Skocz do zawartości

Zdjęcie

Konsystencja

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
2 odpowiedzi na ten temat

#1 Swatrak

Swatrak

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów
  • Okręg:Lubelski

Napisany 31 marzec 2016 - 03:52

Mam pytanie do Kacpra,może wypowie się też ktoś inny. Przygotowałem sobie taką oto glinę dziś:
4 części ziemi torfowej ( ziemia kopana)
2 części gliny rozpraszającej
1\10 części minerału mokrego
Wszystko połączyłem i przetarłem przez sito.
Ziemia była wilgotna,dość dobrze wilgotna lepiło się z niej z łatwością kule i po upadku z 1 m do wiadra rozpadała sie na mniejsze części lecz nie calkowicie - było kilka grudek grubszych.
Glina od razu z paczki,z łatwością lepiło sie kulki które sie rozpadały po upadku.
Najpierw przetarłem glinę razem z ziemia,a potem drugi raz już z minerałem. Po dodatku minerału mieszanka ciężej przechodziła przez drobne sito. Ulepiłem 3 kulki. Na każdą wystarczyło po 10 ściśnięcie - lekkie,średnie i mocne. Kulka lekko lepiona rozpadła sie w 1 minutę,srednio lepiona w ok.2,5 minuty a kulka mocno lepiona stała ,wbiłem w nią nóż i wyjąłem ja z wody i sie nie rozpadła. Stąd moje pytanie: Czy moja ziemia była za mokra ? Czy może jest to dobry mix na podawanie kul lekko i srednio ściśniętych ? Dodam,że kulki lekko i srednio ściśnięte świetnie pracowały,osypywały się,robily lekką smugę i stożek.

#2 Kacper Górecki

Kacper Górecki

Administrator

• Administrator
  • PipPipPip
  • 352 postów

Napisany 31 marzec 2016 - 04:27

Szczerze mówiąc to sam sobie postawiłeś pytanie i na nie odpowiedziałeś. Mieszanka jest dobra, wystarczy wziąć jedynie poprawkę na uciśnięcie kul i to jak wiele jest w nich przynęt, które działają rozbijająco na kule. Każda ziemia ma nieco inne właściwości i warto się z nimi tak jak to uczyniłeś najpierw zapoznać by nabrać poglądu i wyczucia.

#3 Swatrak

Swatrak

Nowy

• Forumowicz
  • Pip
  • 9 postów
  • Okręg:Lubelski

Napisany 31 marzec 2016 - 05:42

Tak przeczuwałem,ale chciałem się upewnić.Dzięki!

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników