Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Tomek Samoń

Co dalej z naszą Ligą?

Polecane posty

Zakładam nowy temat, liczę na Wasze opinie bo to Wasza Liga i wy ją kreujecie. Na koniec, gdy ustalimy kilka opcji do wyboru, zrobimy głosowanie (1 głos będzie miał każdy kapitan drużyn, które wzięły udział w PLWS sezonie 2016 łącznie z eliminacjami).

Na dzień dzisiejszy mamy już 20 3-osobowych drużyn, które chcą rywalizować (zawsze i wyłącznie sportowo) w PLWS. Z roku na rok jest nas coraz więcej, myślę że gdzieś do połowy roku 2016 powinniśmy się zastanowić co dalej. Skoro z roku na rok są nowe, chętne drużyny (a stare pozostają), można mieć nadzieję, że co roku ktoś będzie nam przybywał (a i z czasem ktoś być może zrezygnuje).

Uważam, że aby zapewnić wysoki poziom sportowy rozgrywek, trzeba się dostosować do naszych łowisk. Wiadomo, można by było bazować na 3-5 "pojemnych" łowiskach w województwie i robić tam zawody na okrągło, ale czy warto? Różnorodność łowisk wydaje mi się, że jest wskazana. Dlatego też, dla 3 osobowej drużyny maksymalna ilość drużyn to 15, uważam, że to optymalna liczba. 45 zawodników, 3 sektory po 15 osób - przy tej liczbie mamy większy wachlarz łowisk do wyboru, a i same łowisko można przygotować tak, aby "ułożyć" najrówniejsze jak się da sektory czy stanowiska.

Teraz musimy się zastanowić co z pozostałymi drużynami? Drogi są chyba dwie, albo eliminacje jednodniowe (jednoturowe) tak jak mamy to w roku 2016, albo stworzenie czegoś na wzór Ligi Eliminacyjnej - z 2 lub 3 turami.

Na pewno 10 najlepszych drużyn sezonu 2016 będzie mogło spokojnie czekać na rozwój wydarzeń, to jest pewne.

Tylko teraz, czy w roku 2017 robimy ponownie pojedyncze Eliminacje identycznie jak w tym roku, czy robimy kolejny krok tworząc Ligę Eliminacyjną?

Liga Eliminacyjna mogła by się składać z 2 (3? zawsze można zwiększyć z czasem, proponuję na razie dodać 1 turę więcej) zawodów jednodniowych, po których tworzylibyśmy klasyfikację, która wyłoni najlepsze drużyny z prawem awansu do PLWS na rok kolejny.

Wydaje mi się, że to powinien być teraz główny temat naszych rozmów, zarówno tutaj jak i "na żywo" przed odprawą zawodów czy tuż po zawodach. Jest coraz więcej chętnych i musimy być przygotowani na taki rozwój sytuacji.

Oczywiście jestem zdania, że zawody eliminacyjne (bez względu czy 1 tura, czy 2 tury) powinny być obłożone najmniejszym możliwym wpisowym (czyli koszty posiłku, drobne wydatki organizacyjne, EWENTUALNIE małe pucharki - czego w tym roku nie przewiduję).

Pomyślcie i jak zawsze liczę na Wasze zdanie, przypominam, że to WY kreujecie tą Ligę, ja tylko układam Wasze pomysły w jedną, spójną całość ;-)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować