Skocz do zawartości
Polityka prywatności Czytaj dalej... ×
Forum PLWS
Zaloguj się, aby obserwować  
Mirek

Organizacja ŚLWS w 2018 r.

Polecane posty

Witam serdecznie w Nowym Roku.

Pojawiają się już pytania co z organizacją ŚLWS w bieżącym roku. Jak zwykle wraca  problem organizacji, gdzie i w jakich terminach. Aktualnie prowadzę rozmowy w sprawie organizacji  zawodów w Kazimierzy Wielkiej, na kanale w Połańcu oraz w Chorzewie koło Jędrzejowa.

Mile widziane inne konkretne propozycje co do łowisk i podjęcia się organizacji.

W obecnej chwili nasze koła są na etapie planowania własnych terminarzy i nie można bez zgody zarządów wytypować na 100 procent miejsc i dat organizacji zawodów.

Kwestia regulaminu i spraw organizacyjnych to podobnie jak w roku ubiegłym z małymi zmianami. Chciałbym dodatkowo na każde eliminacje zabezpieczyć skromną kwotę na przygotowanie łowisk i obsadę zespołów wagowych, natomiast sposób nagradzania jak w roku ubiegłym.

Nasze łowiska w większości mieszczą do 20 drużyn i taką ilość startujących należy przyjąć.

Jednak z doświadczenia z roku ubiegłego, kiedy musiałem odmówić startu kolegom oraz z zainteresowania w roku bieżącym można wywnioskować, że chętnych będzie nieco więcej. Dlatego uważam, że należy umożliwić start wszystkim chętnym drużyną, warunek wędkarzy zrzeszonych w Naszym Okręgu.

Jeśli zgłosi się 20 drużyn to organizacja jest prosta, a co jeśli ilość zgłoszonych drużyn będzie większa niż 20?

1. Prawo startu najlepszej dziesiątki z roku ubiegłego, a pozostali według kolejności zgłoszeń? - na skróty, najprościej;

2. Prawo startu najlepszej dziesiątki z roku ubiegłego, a pozostali zgłoszeni przechodzą eliminacje i klasyfikuje się kolejna wyłoniona 10? - problem organizacji, kto? gdzie? kiedy?;

3. Na pierwszych eliminacjach wystartują wszystkie zgłoszone drużyny. Po tych zawodach drużyny które uplasują się powyżej 20 miejsca odpadną natomiast drużyny od 1 do 20 miejsca będą kontynuować eliminacje w dalszych zawodach.

Zapraszam do dyskusji

Cześć

Myślę że punkt 2 jest sprawiedliwy.

Jeśli chodzi zaś o zorganizowanie eliminacji to tu problemu nie powinno być(kazda drużyna wolałaby startować w eliminacjach na swojej wodzie).

Ale to tylko moja opinia.

Czy w tym roku również-boxy??

My jesteśmy za boxami.

TKN MATCHPRO KOŃSKIE

Witam. Jezeli o Nas chodzi( Skarland) to pomysł Mirka nr.3 jest Ok.

Można zrobic łacznie cztery zawody eliminacyjne,z pierwszych zawodow przechodzi dwadziescia druzyn. Warunkiem jest start  w min.w trzech zawodach. Do punktacji mozna zaliczyc punkty z trzech najlepszych eliminacji w ktorych druzyna startowała.

Wpisowe zrobic osobno na pierwsze eliminacje,po wyłonieniu 20 druzyn dopiero zrobic wpisowe na kolejne trzy zawody.

Pierwsze elimacje mozna by było zrobic na Szymanowicach lub na Kazimierzy ze wzgledu na duże mozliwosci odnosnie ilosci chetnych do startu.

Ciekawym zbiornikiem moglby byc tez Umer,odnosnie Połanca to musi nam bardzo sprzyjac pogoda ;) bo błotko tam niesamowite.

To są tylko nasze propozycje i tez jestesmi za boxami.

SKARLAND. :)

Witam
A może wybrać z obu punktów 2 i 3 po trochu.
Przy założeniu że zgłasza się 25 teamów.
Drużyny które awansowały w zeszłym roku do finału mają gwarant statu w eliminacjach (chyba 5 drużyn od nas pojechało) - Jak by nie patrzeć szacun za zeszłoroczne wyniki.
Pewniaki niezależnie od zajętego miejsca w pierwszych zawodach mają gwarant startu w całości eliminacji ( niech  będzie 3 eliminacje).
A pozostałe wolnych 15 miejsc rozstrzygnie się w pierwszych zawodach. 
Teamy które zajmą miejsca premiowane 15 miejsc jadą dalej. Najsłabsze 5 drużyn odpada.
Nawet jeśli pewniaki zajęły by miejsca 21-25, to jadą oni + drużyny z miejsc 1-15. A odpadają drużyny z miejsc 16-20.
Pozdrawiam

Edytowano przez Wujass

Panowie!

W ubiegłym sezonie pierwsza dziesiątka miała prawo startu w kolejnym cyklu zawodów a druga dziesiątka miała być z eliminacji lub z kolejności zgłoszeń. Zmienianie zasad tuż przed sezonem nie jest dobre i wprowadza zamieszanie.

Uważam, że pierwsza dziesiątka powinna mieć prawo startu - nie po to zawodnicy walczyli we wszystkich zawodach, aby im to zabierać.

Pozostałe miejsca drużyn od 11 do 20 to kolejność zgłoszeń lub eliminacje.

Mirku! Nie obawiałbym się o organizację zawodów eliminacyjnych. Myślę że każda z drużyn biorących udział w eliminacjach, chętnie zorganizuje takie zawody u siebie, ponieważ na swojej wodzie każda z nich ma większe szanse na dobry wynik niż na obcym nie każdemu znanym akwenie.

Zmiany odnośnie ilości drużyn, które zapewniają sobie prawo startu w kolejnym sezonie można wprowadzić ale od następnego sezonu. Jednakże weźcie pod uwagę jedną rzecz; jeżeli po dwóch startach drużyna będzie miała małe szanse na czołowe miejsca to nie pojedzie na trzecie zawody, "bo po co, skoro i tak w przyszłym roku będą eliminacje".

Inna sprawa gdy czołowych 10 drużyn ma prawo startu w kolejnym roku - walczymy do końca o czołową dziesiątkę, bo eliminacje mogą okazać się loteryjne i nie zakwalifikujemy się w przyszłym sezonie.

pozd: GP

Witam, moim zdaniem opcja optymalna to: prawo startu dla pierwszej dziesiątku ubiegłorocznej i po potwierdzeniu ich uczestnictwa zapisy na eliminacje, wyznaczenie terminu, do którego mają zostać ogłoszone eliminacje a w przypadku braku organizatora decyduje kolejność zgłoszeń. Odnośnie łowisk: kanał w Połańcu to fajna woda ale niestety nie nadaje się na zawody a o boksach tam nie ma mowy ( box otwierający w 95% z góry może dostać nagrodę). Moja propozycja to miesiąc maj i wilków- woda wszystkim znana, równa i rybna. Pozwala stworzyć sektory sprawiedliwe a dodatkowo stanowić będzie przetarcie dla startujących w mistrzostwach okręgu, które będą w czerwcu. Może Dominik lub inni zawodnicy z Bodzentyna dadzą się przekonać do organizacji bo znają się na tym bardzo dobrze. Kolejna opcja to Umer, który mieści bez problemu wymaganą ilość zawodników a przy mądrym rozłożeniu sektorów również będzie stanowił łowisko równe i rybne. Oczywiście łowiska znane nam z poprzednich edycji- Chorzewa ( najlepszym terminem wydaje się być termin wakacyjny lub wczesnojesienny), Kazimierza Wielka- tutaj termin nie gra roli bo ryb jest dużo a zbiornik jest spory więc nie powinna nam pogoda zbytnio przeszkodzić, Barycz również nie wyszedł źle w ubiegłym roku choć tu miejscowi najlepiej wiedzą jaka pora będzie najlepsza. Wspomniane Szymanowice moim zdaniem są złym wyborem gdyż po 1 są bardzo daleko od naszego okręgu jak również koszt wynajęcia zbiornika znacznie podniósłby wysokość startowego a nie o to chodzi. Mamy fajne wody u siebie więc z nich korzystajmy. Jest też Strawczyn, równy brzeg, ryb sporo, ograniczenie stanowi jedynie dobre zabezpieczenie łowiska aby uniknąć konfliktów z pieszymi i rowerzystami. Jak widać mamy do dyspozycji przynajmniej 6 łowisk pozwalających na zorganizowanie fajnych zawodów kwestia jedynie inicjatywy organizatorów. Pozdrawiam Łukasz

Witam. Wszyscy mają poniekąd troche racji, tak jak pisaliscie niech pierwsza dziesiatka ma prawo startu w pierwszej kolejnosci + chętne druzyny.Tylko na pierwsze eliminacje musi byc zbiornik który pomiesci 25~`30 druzyn i po pierwszych eliminacjach 20 druzyn idzie dalej (jestem za czterema eliminacjami). Jezeli chodzi o start to raczej nie powinno miec wpływu kolejnosc zgłoszen, ze wzgledu doszukiwania sie ze ktos pierwszy wysłał smsa czy gdzies ktos dzwonil wczesniej,ktos nie zapisał itp.  Odnosnie Szymanowic to fakt wymaga dopłaty 20 zł ale kazdy mialby  rowne szanse. Ze daleko?,jak wiekszosc zawodow w sezonie ,ale ok,zalezy kto skąd jedzie bo do Kazimierzy czy na Chorzewe tez jest kawałek. Jezeli chodzi o pierwsze eliminacje to raczej zostaje Kazimierza ze względu na prawdopodobną ilosc chętnych. Rozmawiałem dzisiaj z chłopakami z Zagnanska i dostałem odpowiedz ze 20 boksow jest mozliwosc zrobienia i to tez mają obawe ze bedą pretensje bo niestety zaczęła im sie rozrastac roslinnosc wodna w zaskakującym tempie. Zbiornik w strawczynie fajna woda ale trzeba by wystapic u wlodarzy odnosnie zamkniecia na pare godzin cyklu pieszego ,tak jak w Wilkowie a odnosnie tego zbiornika jedna osoba juz rozmawia z władzami Bodzentyna. A odnosnie nagradzania to raczej powinny byc tylko puchary pamiatkowe dla pierwszych trzech druzyn z kazdych eliminacji a reszta funduszy przeznaczona na posilek,zespol wagowy a reszte pieniedzy z wszystkich eliminacji powinny dostac druzyny ktore dostaną sie do finału,chociaz na jakąś częśc kosztow a są znaczne z wiadomych względow.

Widzę, że ile wypowiedzi to tyle racji i o to chodzi. W woli wyjaśnienia,

< temat kwalifikacji na ten rok nie jest już tak jasny jak w roku ubiegłym. Główny Regulamin PLWS 2016 roku stanowił, że cyt. pkt 5. 10 najlepszych drużyn każdej z lig eliminacji 2016 zapewnia sobie udział w rozgrywkach 2017,

Natomiast w Regulaminie PLWS 2017 roku tego zapisu już nie ma i to właśnie był powód poruszenia przeze mnie tego tematu.

< jeśli chodzi o ilość drużyn startujących, tak jak napisałem moje zdanie jest takie aby wszystkie drużyny zgłoszone miały prawo startu, dla nas duży plus gdyż większa średnia startujących - to większa ilość drużyn w finale, tylko problem z doborem łowisk.

< jeśli chodzi o nasze łowiska opisane przez Łukasza, mam prawie takie samo zdanie lecz problem tkwi w tym, że nie ujawniają się chętni do ich organizacji. Wilków, jestem również za tylko maj i czerwiec to organizacja mistrzostw Kół, Okręgu, GPX Okręgu. Poza tym na każdym łowisku są stanowiska, które wędkarze brali by w ciemno przed losowaniem.

Rozmawiałem dzisiaj z Końskimi odnośnie Baryczy, są za organizacją i jest możliwość wyznaczyć trochę więcej miejsc dla ok. 23/24 drużyn.

I to wiele wyjaśnia Panie Mirku. Jeśli podczas zgłoszeń ilość drużyn nie będzie przekraczać pojemności łowisk to dlaczego nie, niech jedzie szeroki skład na fina. Odnośnie organizatorów to niestety zdaję sobie sprawę, że nie jest to takie łatwe i z różnych przyczyn nie każdy się do tego kwapi natomiast odnośnie stanowisk również się zgadzam, każde zawody mają swój otworek ale nie na każdej wodzie losowanie wypacza wynik. Najlepiej poczekać jeszcze kilka dni, przeanalizować pojawiające się terminarze i wytypować dogodne terminy przynajmniej orientacyjnie aby można było przeprowadzić zapisy a martwić się jak to rozłożyć będzie można jak pojawi się więcej niż 23 ekipy. Bo może nasze dyskusje są zbędne gdyż zgłosi się 20 zespołów. Termin majowy rzeczywiście może być kiepskim pomysłem, przyznaję że o tym nie pomyślałem mając w głowie, że u nas MK odbywają się przeważnie w końcu kwietnia.  Pozdrawiam

W zeszłym roku spóźniliśmy się z zapisami na ligę 2017.Nie płakałem z tego powodu,mówi się trudno ale jeżeli mogę coś powiedzieć- uważam że w tym roku powinna też decydować data zgłoszenia.Prawo do startu też nie powinno mieć 10 drużyn a 3 pierwsze.Takie jest moje zdanie

Edytowano przez Ryszard Fronczkowski

Witam. To w razie "W" to druzyna Skarland( Pietruszka Jacek,Skalski Radosław,Chojnacki Tomasz) juz sie zgłasza,co by nie było za póżno ;)

Kolego założyłeś że może się zgłosić 20 drużyn, a zgłosić może się więcej więc lista się nie zamyka :)

Brawo Tomek.

My zgłaszamy 19 drużyn:

TKN_1; TKN_2; TKN_3; TKN_4; TKN_5; TKN_6; TKN_7; TKN_8; TKN_9; TKN_10; TKN_11; TKN_12; TKN_13; TKN_14; TKN_15; TKN_16; TKN_17; TKN_18; TKN_19; 

No i lista zamknięta.

A tak powarzenie może warto stworzyć już zakładkę lista startowa 2018 ?

Edytowano przez Wujass

Cześć!

Regulamin ligi został w tamtym roku opublikowany 1 marca. Na ten rok jeszcze nie wiemy jaki będzie, więc moim zdaniem dyskusje na temat udziału poszczególnych drużyn oraz ich ilości w "zabawie" będzie warto rozpocząć po ukazaniu się takowego... 

Pozdrawiam!  

Witam. Tak jak napisał kolega Wujass,jestem za zrobieniem wstepnej listy zainteresowanych a tylko dlatego zeby wiadomo było jakich zbiornikow szukac,bo jezeli bedzie chetnych do 20 druzyn  to nie jest problem ale juz jezeli bedzie wchodzic w rachube powyzej 25 i start we wszystkich eliminacjach to juz moze byc malusienki dylemat. Jestem tez ciekaw jak by wszystkie srodki przeznaczone na nagrody przekazac druzynom ktore dostana sie do finału,ciekawe ile druzyn było by chętnych do startu w eliminacjach ;)  

Edytowano przez TOMEK

Witam,

Uważam podobnie jak moi przedmówcy z tą różnicą, aby zostawić listę drużyn z ubiegłego roku i dopisywać kolejne drużyny. Wówczas zobaczymy ile mamy chętnych i czy znajdą się jakieś łowiska dla wszystkich i chętni do przeprowadzenia zawodów. Na chwilę obecną mamy tylko dwie deklaracje Chorzewa i Barycz. 

Z tego co pamiętam w ubiegłym roku były chętne 3 drużyny i jeśli w tym roku będzie podobnie plus dodatkowo kolejne 3 to mielibyśmy w sumie 26 drużyn 52 osoby. Łowiska, które pomieszczą tyle osób to wg mnie: Chorzewa - zawody na dwóch zbiornikach, Kazimierza Wielka - retencyjny i prawdopodobnie Wilków i może Barycz.  

Jestem za tym aby podnieć wpisowe o 10 zł od drużyny i przeznaczyć cześć puli wpisowego na obsługę zawodów, obejmującą m. in. przygotowanie stanowisk.  :)

Podejmujemy pierwsze kroki związane z wybraniem i rezerwacją zbiorników do organizacji ŚLWS. Jest już kilka propozycji i chętnych osób do organizacji na łowiskach: Połaniec, Kazimierza Wielka, Chorzewa, Barycz, Rejów.

Założeniem jest aby w eliminacjach ŚLWS 2018 roku wystartowały wszystkie zgłoszone drużyny pod warunkiem, że pomieścimy wszystkich na dostępnych łowiskach. W związku z czym w celu zebrania informacji, jakie będzie zainteresowanie przedstawiam następujące zasady.

Prawo startu w eliminacjach ŚLWS 2018 roku mają wszystkie zgłoszone drużyny, nie ma znaczenia kolejność zgłoszeń.

Proszę wszystkich chętnych (zrzeszonych w PZW Okręg Kielce) do zgłoszenia udziału SMS na nr 692 158 104, podając nazwę drużyny oraz skład osobowy termin 31.01.2018 r.

Po tym terminie na podstawie ilości zgłoszonych drużyn możliwym będzie wybranie już na 100% łowisk ze wskazaniem terminarzy organizacji oraz opublikowany zostanie regulamin organizacji ŚLWS.

Na podstawie dostępnych terminarzy, przyjąłem że eliminacje ŚLWS mogą być zorganizowane w miesiącach: kwiecień, koniec czerwca, początek lipca oraz wrzesień.

W przypadku gdy ilość zgłoszonych drużyn przerośnie możliwości organizacyjne na wytypowanych łowiskach, prawo startu w eliminacjach będą miały drużyny od 1 do 10 miejsca sezonu 2017 roku które potwierdzą udział, a następnie kolejna ilość drużyn która zostanie wyłoniona na zasadzie eliminacji.

Pozdrawiam

Edytowano przez Mirek Czajor

Witam Panowie .

Nie ma co się emocjonować dopiero 11 stycznia a tu gorąco jakby już marzec był. Kamil ma 100 % racji czekamy na regulamin ogólnopolski i stosujemy się do niego , a  ile druzyn ma pierszeństwo  startować z zeszłego roku wyniknie z regulaminu .(W regulaminie 2016 jest 10 drużyn a w 2017 nie ma nic o pierszeństwie , więc czekamy   ) 

Co do wypowiedzi Tomka Skarland bardzo dobry pomysł puchary dla zwyciężców a drużyny które jadą na finał reprezentować PLWS Swiętokrzyskie dostają pieniążki . Uważajcie czytając Jego posty bo to jakiś wybryk natury i czyta w myslach na odległość .

Także spokojnie pozdrawiam . 

Życzę powodzenia na zaplanowanie zawodów w miesiącu marcu jak już będą terminarze w Kołach. Już to przerabiałem w latach poprzednich. Właśnie teraz trzeba zarezerwować terminy dla ŚLWS.

Mirek terminarz jak najbardziej teraz a regulamin rozgrywek po ogłoszeniu krajowego regulaminu .W  kołach tylko trzeba klepnąć i dostosować zawody kołowe do PLws  .Jedno drugiemu nie przeszkadza Dobym pomysłem jest podanie terminów teraz a jak widze to jest pare łowisk do wyboru . Damy rade 

Podział wygranej powinien pozostać bez, zmian tj. jak było do tej pory. Każda z drużyn się stara osiągnąć sukces i pojechać na finał i liczą się z tym, że są dodatkowe koszty związane z występem. Więc siłą rzeczy kasę będą mieć z wygranej z zawodów.

rafalzak ideom PLWS było stworzenie cyklu zawodów na wzór zawodów PZW-tylko z jedną różnicą ,chęć wystartowania szerszego grona zawodników- ale w PZW też są dobre pomysły-zawodnik który reprezentuje dane województwo na mistrzostwach Polski -po części przynajmniej jest sponsorowany przez dany okręg.Po mojemu nie ma w tym pomyśle nic złego-wręcz przeciwnie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować