Skocz do zawartości

Zdjęcie

Regulamin PLWS 2017

• Proszę się zalogować aby odpowiedzieć
6 odpowiedzi na ten temat

#1 Kacper Górecki

Kacper Górecki

Administrator

• Administrator
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 01 marzec 2017 - 10:42

1. W zawodach eliminacyjnych/wojewódzkich PLWS mogą brać udział drużyny 2 lub 3 osobowe.
2. Każda drużyna ma prawo do jednego zawodnika rezerwowego. Zawodnik rezerwowy może wziąć udział w finale pod warunkiem udziału w co najmniej jednych zawodach eliminacyjnych lub jeśli do eliminacji zgłosił się jeszcze przed ich rozpoczęciem.
3. Wojewódzki koordynator decyduje o formule rozgrywania poszczególnych zawodów np. jedne eliminacje rozgrywane są w systemie boksów, pozostałe w sektorach.
4. Do klasyfikacji końcowej eliminacji w pierwszej kolejności liczone są punkty duże (za miejsce drużyny w zawodach), w drugiej punkty wagowe.
5. Do finału 2017 awansują 3 najlepsze drużyny z każdej ligi wojewódzkiej. Jeśli średnia frekwencja danej ligi wyniesie poniżej 25 zawodników, traci ona jedno miejsce w finale.
6. W przypadku rezygnacji z udziału w finale prawo startu mają kolejne drużyny według rocznej klasyfikacji ligi.
7. W przypadku powstania/zwolnienia miejsc w finale będą one kolejno (po jednym miejscu) przydzielane dla lig na podstawie liczebności zawodników, którzy wzięli udział we wszystkich zawodach eliminacyjnych. Na ten punkt regulaminu nie mają wpływu zawodnicy rezerwowi.
8. Organizator Finału ma prawo udzielenia jednej tzw. "dzikiej karty" w Finale PLWS 2017 dowolnej drużynie, która wzięła udział we wszystkich zawodach eliminacyjnych. 
9. Jeden zawodnik w ciągu jednego sezonu może wystartować w rozgrywkach jednej ligi.

• Margaretgal i WarrenLard lubi to

#2 Jacek Denkiewicz

Jacek Denkiewicz

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Okręg:Gorzów Wlkp

Napisany 01 marzec 2017 - 07:12

Moje sugestie ;

pkt.4 śmiało można dopuścić punkty sektorowe skoro dopuszcza się łowienie w sektorach 2 lub 3 osobowych i w boksach.

Od samego początku PLWS w lubuskim liczone są punkty sektorowe i nie widzę w tym nic złego.

pkt.5 Po mojej dyskusji w ubiegłym roku na temat średniej(nie będę bił piany jak i co ! )proponuję zapis......... min.13-14 (kwestia dogadania)drużyn na pierwszych zawodach,traci ona jedno miejsce w finale.

Uzasadniam to przyczynami niezależnymi od organizatora tzn.losowe. np.dwóch braci w jednej drużynie i pogrzeb,wypadek w czasie dojazdu na zawody ...itp nie można karać całych eliminacji w województwie za wypadki losowe zabraniem jednego miejsca w finale jeśli pierwsze zawody spełniają  wymogi i wszystkie opłaty z góry za rok zostały uiszczone.

To by było tyle Jacek

#3 Kacper Górecki

Kacper Górecki

Administrator

• Administrator
  • PipPipPip
  • 351 postów

Napisany 02 marzec 2017 - 10:37

Punkt czwarty jest konsekwencją 3. Jeśli na jednych zawodach organizator zrobi boksy to w sektorze jest do zdobycia max 7 pkt. W systemie rozdzielania zawodników na sektory ponad 10, nawet 14. Czyli jeśli pierwsze dwie imprezy byłyby w formule sektorowej, a trzecie w boksach w wielu przypadkach nawet niewielka strata punktów sektorowych byłaby niemożliwa do odrobienia. Tak naprawdę, w niektórych województwach przeoczono ten punkt i w sumie nic to nie zmieniało w końcowych klasyfikacjach bo zawsze system rozgrywek był jednolity.

Co do punktu 5 zgadzam się, jednak chciałem, by był jak najbardziej klarowny i jasny. W praktyce tak naprawdę wyszło w zeszłym roku tak, że kto chciał być w finale, zajął czołową lokatę to w tym finale wziął udział. W tych województwach, w których była niska frekwencja to jednocześnie zainteresowanie finałem również było niewielkie i chyba w wielu przypadkach ligi reprezentowały drużyny z dalszych lokat. Jeśli, którejś lidze realnie zależy na zwiększeniu czy utrzymaniu 3 miejsc w finale wystarczy zmobilizować kolegów i niech chociaż złowią po jednej rybce i nawet nie płacą wpisowego byleby przyszli i odbębnili 1 minutę zawodów - podpowiadam prosty sposób na obejście przepisów. Zakładając, że wszyscy mieliby coś kombinować lub miałyby dopadać ich nieszczęśliwe okoliczności to musiałbym napisać długi i złożony regulamin. Fakty są takie, że zeszłoroczny sprawdził się idealnie. Ani jeden zespół nie mógł czuć się pokrzywdzony, wręcz przeciwnie w finale wzięło udział wiele drużyn, które nie uzyskały bezpośredniego awansu.

#4 Jacek Denkiewicz

Jacek Denkiewicz

Forumowicz

• Moderator
  • PipPipPip
  • 149 postów
  • Okręg:Gorzów Wlkp

Napisany 02 marzec 2017 - 02:37

Pkt. czwarty jest domyślny i w takim przypadku trzeba go zinterpretować na swoja korzyść.Jednak zapis o możliwości rozstrzygania eliminacji  punktami sektorowymi powinien zaistnieć jako jedn z wielu wariantów .

Pkt.piąty -oczywiście zgadzam się i wiem dokładnie jak ominąć prawo ,regulaminy itp.(Polak potrafi)W tamtym roku nie  miałem potrzeby, aby kłamać lub robić fikcje, gdyż od nas na finał teoretycznie nikt nie miał jechać -pojechała w ostateczności czwarta drużyna .Pytanie tylko brzmi ? -po jaką cholerę robić fikcję i wciskać nie życiowe przepisy ,a potem podpowiadać jak trzeba je ominąć ? Wystarczy stworzyć zapis który zaproponowałem i po pierwszych zawodach wiesz- czy pojedzie dwóch, czy trzech reprezentantów na finał 

Kacper ja wiem ,że w tamtym roku wyszło wszystko ok.jednak musisz wziąć pod uwagę ,że PLWS się rozwija i zaczyna odbijać znaczące piętno w wędkarstwie spławikowym w Polsce i trzeba przepisy tworzyć jasne ,ale też życiowe ,aby nikt nigdy nam nie zarzucił kolesiostwa i łamania przepisów.Presja rośnie i ja nie mam pewności dzisiaj ,że za rok nie będę chciał mieć tych trzech miejsc na finał.(w tym na pewno nie)

#5 Artur Bąk

Artur Bąk

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów
  • Okręg:Poznań

Napisany 27 marzec 2017 - 02:09

Witam serdecznie!

Moje pytania dotyczą bezpośrednio organizacji kwalifikacji regionalnych, ale nie podanych wyżej punktów. Ten temat wydawał mi się najodpowiedniejszy.

Chodzi o problematyczną organizację kwalifikacji w województwie Wielkopolskim. Zwracam się tutaj, ponieważ moje protesty w odpowiednim temacie, są regularnie zbywane, nierzeczowymi odpowiedziami "organizatora".

Czy organizator ma prawo :
- rozbić 1 turę kwalifikacji na 2 różne zbiorniki, oddalone o kilka km (1 sektor na jednym, drugi na drugim zbiorniku) pomimo istnienia alternatywy rozegrania ich na jednym, większym zbiorniku?
- znieść konieczność losowania sektorów (mają być wybierane przed zawodami, na rzeczonych wyżej, 2 zbiornikach) ?

- scentralizować wszystkie tury, drugi rok z rzędu w jednym okręgu, pomimo propozycji przeniesienia choćby jednej z nich, w inny rejon województwa?

Będę wdzięczny za odniesienie się do sytuacji bo, wydaje mi się, że dochodzi do stworzenia odrębnej, leszczyńskiej ligi, na zasadach indywidualnie kreowanych przez "organizatora". Poruszony przeze mnie problem, nie jest dla mnie "wstydliwy" czy niewygodny, także nie unikam konfrontacji czy krytyki, ponieważ nie zgadzam się, aby zawodnik, który organizuje zawody na swoich przydomowych wodach, wybierał sobie sektor, w którym łowi. Jest to skrajnie niesportowa forma manipulacji zawodami. Podobnie jak nieuczciwym jest monopol na wybieranie zbiorników, będących areną naszych wędkarskich zmagań.

Pozdrawiam,

Artur Bąk

#6 P.Bieliński

P.Bieliński

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 25 postów
  • Okręg:mazowiecki

Napisany 27 marzec 2017 - 11:49

Chyba jesteś początkującym i musisz jeszcze postudiować historię zawodów wędkarskich .W Angli są mądrzejsi i od dawna robią  zawody komercyjne  z sektorami na różnych zbiornikach i to o grubą kasę. Czytałem kiedyś artykuł Scothorna jak był z synem na zawodach we Francji . Zawody dwudniowe z trzema sektorami , dwa na dwóch jeziorach z różnym rybostanem a trzeci na rzece. Tu organizator daje fory bo wiesz gdzie masz trenować żeby być lepszym od niego. Mam wrażenie że mieszasz żeby mieszać.W Polsce panuje mit pzw że zawodnik pierwszy ma widzieć ostatniego i wtedy jest równe łowisko ale to tylko jest wygodne dla tych co te zawody organizują a nie dla równych sektorów, bo zrobić zawody jednocześnie na różnych łowiskach to trzeba się  zaangarzować dużo bardziej. Wybór łowisk  jest w kwestii organizatora eliminacji.

#7 Artur Bąk

Artur Bąk

Użytkownik

• Forumowicz
  • PipPip
  • 13 postów
  • Okręg:Poznań

Napisany 28 marzec 2017 - 02:37

Dziękuję, za jasną i rzetelną odpowiedź. Owszem, moje doświadczenie kończy się na okręgówce, ale kto pyta nie błądzi. W kwestii sektorów, fakt, nie idzie się nie zgodzić. Co do wyboru łowisk, nie ma jasno wskazanego organizatora- stąd moje oburzenie, a obecny ustawia zawody pod siebie. Jedynie argument o forowaniu do mnie nie trafił, bo nadal uważam, że to ułatwienie dla osób z okolicy łowiska, a nie dla wszystkich. Nie ma problemu, żeby przygotować 2 różne zanęty w drużynie i się nimi podzielić po losowaniu. Niemniej, dziękuję za odpowiedź.

0 użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników