Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Kamil Cichacz

Zanęta Champion Roach Platinum

Polecane posty

Witam,

Przeglądałem dziś zanęty oferowane przez Niwę i natrafiłem na Champion Roach Platinum. Czy ktoś się orientuje na czym polega różnica pomiędzy tą zanętą i wypróbowaną już Platinum Roach?

Nie widziałem tych zanęt. Nie są to receptury mojego Mentora, który stworzył przed laty całą serie Platinum. Mam do tych zanęt ogromne uznanie, bo są naprawdę niepowtarzalne, nie mające choć trochę zbliżonych odpowiedników na rynku. Po latach ich użytkowania wyrobiłem sobie opinię, że to zanęty dla ambitnych wędkarzy. Są bardzo trudne we właściwym przygotowaniu. Jednak, jeśli posiądzie się już umiejętność ich nawilżania i rozrabiania z gliną efekty będą rewelacyjne. 

Dzięki uprzejmości firmy Niwa testujemy obecnie całą gamę zanęt z serii Platinum. Champion roach to całkowicie nowa mieszanka z nowej rodziny zanęt Platinum. Od niemalże idealnej zanęty jaką jest Platinum Płoć, odróżnia ją na pewno kolor, w CHR jest bardziej zbliżony do brązu, zapach także już na sucho jest intensywniejszy choć nuta zapachowa obu zanęt jest powiedziałbym podobna a nawet identyczna. Champion Roach jest zanętą minimalnie drobniejszą, w jej strukturze odnajdziemy wiele identycznych z płocią komponentów. W moim odczuciu Champion pije odrobinę więcej wody niż płoć. Obie zanęty zaś kleją w sposób identyczny, z tym że championa łatwiej zepsuć przemoczeniem. Zgodzę się z Kacprem który te zanęty zna na wylot, że są to zanęty o bardzo wymagającym przygotowaniu, umiejętnie trzeba je namaczać, i broń boże nie dopalać jakimiś specyfikami bo w tej zanęcie znajdziemy wszystko co potrzebne. Mimo iż to mieszanki wymagające, potrafią się odwdzięczyć wysoką skutecznością.

pozdrawiam

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować