Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Krzysiek_K

Zanęty champion feed

Polecane posty

Kacper, czy zanęty Champion Feed można mieszać z innymi mieszankami, np. z Twoim Gardonem ? Mam Wonder Black i wydaje mi się że jak na początek sezonu ma zbyt intensywny zapach. Chciałbym ją bardziej ukierunkować na płoć, bo wydaje mi się że jest to mimo opisu raczej zanęta leszczowa.

Można śmiało mieszać, tylko jeśli chcesz mieć zanętę na płocie to sam Gardon wystarczy, jeśli ryby potrzebują pojeść nigdy nie zawodzi. Champion Feed ma bardzo ciekawą i moim zdaniem słuszną ideologię. Mianowicie niemal wszystkie zanęty z założenia są uniwersalne, bo jak zanęta jest dobra to powinny wcinać ją zarówno płocie, leszcze jak i inne ryby spokojnego żeru. Niemal wszystkie pasze ChF po namoczeniu są jednorodne i mocno klejące. Dzięki temu są rewelacyjne jako nośnik przynęt. Taka kula z mokrej, mocno ściśniętej zanęty bardzo powoli rozpuszcza się uwalniając robaki. Drobna frakcja sprawia, że nic nie unosi się do góry, a rozpuszczona kula tworzy dywan identycznie wyglądający jak ten stworzony z lekkiej gliny. Tradycyjne zanęty mają cząstki o różnych frakcjach i kula z takiej mieszanki robi w wodzie bardzo duży zamęt i mocno się rozprasza co nie zawsze wpływa korzystnie na ryby, szczególnie te duże. Zmierzam do tego, że taka zanęta jak te Champion Feed może zastąpić w roli nośnika glinę, będąc jednocześnie atrakcyjniejsza dla ryb niż ziemia. Na tym polega ideologia nęcenia w Czechach. Zanęta (nieznacznie dociążona gliną) jest spoiwem robaków, a konkurujące o pokarm ryby pobierają znacznie chętniej mix paszy i "mięsa" niż tego drugiego z ziemią.

Startując zarówno w GP Polski jak i GP Czech dostrzegłem pewną analogię. W Polsce na zawodach najwyższej rangi bardzo dokładnie analizujemy ciężar i konsystencję gliny (poprzez dobór ziem, ilość wody, stopień rozdrobnienia). W Czechach robi się dokładnie to samo tylko z zanętą (cieżąr reguluje się gliną, zanęta zawsze jest mokra, a spoistość reguluje się bentonitem). Co ciekawe czeskie systemy sprawdzały mi się także podczas zawodów w Polsce, poza GPP gdzie ogromna presja treningów wyklucza podawanie wielu litrów paszy.

Witam. Z racji tego, że lubię kombinować aby nie stać w miejscu i się rozwijać zakupiłem zanętę Gardon oraz Wonder black. Chciałbym skorzystać z Waszego doświadczenia abyście mi doradzili z czym je najlepiej łączyć ewentualnie jakie zanęty jescze powinienem dokupić. Chodzi mi dokładniej o to czy mieszac je ze sobą podczas zawodów czy sprobowac każdą z osobna. Jakie są wasze spostrzeżenia na ten temat wynikające z doświadczeń wyciągniętych nad wodą?

Witam,

Im dłużej będziesz kombinował tym dłużej będziesz stał w miejscu, od tego należy zacząć. Nie chcąc robić dodatkowego mętliku w Twojej głowie:

jeśli dominuje płotka i ogólnie drobnica lub woda jest niezbyt obfita => Gardon

dużo ryb, różnych ryb lub dominują leszcze i krąpie => Wonder Black

Gardon+Wonder Black => mieszanka uniwersalna

Jeśli uprzesz się, by kombinować to lepiej sprawdzać na danej wodzie konkretne zanęty nie mieszając ich ze sobą. Zazwyczaj każda zanęta jest już kompletna i nie wymaga udoskonalania. Praktycznie co tydzień łowię na nowych wodach i nie mam możliwości sprawdzania różnych zanęt, stąd stawiam na to co sprawdzone. Nie mniej czasem dana zanęta może przynieść zaskakujące efekty, oczywiście z naciskiem na czasem. Taką zanętą jest np. nasza klubowa zanęta Breme. 

Pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować