Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Łukasz W.

Haczyki do łowiena w rzece

Polecane posty

Tak te.

Szerokie okrągłe kolanko, dość mocne, tanie. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek mnie zawiodły.

Tak teraz sobie myślę, że w ogóle nie pamiętam aby jakaś ryba spadła mi z haka na rzece. Przerwany przypon czy żyłka tak, ale zacięta na rzece trzyma się pewnie tego haka. Stosuję rozmiary od 18 do nawet 12, ale najwięcej mam powiązanych 16.

Na wodach stojących używam tych haków do łowienia ryb "do łapy". Oczywiście tu rozmiary to 22-16

Powiem szczerze, że z Milo 132s w szybkich rzekach schodziły mi ryby. Lepiej spisywał mi się ten haczyk w rzekach o leniwym uciągu.. nie wiem czy do końca uciąg miał na to wpływ? (gumę miąłem dopiętą prawidłowo)

Edytowano przez Łukasz W.

Haczyki Milo 132s też używałem i miałem ten sam problem co Ty Łukasz i uważam że jest to przyczyna dość grubego druty zastosowanego do tego modelu a przy dużym uciągu gdy ryba walczy to robią sobie otwory w miejscu haczyka i się wypinają. Teraz stosuje haczyków o cieńszym drucie i rzadko jak ryba mi spada no chyba że przez swoją głupotę

Z mojego doświadczenia wynika, że o skuteczności w mniejszym stopniu decyduje haczyk w sensie konkretnego modelu (zakładając, że jest poprawnie dobrany), a w większym spasowanie amortyzatora i wielkości haczyka do przynęty. Najczęstsze błędy to zbyt cienka, miękka guma oraz stosowanie asekuracyjnie zbyt małych haczyków w odniesieniu do przynęty. Wszystkie wyżej wymienione haczyki są bardzo dobre, wystarczy spasować rozmiar i dobrać do niego odpowiednią gumę. W praktyce stosuję gumy (poza sporadycznymi wyjątkami): pełną 1,15-1,28 lub pustą 1,8. Tą drugą preferuję tam gdzie jest głęboko lub przyłowami są duże ryby, w pozostałych warunkach pełna 1,2 w zależności od napięcia jest dobra do każdego mocnego haczyka z przedziału 12-16 (w najmocniejszych modelach nawet 18).

Znam dobrze haczyk 132s i on już przy rozmiarze 16 wymaga gumy 1,2 i to dość wyraźnie dopiętej, w przeciwnym razie nie osadza sie odpowiednio dobrze i ryby potrafią z niego spadać. Na tym haczyku hol musi być pewny i zdecydowany i wówczas daje on naprawdę zaskakującą skuteczność.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować