nie trzymam jej tu gdzie mieszkam, ale spora część żyje.

#5 Swatrak

Swatrak

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów
  • Okręg:Lubelski

Napisany 21 marzec 2016 - 01:18

A przewożenie ochotki na zawody ? Załóżmy, że trzymam ją w butelkach w lodówce,a potem ją wysuszę w ręczniku i przełożę w gazetę ?

#6 bartekbanasik

bartekbanasik

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 4 postów
  • Okręg:Poznań

Napisany 02 kwiecień 2016 - 11:42

https://dariuszciech...przechowywanie/

http://www.leszcz.pl...acja.php?id=245

pozdro.

0 użytkowników czyta ten temat