Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Łukasz W.

splawiki, dyski jacka m vs gut vx

Polecane posty

Panowie zastanawiam sie nad zakupem lisci jacka m, prosilbym o opinie czy godne uwagi czy pozostac przy gut- mix czy poprostu jest to kwestia gustu.

Edytowano przez Łukasz W.

Każdy ma inny gust, inne reakcje, inny wzrok, inny sposób prowadzenia zestawu. Np. jak się dokładnie przyjrzeć, to  np zwykła swobodna przepływanka, wbrew pozorom, będzie się różnić między łowiącymi. Znam  kilku młodszych od siebie zawodników, których szkoliłem, i którzy na początku łowili takimi spławikami jak ja. Teraz poszli za moja namową i po testach łowią czym innym. Ja od lat nie mam w koszu innych zestawów jak Jacki, zarówno normalne , jak i w wersji slim. Koledzy przerzucili się na Gutki, i Cralusso.

Podsumowując- żeby wiedzieć, co najbardziej pasuje, trzeba wypróbować, i to nie raz. Bo każdy rodzaj spławika wg mnie będzie się lepiej sprawował, z innym sposobem obciążenia zestawu, i innym sposobem prowadzenia.

Masz rację. Nie ma złotego środka, jest tylko przyzwyczajenie i oszczędność. Ja, mimo, że mam tylko, i wyłącznie dyski Jacka, to chętnie uwzględniłbym, przy stopie Cralusso Torpedo, a przy przepływance z przytrzymaniem w niektórych przypadkach Gutki, ale tylko w niektórych szczególnych przypadkach. Co nie znaczy, że ogólnie też bym ich nie użył gdzie indziej. Ale dla mnie Jack-i żądzą i jak na razie nic lepszego, dla mnie osobiście nie wymyślono.

Witajcie, czy któryś z kolegów może podzielić się opinią na temat spławika VX3000??? Mam dylemat między VX a VX3000. Będę łowił głównie na Warcie w Poznaniu, w zasadzie pierwszy raz na rzece.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować