Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co dalej z naszą Ligą?

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
Brak odpowiedzi na ten temat

#1 Tomek Samoń

Tomek Samoń

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 17 marzec 2016 - 10:14

Zakładam nowy temat, liczę na Wasze opinie bo to Wasza Liga i wy ją kreujecie. Na koniec, gdy ustalimy kilka opcji do wyboru, zrobimy głosowanie (1 głos będzie miał każdy kapitan drużyn, które wzięły udział w PLWS sezonie 2016 łącznie z eliminacjami).

Na dzień dzisiejszy mamy już 20 3-osobowych drużyn, które chcą rywalizować (zawsze i wyłącznie sportowo) w PLWS. Z roku na rok jest nas coraz więcej, myślę że gdzieś do połowy roku 2016 powinniśmy się zastanowić co dalej. Skoro z roku na rok są nowe, chętne drużyny (a stare pozostają), można mieć nadzieję, że co roku ktoś będzie nam przybywał (a i z czasem ktoś być może zrezygnuje).

Uważam, że aby zapewnić wysoki poziom sportowy rozgrywek, trzeba się dostosować do naszych łowisk. Wiadomo, można by było bazować na 3-5 "pojemnych" łowiskach w województwie i robić tam zawody na okrągło, ale czy warto? Różnorodność łowisk wydaje mi się, że jest wskazana. Dlatego też, dla 3 osobowej drużyny maksymalna ilość drużyn to 15, uważam, że to optymalna liczba. 45 zawodników, 3 sektory po 15 osób - przy tej liczbie mamy większy wachlarz łowisk do wyboru, a i same łowisko można przygotować tak, aby "ułożyć" najrówniejsze jak się da sektory czy stanowiska.

Teraz musimy się zastanowić co z pozostałymi drużynami? Drogi są chyba dwie, albo eliminacje jednodniowe (jednoturowe) tak jak mamy to w roku 2016, albo stworzenie czegoś na wzór Ligi Eliminacyjnej - z 2 lub 3 turami.

Na pewno 10 najlepszych drużyn sezonu 2016 będzie mogło spokojnie czekać na rozwój wydarzeń, to jest pewne.

Tylko teraz, czy w roku 2017 robimy ponownie pojedyncze Eliminacje identycznie jak w tym roku, czy robimy kolejny krok tworząc Ligę Eliminacyjną?

Liga Eliminacyjna mogła by się składać z 2 (3? zawsze można zwiększyć z czasem, proponuję na razie dodać 1 turę więcej) zawodów jednodniowych, po których tworzylibyśmy klasyfikację, która wyłoni najlepsze drużyny z prawem awansu do PLWS na rok kolejny.

Wydaje mi się, że to powinien być teraz główny temat naszych rozmów, zarówno tutaj jak i "na żywo" przed odprawą zawodów czy tuż po zawodach. Jest coraz więcej chętnych i musimy być przygotowani na taki rozwój sytuacji.

Oczywiście jestem zdania, że zawody eliminacyjne (bez względu czy 1 tura, czy 2 tury) powinny być obłożone najmniejszym możliwym wpisowym (czyli koszty posiłku, drobne wydatki organizacyjne, EWENTUALNIE małe pucharki - czego w tym roku nie przewiduję).

Pomyślcie i jak zawsze liczę na Wasze zdanie, przypominam, że to WY kreujecie tą Ligę, ja tylko układam Wasze pomysły w jedną, spójną całość ;-)

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników