Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Swatrak

Konsystencja

Polecane posty

Mam pytanie do Kacpra,może wypowie się też ktoś inny. Przygotowałem sobie taką oto glinę dziś:

4 części ziemi torfowej ( ziemia kopana)

2 części gliny rozpraszającej

1\10 części minerału mokrego

Wszystko połączyłem i przetarłem przez sito.

Ziemia była wilgotna,dość dobrze wilgotna lepiło się z niej z łatwością kule i po upadku z 1 m do wiadra rozpadała sie na mniejsze części lecz nie calkowicie - było kilka grudek grubszych.

Glina od razu z paczki,z łatwością lepiło sie kulki które sie rozpadały po upadku.

Najpierw przetarłem glinę razem z ziemia,a potem drugi raz już z minerałem. Po dodatku minerału mieszanka ciężej przechodziła przez drobne sito. Ulepiłem 3 kulki. Na każdą wystarczyło po 10 ściśnięcie - lekkie,średnie i mocne. Kulka lekko lepiona rozpadła sie w 1 minutę,srednio lepiona w ok.2,5 minuty a kulka mocno lepiona stała ,wbiłem w nią nóż i wyjąłem ja z wody i sie nie rozpadła. Stąd moje pytanie: Czy moja ziemia była za mokra ? Czy może jest to dobry mix na podawanie kul lekko i srednio ściśniętych ? Dodam,że kulki lekko i srednio ściśnięte świetnie pracowały,osypywały się,robily lekką smugę i stożek.

Szczerze mówiąc to sam sobie postawiłeś pytanie i na nie odpowiedziałeś. Mieszanka jest dobra, wystarczy wziąć jedynie poprawkę na uciśnięcie kul i to jak wiele jest w nich przynęt, które działają rozbijająco na kule. Każda ziemia ma nieco inne właściwości i warto się z nimi tak jak to uczyniłeś najpierw zapoznać by nabrać poglądu i wyczucia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować