Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
PiotrM

Żyłka przyponowa

Polecane posty

Witam

Chciałem zapytać jakie żyłki stosujecie na przypony na wody stojące. Ja kiedyś stosowałem Mavera SLR, później Mivardi Terminal Ultra i Evo-X. W tym sezonie chciałbym wypróbować żyłki Rive Hooklenght i chciałem zasięgnąć opinii osób które ich używają bo chce zakupić całą potrzebną mi rozmiarówkę. Czy można tą żyłkę przyrównać do wspomnianego Mavera?

Pozdrawiam

Jeśli można dodać swoje doznanie :) to ja od 3 sezonów stosuję żyłkę Stroft , jest trochę przegrubiona , ale nieznaczne z tym że zakupuję ją na ebay-u , nie wiem czemu ale różni się od tych które mamy w sklepach . Ebay niemiecki . Stosowałem Mivardi , ale może trafiłem na jakiś felerny wypust , bo niestety rwała się jak włosy :) :) Natomiast w tym sezonie swoje próby odbędę na żyłce Drean Rig Line żyłka dość miękka , wydaje się że będzie chyba bardzo dobra .

Drennan Rig jest niestety dość mocno przegrubiony. Dodatkowo jest chyba za miękka, bo trudno zawiązać haczyk żeby nie powstał "świński ogonek". To już Drennan Supplex wydaje się być lepszy. Haczyki robią rewelacyjne ale żyłki niestety nie wyszły. Rive ma świetne żyłeczki. Lepiej dołożyć kilka złotych do szpulki (w sumie może i mniej bo ma przecież 60 m). Używam drugi sezon i nie słyszałem złej opinii :) 

Używam także Super Cup i mam pozytywną opinię na temat tej żyłeczki. Ma ona dodatkową zaletę, że można ją nabyć prawie wszędzie. Odradzam żyłeczki Trapera, wytrzymałość jest ok ale odkształcanie plus łatwość z jaką można zmiażdżyć żyłkę naprawdę pozostawia wiele do życzenia. Za wyjątkiem tej żyłki używałem żyłeczki Trabucco T-Force Competition Pro, bardzo mała rozciągliwość eliminuje sens wiązania na niej delikatnych haczyków, jest mocna (bo pewnie ma większą średnice niż w/g specyfikacji ale trudno).

Drennan Rig jest niestety dość mocno przegrubiony. Dodatkowo jest chyba za miękka, bo trudno zawiązać haczyk żeby nie powstał "świński ogonek". To już Drennan Supplex wydaje się być lepszy. Haczyki robią rewelacyjne ale żyłki niestety nie wyszły. Rive ma świetne żyłeczki. Lepiej dołożyć kilka złotych do szpulki (w sumie może i mniej bo ma przecież 60 m). Używam drugi sezon i nie słyszałem złej opinii :)

Mierzyłem żyłki Drennan Rig Line mikromierzem i idealnie trzymają wymiar.

Mierzyłem żyłki Drennan Rig Line mikromierzem i idealnie trzymają wymiar.

Prawdopodobnie zdarzają się trzymające ;) Swoje mierzyłem "pewnym" mikrometrem. 

Przy pomiarze mikrometrem trzeba wziąść pod uwagę to, że dokręcając sprzęgło, z pewną siłą zgniatamy żyłkę. I tak żyłka 0,10 gdy jest przegrubiona do 0,11 to po ściśnięciu pokaże nam 0,10.

Edytowano przez Marek Bota

Nie chce zakładać nowego tematu.. sprawa dotyczy żyłek Rive, a mianowicie żyłki Rig na zestawy... czy prawda jest że Rive nie będzie produkować już tej żyłeczki? Czy wobec tego będzie zastąpiona innym zbliżonym produktem?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować