Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Mirek

Organizacja ŚLWS w 2018 r.

Polecane posty

Przygotowałem Panowie małe wyliczenie spełniające oczekiwania nagrodzenia za całość ligi z własnymi zmianami, więc:

Na zawody mamy do dyspozycji 2000zł ( przy 20 ekipach jak rok temu)

-300zł- na puchary finałowe- (wypasione 70cm na pierwszej lepszej stronie 150zł) + medal i dyplom dla zwycięzców sektorowych eliminacji

-600zł katering

-1100zł do puli finałowej

Daje nam to w finale:

1msc- 1300zł

2msc- 950zł

3msc- 650zł

4msc- 400zł

W sumie w finale rozdajemy 3300zł- pierwsze dwie ekipy zyskują w ten sposób większość finansów potrzebnych na finał. 

Rezygnujemy z plastikowych pucharków w eliminacjach- większości z nas szafki uginają się pod ciężarem plastikowych statuetek- zamiast tego ładny dyplom oraz medal- wychodzi na to samo a oprawione w antyramę prezentuje się lepiej niż plastik na szafie. Dzięki temu możemy połowę kwoty dołożyć do nagród a połowę do pucharów. Takie rozwiązanie wydaje się być dość sprawiedliwe jeśli chcemy nagradzać za cykl oraz gwarantuje naprawdę okazałe nagrody. Oczywiście w miarę rosnącej liczby ekip można zmieniać kwoty. Można także za eliminacje do głównego cyklu zorganizować startowe, z którego nie zagospodarowane pieniądze przejdą do puli finałowej przez co nagrodę będzie można dać ekipie z miejsca 5 lub zwiększyć kwoty dla czwórki. Podkreślam też, że jest to luźna propozycja, z której organizatorzy mogą skorzystać w gotowej lub zmienionej postaci lub uznać ją za bez sensu i zignorować ;) Pozdrawiam serdecznie, Łukasz.

Edytowano przez Łukasz Dąbrosiak

Póki wcześnie chciałbym także odnieść się do mojej uwagi z jednego z postów wyrażającej obawy odnośnie Połańca oraz ją rozwinąć:

1- ze względu na możliwe wahania wody trzeba rezerwować od razu łowisko zapasowe

2- gatunki ryb łowione w kanale to przeważnie certy, świnki i brzanki- niestety zdecydowana większość z nich jest poniżej wymiaru przez co wyniki prawdopodobnie będą niskie

3- trudność z ustawieniem stanowisk- duże błoto, wysokie skarpy, w zależności od stanu wody zawsze są stanowiska bardzo utrudniające łowienie

4- nierównomierne rozłożenie ryb uniemożliwia organizację w formie boxów

W związku z tym jeśli organizatorzy jednak postawią na to łowisko jako urozmaicenie od stojących wód jedyną słuszną opcją jest łowienie w 4 sektorach z tradycyjnymi jednoosobowymi stanowiskami. Otworek wszędzie jest w pewnym stopniu ułatwieniem jednak box otwierający na rzece czy tym kanale to duże wypaczenie wyników.

Witam. Jak by nie dzielił,jak by nie liczył ale wszystko zalezy ile bedzie startowac druzyn. Kwote wpisowego trzeba ustalic taką zeby uzbierac na wszystko a wydaje mi sie powinno byc to kolo 9000zł. Na kazde eliminacje trzeba by przeznaczyc kolo 1800-2000 a reszta do podzialu dla tych co pojadą na finał,nie dla tych  co sie zakwalifikują tylko dla tych co faktycznie pojadą . Ale tą decyzje odnosnie wpisowego i kosztow,nagrod,ilosci elimacji,ilosci sektorow zostawmy tym ludziom ktorzy bedą organizowac eliminacje na czele z Mirkiem,to oni muszą ustalic jednolite zasady w całym cyklu.

Właśnie chodzi o to żeby maksymalnie ułatwić organizatorom ich pracę, skoro już się wypowiadamy i coś sugerujemy to wychodzę z założenia, że powinno to być konkretne dlatego to przykładowe przeliczenie. Zwiększanie startowego moim zdaniem nie jest dobrym kierunkiem bo z zawodami komercyjnymi liga bez sponsorów nie ma szans. Dlaczego ? sprawa prosta- nagrody. Startowe tam to 100zł a jeśli się powiedzie to łapie się nagrodę o naprawdę fajnej wartości (rok temu np. na sensasie był kosz) a do tego ma darmowy finał. Jeśli już mielibyśmy zmieniać tak jak Pan mówi to może zrobić w każdych eliminacjach równe nagrody dla zwycięzców sektora ? W końcu nie ma różnicy czy złowi ktoś kilogram czy 10 jeśli okaże się najlepszy w swoim sektorze. Wtedy dopiero na koniec byłoby różnicowanie nagród za cały cykl ? Wszystko powinno zmierzać ku rozszerzeniu popularności ligi oraz naszego sportu a na tą chwilę po początkowym szale mamy zapisanych 18 ekip jednak jest to dopiero styczeń więc tu jestem spokojny :) Mam nadzieję, że będzie to rozwiązane w możliwie najprostszy a jednocześnie najsprawiedliwszy sposób a chętnych przybędzie gdy pojawi się regulamin i terminy ;) Pozdrawiam

Masz racje ,wszystko w swoim czasie . A tak przy okazji Łukasz to jestem Tomek, kolega po kiju i nie panuj mi  :) bo czuje się bardzo staro :D .

Odnosnie nagrod w sensasie to sam wiesz ze zawsze mają obsade 100 % i dlatego mogą sobie pozwolic na finał w gratisie( ilosc eliminacji ,troche kasy sie uzbiera do wspolnego wora finalowego)

Pisałem o podniesieniu wpisowego w zaleznosci od ilosci startujących druzyn,a jezli juz to myslałem o podniesieniu w kwocie 10~20 zł,a dlatego zeby starczyło na wszystko a miedzy innymi na darmowy finał dla druzyn z naszego wojewodztwa,a niestety tak jak w Sensasie wszyscy przez wszystkie eliminacje zrzucają sie na startujących w finale.A odnosnie zapisywania to masz racje ,kazdy czeka na terminarz innych cykli. Tylko z drugiej strony czemu mamy sie uzalezniac od innych zawodow w kraju, a PLWS ma byc traktowany jak zło konieczne. Nie dogodzimy wszystkim z terminami chcąc patrzec na inne cykle zawodow,komunie,chrczciny,wesela,musimy sami zdecydowac czy w danym dniu chcemy startowac w np w Robinsonie czy PLWS,bo jak bedziemy tak zwlekac to okaze sie ze zostaną do wedkowania wolne baseny strazackie wzdłoż S7. Na tą chwile jest 18 druzyn i nie jest problem zrobic dla takiej ilosci ludzi ale jak nagle sie towarzystwo obudzi i zrobi 24 + druzyn to juz moze wyniknąc maly dylemat. A po to Mirek zrobił ogloszenie zeby wstepnie zobaczyc ile chetnych jest ludzi zeby mozna było dobrac zbiorniki. Ale nic to ,poczekamy,zobaczymy <_<

Oczywiście, poczekamy zobaczymy. A odnośnie terminarza to niestety PLWS właśnie ze względu na dodatkowe koszty finału oraz mniejsze nagrody mniej atrakcyjny ( poza tym tam można sobie jechać raz a tutaj cały cykl). Żeby zachęcić wszystkich do walki o coś zaproponowałem więc nagrodę dla każdego zwycięzcy sektora w eliminacjach + nagrody końcowe. Wtedy możemy właśnie pozwolić sobie na wpisowe około 150zł od drużyny (według mnie to maksymalna wartość). Wydaje mi się, że wtedy byłoby to kuszące żeby jechać na PLWS zamiast np Robinsona, na którym swoją drogą już kilka razy słyszałem, że poziom spada. Terminarze pewnie pojawią się lada chwila i będzie można działać, w kołach mamy już ustalone, okręg także a z komercją chyba też długo czekać nie będzie trzeba więc w lutym wszystko się domknie i organizatorzy będą dyskutować nad regulaminem. Podsumowując trzeba poprawiać co się da ale z umiarem żeby nie zaszkodzić ;) Może organizatorzy też pomyślą o pogadaniu z zaprzyjaźnionymi firmami sklepami nad jakimś sponsorowaniem nagród ? Myślę, że nikt nie miał by nic przeciwko banerowi i nazwie zawodów o puchar firmy XYZ jeśli by to się fajnie prezentowało w postaci nagród. To oczywiście raczej dość skomplikowane i mocno przesadzone marzenie ale może kiedyś i do tego dojdziemy ;) 

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować